بیا از کتابچی بگیر

کنکوریوم مهروماه

کتاب‌های کنکوریوم مهروماه

داوطلبان کنکور سراسری علاوه بر کسب دانش و تسلط لازم بر منابع آن می‌بایست پیش از شرکت در جلسهٔ کنکور، با شرایط کنکور و جوِ آن آشنا شوند. یکی از بهترین راه‌های شبیه‌سازی شرایط کنکور حل سؤالات آزمون‌های سراسری اخیر در ماه‌های منتهی به کنکور است. با استفاده از این روش دانش‌آموزان می‌توانند هم با شرایط کنکور آشنا شوند و هم بدانند که وضعیت درسی و عملکرد آن‌ها چگونه بوده است. ناشرهای مطرح کشور نیز کتاب‌هایی را تألیف و چاپ کرده‌اند که آزمون‌های سراسری داخل و خارج اخیر کشور را به طور کامل در بر می‌گیرند. یکی از این انتشارات‌ها، انتشارات مهر و ماه است که در قالب مجموعه کتاب کنکوریوم، آزمون‌های سراسری را ارائه کرده است. کتاب‌های این مجموعه برای داوطلبان رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی ارائه شده است. در میان مجموعه‌های مختلفی که سؤالات کنکورهای سراسری را ارائه می‌کنند، مجموعهٔ کنکوریوم مهر و ماه بیشترین شباهت را با کنکورهای سراسری دارد؛ چرا که از نظر ظاهری سعی شده است تا مطابق کنکور باشد و داوطلبان بتوانند خود را در شرایط آزمون قرار دهند. این مجموعه همچنین در کنار ارائهٔ سؤالات و پاسخنامهٔ تشریحی آن‌ها امکانات و خدمات مختلف دیگری را نیز در قالب پکیج‌های VIP  در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد که در ادامهٔ این مطلب بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم. آخرین چاپ کتاب‌های این مجموعه شامل کنکورهای سراسری داخل و خارج از ۹۴ تا ۱۴۰۱ است. همان طور که می‌دانید سؤالات کنکورهای ۹۸ به قبل، مطابق نظام قدیم آموزشی هستند در نتیجه مؤلفان انتشارات مهر و ماه، سؤالاتی را که با دروس و مباحث نظام جدید مطابقت ندارند، به نحو احسن تغییر داده و جایگزین کرده‌اند.

کتاب‌های سری کنکوریوم مهر و ماه برای چه دانش‌آموزانی مناسب است؟

پاسخ‌دهی به سؤالات کنکورهای سراسری در شرایط آزمون و تحلیل سؤالات آن‌ها یکی از مواردی است که می‌بایست تمامی داوطلبان کنکور در ماه‌های نزدیکبه کنکور سراسری انجام دهند. در نتیجه کتاب‌های این مجموعه مناسب تمامی دانش‌آموزان دوازدهم و داوطلبان کنکور سراسری است و همهٔ آن‌ها می‌توانند با استفاده از این مجموعه در شرایط کنکور قرار بگیرند و سطح و وضیعت خود را بسنجند و در نتیجه استفاده از این کتاب‌ها محدودیتی ندارد. توصیه می‌شود دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم به سراغ این مجموعه نیایند تا بتواننددر سال دوازدهم به خوبی از آزمون‌های سال‌های قبل بهره ببرند.

بررسی کلی کتاب‌های مجموعهٔ کنکوریوم مهر و ماه

 طبیعتاً مجموعهٔ کنکوریوم مهر و ماه درسنامه ندارد و تنها از دو بخش کنکور سراسری و پاسخنامه تشکیل شده است که هر بخش در کتاب جداگانه‌ای چاپ شده است. در این قسمت بخش‌های مختلف کتب این مجموعه بررسی شده است.

 • بخش اول – سؤالات آزمون‌های سراسری:

پیش‌تر گفتیم که آخرین چاپ موجود از این کتاب‌ها که برای کنکور ۱۴۰۱ تألیف شده‌اند، شامل کنکورهای سراسری ۹۴ تا ۱۴۰۰ هستند و برای هر رشته هم کنکورهای داخل کشور و هم کنکورهای خارج از کشور ارائه شده است. سؤالات کنکورهای نظام قدیم یعنی از ۹۴ تا ۹۸ نیز با تغییراتی در کتاب‌ها قرار گرفته‌اند تا با منابع و دروسی که در نظام جدید به دانش‌آموزان آموخته می‌شوند، تطابق داشته باشند. همان گونه که گفتیم، ویژگی‌های ظاهری مجموعهٔ کنکوریوم بسیار با دفترچه‌های کنکور سراسری تشابه دارد. در جلد سؤال این مجموعه نیز صفحه‌آرایی کاملاً مطابق کنکور و با رنگ‌های سیاه و سفید صورت گرفته است و فاصلهٔ سؤالات و حتی محل محاسبه و چرک نویس کنکور نیز در آن رعایت شده است.

 • بخش دوم – پاسخنامه:

تحلیل آزمون و مطالعه و نکته برداری از تمامی تست‌ها درست، نادرست و نزده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به خصوص در این مرحله دوطلبان می‌توانند با بی‌دقتی‌ها و اشتباهات کوچکی که دارند آشنا شوند تا این اشتباهات را در کنکور سراسری تکرار نکنند. پاسخنامهٔ سری کتاب کنکوریوم مهر و ماه توسط بهترین اساتید کشور و به صورت جامع نوشته شده است و می‌تواند پاسخگوی تمامی ابهامات داوطلبان باشند. توضیحات پاسخنامه‌ها کاملاً فارسی نوشته شده است و در صورتی که نیاز بوده است تمامی گزینه‌های یک تست بررسی شود، این کار انجام شده است. در صورت نیاز راه حل‌های مختلفی نیز برای حل یک تست بیان شده است اما نکته یا توجه به خصوص و مشخصی در میان توضیحات پاسخنامه‌ها دیده نمی‌شود.

در کنار کتاب‌های عادی این مجموعه پکیج‌های VIP تحت عنوان بستهٔ ویژهٔ شبیه‌سازی کنکور به داوطلبان ارائه می‌شود که این پکیج‌ها ویژگی‌های زیر را دارند:

۱- پکیج‌های VIP شامل سه دفترچه هستند؛ یعنی دو دفترچهٔ اختصاصی و یک دفترچهٔ عمومی دارند.

۲- این بسته ۳۶ پاسخبرگ جداگانه دارد (برای هر آزمون ۳ پاسخبرگ) که در پاکتی مهر و موم شده قرار گرفته‌اند.

۳- با خرید این بسته، ۳ آزمون شبیه‌سازی آنلاین و فیلم‌های همایش‌های جمع‌بندی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد

۴- اپلیکیشن اسکن پاسخبرگ از دیگر نقاط قوت این بسته است که به وسیلهٔ آن داوطلبان می‌توانند کارنامهٔ هوشمند دریافت کنند.

۵- دفترچهٔ کلید نهایی سازمان سنجش و کتاب پاسخنامهٔ تشریحی نیز در این پکیج ارائه شده است.

۶- به عنوان هدیه، دفترچه‌ای تحت عنوان استراتژی کنکور نیز به همراه این پکیج ارسال می‌شود. این دفترچه اطلاعات و آمارهای خوبی در رابطه با دروس مختلف و روند آن‌ها در کنکور سراسری ارائه می‌دهد.

انتظار می‌رود با حذف دروس عمومی از کنکور، دفترچه‌های عمومی از پکیج‌های VIP حذف شوند و برای مرحلهٔ دوم کنکور ۱۴۰۲ در بازار ارائه شوند تا داوطلبان بتوانند از امکانات این بسته برای آمادگی هرچه بیشتر خود در کنکور سراسری استفاده کنند.

لیست کتاب‌های سری کنکوریوم مهر و ماه

بنابراین اطلاعاتی که در این بخش مشاهده می‌کنید، با کتاب‌های چاپ آخر این مجموعه مطابقت دارد. همان طور که بیان کردیم، کتاب‌های این مجموعه هم به صورت جداگانه و هم به صورت VIP با امکانات ویژه در یک پکیج ارائه می‌شوند. به علت حذف شدن دروس عمومی از کنکور سراسری، کتاب‌های کنکور عمومی این مجموعه برای دانش‌آموزان کاربردی ندارند؛ اما به علت موجود بودن آن‌ها در این مطلب لحاظ شده‌اند. لیست کتاب‌های سری کنکوریوم از انتشارات مهر و ماه به شرح زیر است:

 • کنکوریوم رشته تجربی
 • پاسخنامه کنکوریوم رشته تجربی
 • کنکوریوم رشته ریاضی
 • پاسخنامه کنکوریوم رشته ریاضی
 • کنکوریوم رشته انسانی
 • پاسخنامه کنکوریوم رشته انسانی
 • کنکوریوم عمومی
 • پاسخنامه کنکوریوم عمومی
 • کنکوریوم رشته تجربی VIP (سه دفترچه‌ای) + کتاب پاسخنامهٔ تشریحی
 • کنکوریوم رشته ریاضی VIP (سه دفترچه‌ای) + کتاب پاسخنامهٔ تشریحی
 • کنکوریوم رشته انسانی VIP (سه دفترچه‌ای) + کتاب پاسخنامهٔ تشریحی

جمع‌بندی و کلام آخر

در این مطلب سری کنکوریوم از انتشارات مهر و ماه را معرفی و بررسی کردیم. این مجموعه شامل کنکورهای سراسری ۹۴ تا ۱۴۰۰ است و آخرین چاپ آن برای کنکور ۱۴۰۱ نوشته شده است. تشابه بسیار زیاد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های این مجموعه با خود کنکورهای سراسری و همچنین امکانات مختلفی که در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد از نقاط قوت این مجموعه است. پیشنهاد می‌شود در صورت امکان دانش‌آموزان منتظر چاپ جدید این مجموعه باشند؛ اما کتاب‌های تخصصی چاپ قبلی این مجموعه نیز در کنار سؤالات کنکور ۱۴۰۱ برای دانش‌آموزان کفایت خواهد کرد.

کتاب‌های پرفروش کنکوریوم

کتاب‌های جدید کنکوریوم