بیا از کتابچی بگیر

تیزهوشان خیلی سبز

کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

با وجود اینکه کتاب درسی نخستین و تنها منبع آزمون‌های ورودی و کنکورهای سراسری معرفی شده، سال‌هاست داوطلبان هر یک از این آزمون‌ها برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب‌تر ناگزیر به استفاده از منابع کمک‌آموزشی هستند. یکی از چالش‌های اصلی در این مورد انتخاب منبعی است که سطح مشابهی با پرسش‌های این دسته از آزمون‌ها دارد، آموزش کاملی از موضوع را در بر می‌گیرد و حجم منطقی و معقولی دارد. مجموعه کتاب‌های تیزهوشان از انتشارات خیلی سبز جزو منابع محبوب و پرطرفدار این دسته به‌شمار می‌روند؛ در ادامه هر بخش از کتاب‌های این مجموعه را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

بررسی ساختار کلی و ویژگی‌های ظاهری مجموعه کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

مجموعهٔ تیزهوشان خیلی سبز جزو مجموعه‌های پرفروش و محبوب از انتشارات خیلی سبز است. بیشتر کتاب‌های این مجموعه حجم منطقی و معقولی دارند؛ می‌توانید از ابتدای سال تحصیلی مطالعهٔ هر اثر را آغاز کنید و هم‌گام با برنامهٔ کلاس درس و یا بودجه‌بندی آزمون‌های آزمایشی مطالعات خود را پیش ببرید. سطح کلی کتاب‌های این مجموعه متوسط، و اندکی بالاتر از متوسط است اما با توجه به جامع و کامل بودن مطالب، به‌عنوان نخستین منبع آموزشی نیز می‌توانید به مطالعهٔ هر کتاب بپردازید. طراحی مجموعه تیزهوشان خیلی سبز، همچون سایر کتاب‌های این انتشارات، به جذابیت و گیرایی اثر افزوده است؛ برای مثال حضور رنگ‌های مختلف در صفحه‌آرایی، تغییر فونت و سایز نوشته‌ها، کیفیت بالا در چاپ تصاویر، استفاده از جدول‌ها و نمودارهای مختلف و… از مواردی هستند که به زیبایی ظاهری هر صفحه افزوده‌اند و هم‌زمان روند مطالعه را برای مخاطب ساده‌تر می‌سازند.

بررسی درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

کتاب‌های مجموعهٔ تیزهوشان از نشر خیلی سبز، علی‌رغم سطح متوسط و نسبتا بالا، منابع آموزشی مناسبی هستند؛ اگر هنوز به تسلط کافی در درس مورد نظر نرسیده‌اید یا نخستین منبع آموزشی خود را انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید درسنامه‌های این سری کتاب‌ها را در اولویت مطالعه قرار دهید. آموزش کاملی از مباحث مختلف در سری کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز ارائه شده که مفاهیم ساده تا تکمیلی را شامل می‌شوند، نکات مهم و کلیدی نیز در درسنامه‌ها مطرح شده‌اند. این دسته از نکات در چارچوب کتاب‌های درسی هستند؛ نکات حاشیه‌ای و چالشی، زیرعنوان‌های حذف شده در نظام جدید و نکاتی که سطح بالاتری نسبت به استانداردهای آزمون‌ها و کنکورهای سراسری دارند، در هیچ بخشی از درسنامه‌ها کتاب بررسی نشده‌اند. برای تفهیم بهتر موضوع مولفان این مجموعه کتاب‌ها تعداد زیادی مثال آموزشی و نمونه سوال را در درسنامه‌ها گنجانده‌اند و با استفاده از رسم شکل‌ها و تصاویر مرتبط تلاش کرده‌اند مخاطب را با زوایای پنهان موضوع آشنا سازند.

بررسی بانک سوال مجموعه کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

مجموعه کتاب‌های خیلی سبز (در درس‌ها و پایه‌های مختلف) جزو کامل‌ترین بانک سوال‌های موجود در میان منابع مشابه هستند. هر مجموعهٔ سوالی از تعداد زیادی پرسش چهارگزینه‌ای تشکیل شده که به‌ترتیب زیرعنوان‌های درس و یا فصل مربوطه چیده شده‌اند. سطح کلی سوالات متوسط است؛ البته تست‌های ابتدایی هر مبحث ساده‌تر و پرسش‌های انتهایی، دشوارتر از این سطح هستند. دستهٔ سوم از پرسش‌ها ایده‌های تستی جدید و خلاقانه‌ای دارند که ممکن است در آزمون‌ها و امتحانات بعدی مورد توجه طراحان سوال قرار بگیرند. تعداد سوال اختصاص یافته به هر مبحث متناسب با حجم و تنوع موضوعات است اما در مجموع بانک تست سری کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز شما را از خرید منابع مشابه بی‌نیاز می‌سازد. سوالات مهم‌تر هر کتاب، با آیکون‌های ویژه‌ای نشان‌دار شده‌اند و یک مجموعه سوال کامل برای بازه‌های مرور، بازخوانی و جمع‌بندی در اختیار شما قرار گرفته است.

بررسی پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

این سری کتاب‌ها دو پاسخنامهٔ تشریحی و کلیدی برای پرسش‌ها طراحی و ارائه کرده‌اند. بررسی پاسخنامهٔ تشریحی به شما کمک می‌کند نگاه کامل‌تر و دقیق‌تری به صورت سوال و خواستهٔ مسئله داشته باشید، تله‌های تستی طراح را بشناسید و تکنیک و استراتژی مناسب برای هر سبک از سوال را یاد بگیرید.

نمونه‌ای از کتاب‌های سری تیزهوشان خیلی سبز را می‌توانید مشاهده بفرمایید:  

علوم نهم تیزهوشان خیلی سبز

ریاضی نهم تیزهوشان خیلی سبز

علوم هشتم تیزهوشان خیلی سبز

خرید مجموعه کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این مجموعه کتاب‌های برای پایه‌ها و دروس مختلف به چاپ رسیده‌اند و با آخرین تغییرات کتاب درسی مطابقت دارند. درسنامه‌های آموزشی، بانک سوال و پاسخنامه سه بخش اصلی این کتاب‌ها را تشکیل می‌دهند؛ بنابراین از سایر منابع مشابه بی‌نیاز خواهید بود. از طرفی با توجه به آموزش کامل در درسنامه و تنوع حاکم بر پرسش‌ها، می‌توانید تسلط خود را ارتقا بخشید و با آمادگی بالایی در جلسهٔ آزمون و امتحان حاضر شوید.

کتاب‌های پرفروش تیزهوشان

کتاب‌های جدید تیزهوشان