انتشارات خیلی سبز

کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز همواره به‌عنوان ناشری متفاوت و صاحب سبک در حوزه کتاب‌های کمک درسی شناخته می‌شود. این ناشر فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با نام انتشارات سبز آغاز کرد و در سال ۱۳۸۷ به انتشارات خیلی سبز تغییر نام داد. مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های خیلی سبز، سبک فانتزی و صمیمی آن‌هاست. لحن ساده و دوستانه کتاب‌های این انتشارات موجب شده تا نگاه بسیاری از دانش‌آموزان به کنکور سراسری تغییر پیدا کند و آن‌ها با انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری برای موفقیت در کنکور سراسری تلاش کنند. از این رو، انتشارات خیلی سبز به‌عنوان یکی از با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین ناشران در بازار کتاب‌های کمک درسی حضور دارد و به انتخاب اول خیلی از داوطلبان آزمون سراسری تبدیل شده است. کتاب‌های انتشارات خیلی سبز متنوع بوده و در حال حاضر قریب به ۴۰۰ عنوان کتاب از پیش‌دبستانی و اول ابتدایی گرفته تا کنکور سراسری، برای همهٔ مقاطع و پایه‌ها، منابع کمک آموزشی معتبری تولید و منتشر کرده است. به گونه‌ای که کتاب‌های زیادی از دوران دبستان تا پیش‌دانشگاهی را به دانش‌آموزان ارائه می‌کند. کتاب‌های خیلی سبز همیشه در تلاش بوده‌اند تا متفاوت باشند. نوع نگاه آن به درس خواندن سعی در افزایش جذابیت‌های ظاهری کتاب‌ها، باعث شد تا زود در بین دانش‌آموزان جا باز کرده و کتاب‌های پر فروش بازار شوند. مهم‌ترین سری کتاب‌های کمک آموزشی خیلی سبز سری‌های تست و جامع، ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن، کتاب کار، هفت‌خان، فصل آزمون، جمع‌بندی، شب امتحان، آموزش شگفت‌انگیز، نردبام، تیزهوشان، کتاب‌های موضوعی، پیشتاز، چند کنکور، جیبی و خوش خطی هستند. علاوه بر این، اخیراً انتشارات خیلی سبز، یک مجموعه کتاب هم تحت عنوان «نشر پرتقال» تولید کرده و با انتشار بهترین کتاب‌های جهان برای بچه‌های ایران، به امری جذاب اقدام نموده است. از دیگر نشرهایی که همکاری مستقیمی با انتشارات خیلی سبز دارند، می‌توان به «انتشارات منتشران» و «نشر خوب» اشاره کرد. در ادامه تعدادی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز را معرفی خواهیم کرد.

معرفی انواع کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

همان‌طور که گفتیم خیلی سبز برای تمام دانش‌آموزان کتاب کمک درسی دارد. کتاب‌های این ناشر به‌صورت سری یا مجموعه‌ای عرضه می‌شوند. مهم‌ترین مجموعه کتاب‌های خیلی سبز عبارت‌اند از:

کتاب‌های تست و جامع انتشارات خیلی سبز

کتاب‌های جامع انتشارات خیلی سبز به منظور آماده‌سازی دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری برای موفقیت در آزمون سراسری است. درس‌نامه‌های کتاب‌های جامع خیلی سبز عموماً به شکل مجموعه‌ای از نکات و کاربرد آن‌ها در حل تست‌ها هستند که پس از آن پرسش‌های چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده آمده‌اند. این تست‌ها شامل سؤالات تألیفی، تست‌های کنکوری و همچنین تست‌های آزمون‌های قلم‌چی در بعضی دروس هستند. کتاب‌های دین و زندگی جامع، زیست جامع، ادبیات جامع، ریاضیات تجربی، شیمی جامع، شیمی دوازدهم، دینی دوازدهم، حسابان دوازدهم، فیزیک دوازدهم تجربی زبان جامع خیلی سبز و عربی جامع انتشارات خیلی سبز بسیار محبوب هستند و هرساله با استقبال خوبی روبرو می‌شوند.

کتاب‌های کار خیلی سبز

این کتاب‌ها مجموعه‌ای از تمرینات و سؤال‌های بدون پاسخ هستند که معمولاً باید با کمک معلم حل شوند. کتاب‌های کار شامل درس‌نامه بوده که به فهم بهتر دروس کمک کرده و بعد از آن تعداد زیادی تمارین تشریحی‌اند که در تألیف آن‌ها از تمارین کتاب درسی نیز استفاده شده است. تنوع سؤالات در این کتاب‌ها معلم‌ها را از آماده کردن جزوه‌های پر حجم بی‌نیاز می‌کند و می‌توانند به عنوان یک جزوه خوب به آن اعتماد کنند. شما عزیزان برای تسلط هر چه بیشتر روی درس‌ها می‌توانید از کتاب‌های کار در خانه استفاده کنید. با حل کردن تمرینات متنوع این کتاب‌ها، به‌طور کامل مفاهیم هر درس را آموخته و برای امتحانات نهایی آماده می‌شوید. از کتاب‌های این دسته می‌توان به کتاب‌های کار ریاضی سوم، فیزیک دهم ریاضی اشاره کرد.

ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن خیلی سبز

یکی از بهترین کتاب‌های خیلی سبز که در سال‌های اخیر نیز معروف شده‌اند همین ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن هستند. در این کتاب‌ها، پس از مطالعه درس‌نامه، سؤالات تشریحی زیادی ارائه‌شده‌اند که با حل کردن آن‌ها برای امتحانات نهایی آمادگی لازم را کسب می‌کنید. گفتنی است که این کتاب‌ها تعداد تست خیلی کمی دارند و به همین خاطر برای آزمون سراسری مناسب نیستند. به طور کلی، کتاب‌های ماجراهای من و درسام خیلی سبز هدف‌گذاری تشریحی دارند و بعد از یک درس‌نامه جمع و جور سؤالات تشریحی و امتحانات نهایی متنوعی حل شده است و خیال دانش‌آموز را از یک نمره خوب در آزمون تشریحی راحت می‌کنند. از کتاب‌های این دسته می‌توان به کتاب‌های ماجراهای من و درسام ریاضی نهم، شیمی یازدهم، زبان انگلیسی دهم اشاره کرد.

کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز

همان‌طور که از نام این مجموعه مشخص است، زمان استفاده از آن واپسین روزهای منتهی به امتحانات است. اگر قبلاً درس مربوطه را کامل یاد گرفته‌اید و فقط می‌خواهید شب قبل از امتحان برای آخرین بار همه‌چیز را مرور کنید، باید از کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز استفاده نمایید. این کتاب‌ها که شبیه جزوه هستند، تعداد زیادی نمونه سؤال امتحانی دارند که شما را هر چه بیشتر با سؤالات امتحان نهایی آشنا می‌کنند. البته برای افرادی که قبلاً از یک منبع کامل‌تر آن موضوع را مطالعه کرده‌اند، در بخش‌های کوتاهی، مشاوره‌ای هم درباره درس مورد نظر به خواننده داده شده است.

کتاب‌های نردبام خیلی سبز

مجموعه نردبام مخصوص دانش‌آموزانی است که قصد حل و تمرین سؤالات با سطح علمی بالاتری را دارند. این کتاب‌ها سطح پیشرفته‌ای داشته و تست‌هایی که در کتاب‌های نردبام ارائه‌شده معمولاً سخت‌تر از تست‌های معمولی هستند. در کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز سعی شده دانش‌آموز برای آزمون‌های ورودی مدارس آماده شود، لذا پوشش خوبی روی تست‌های آزمون‌های مهم داخل و خارج از کشور مثل مدارس نمونه دولتی، آزمون‌های تیزهوشان، آزمون‌های تیمز، المپیادهای دانش‌آموزی و… صورت گرفته است. سری نردبام نیز با هدف رساندن دانش‌آموزان قوی‌تر به درصدهای بالا در کنکور و آزمون‌های آزمایشی پا به عرصه گذاشتند و ساختار کتاب‌های تست و جامع همین انتشارات را حفظ کرده‌اند. اگر به دنبال این هستید که ۱۰۰ درصد سؤالات یک درس را در آزمون سراسری پاسخ دهید، باید از همین مجموعه استفاده کنید. از کتاب‌های این دسته می‌توان به کتاب‌های ریاضی جامع تجربی، فیزیک دوازدهم ریاضی اشاره کرد.

کتاب‌های هفت‌خان خیلی سبز

سری کتاب‌های هفت‌خان انتشارات خیلی سبز مخصوص درس ادبیات فارسی هستند. این کتاب‌ها به‌صورت موضوعی به بررسی دقیق مباحث درس زبان و ادبیات فارسی می‌پردازند و به این دلیل هفت‌خان نامیده می‌شوند که دربرگیرنده هفت موضوع (تاریخ ادبیات، املا، قرابت معنایی و…) هستند. مجموعه هفت‌خان با پوشش تیپ‌های متنوع سؤالات، منبع کاملی برای به تسلط رسیدن در موضوعات مختلف درس ادبیات محسوب می‌شود.

کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

مجموعه فصل آزمون فاقد درس‌نامه بوده و دربرگیرنده سؤالات چهارگزینه‌ای کافی و مختلف است. کتاب‌های فصل آزمون دارای مجموعه بزرگی از آزمودن‌های طبقه‌بندی‌شده هستند که قبل از حل کردن آن‌ها باید در درس مربوطه تسلط کافی را کسب کرده باشید. آزمون‌های این کتاب‌ها، همه دروس و فصول را پوشش می‌دهند. به طور کلی، با تهیه این کتاب‌ها هرگز دچار کمبود تست نمی‌شوید. این سری از کتاب‌ها دارای تعدادی زیادی آزمون است که موضوع به موضوع، فصل به فصل و سال به سال مطالب را پوشش می‌دهند. در مواردی آزمون‌های بعضی فصول به آزمون‌های با موضوعات ریزتر تقسیم شده است و در پایان، یک آزمون استاندارد پایان فصل هم قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک آزمون سخت‌تر از استاندارد هم برای دانش‌آموزان قوی‌تر با نام (به سوی ۱۰۰) وجود دارد. البته آزمون‌های پایانی و جامع که با سرفصل کنکور هستند دارای تعداد سؤال مشابه با کنکور هستند. از کتاب‌های این دسته می‌توان به ریاضی جامع تجربی، زیست‌شناسی کنکور اشاره کرد.

کتاب‌های جمع‌بندی خیلی سبز

مجموعه جمع‌بندی مخصوص روزهای آخر آمادگی برای شرکت در کنکور سراسری است. با استفاده از این سری کتاب‌ها می‌توانید مفاهیم همه دروس را یک‌بار دیگر مرور کرده و با تسلط بیشتری در جلسه کنکور سراسری حاضر شوید. کتاب‌های جمع‌بندی دارای درس‌نامه‌های خلاصه و کاربردی و تیپ‌های مهم تستی هستند و نیاز دانش‌آموزان به آزمون‌های تألیفی، موضوعی و جمع‌بندی را تأمین می‌کنند.

کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز خیلی سبز

یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های خیلی سبز، سری کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیزاست. این مجموعه مخصوص دانش‌آموزانی است که نیاز به آموزش بیشتر و کامل‌تری دارند. در کتاب‌های این مجموعه می‌توانید درس‌نامه‌های جامع و کاملی را مشاهده کنید و سپس به سراغ سؤالات تشریحی و سؤالات چهارگزینه‌ای بروید. کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز شما را از خرید چندین کتاب بی‌نیاز می‌کنند و با سؤالات تشریحی و تست‌های زیادی که دارند، جهت آمادگی برای امتحانات نهایی و آزمون سراسری گزینه‌ای عالی هستند. از کتاب‌های این دسته می‌توان به کتاب ریاضی دوازدهم تجربی اشاره کرد.

کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

کتاب‌های تیزهوشان هم به‌صورت جامع و هم تک‌درسی برای مقاطع ابتدایی یا متوسطه اول ارائه شده‌اند. در این کتاب‌ها سعی شده تا درس‌نامه‌های مفصل و کاملی قرار بگیرند تا دانش‌آموزان با تمام نکات مهم درس آشنا شوند. در کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز سعی شده دانش‌آموز برای آزمون‌های ورودی مدارس آماده شود، لذا پوشش خوبی بر تست‌های آزمون‌های مهم داخل و خارج از کشور مثل مدارس نمونه دولتی، آزمون‌های تیزهوشان، آزمون‌های تیمز، المپیادهای دانش‌آموزی و… صورت گرفته است. با تهیه این کتاب‌ها حتماً چندین قدم به قبولی در مدارس تیزهوشان نزدیک‌تر می‌شوید. از کتاب‌های این دسته می‌توان به کتاب‌های تیزهوشان علوم هفتم، ریاضی نهم اشاره کرد.

کتاب‌های موضوعی خیلی سبز

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که با توجه به نوع طراحی سؤالات کنکور در سال‌های اخیر، بهتر است دانش‌آموزان دروس عمومی را به‌صورت موضوعی مطالعه کنند. کتاب‌های موضوعی خیلی سبز دقیقاً به همین منظور تألیف شده‌اند. موضوعاتی مثل آیات و روایت‌های دین و زندگی به بهترین شکل ممکن در این کتاب‌ها توضیح داده می‌شوند و دانش‌آموزان را برای شرکت در آزمون‌های تستی آماده کنند.

مجموعه چند کنکور خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز در سری چند کنکور که برای تمامی رشته‌های تحصیلی ریاضی، تجربی و انسانی چاپ شده است، کنکورهای سراسری ۶ سال اخیر داخل و خارج از کشور (مجموعاً ۱۲ کنکور) را جمع‌آوری نموده است. جلد اول این مجموعه به گونه‌ای است که ۱۲ آزمون به شکل دفترچه کنکور و ۱۲ پاسخ برگ در آن قرار گرفته و جلد دوم پاسخنامه تشریحی آن‌ها هستند. یک مجموعه کتاب ۲ جلدی، شامل ۳۷ آزمون عمومی تمام رشته‌ها در ۶ سال اخیر نیز برای استفاده همه رشته‌ها به چاپ رسیده است. از آن‌جایی که تست‌های کنکور سراسری تا سال ۱۳۹۷ بر اساس کتاب‌های نظام قدیم هستند و کنکور ۹۸ اولین کنکور مطابق با کتاب‌های درسی نظام جدید بود. لذا تست‌هایی که نیاز به تغییر داشته‌اند، با تست‌های سایر رشته‌ها یا تست‌های تألیفی جایگزین شده‌اند. این تغییرات در کنار سؤالات مشخص نشده است و در پاسخنامه در کنار شماره سؤال ذکر شده است.

کتاب‌های جیبی خیلی سبز

سری کتاب‌های جیبی انتشارات خیلی سبز همان‌طور که از نامشان مشخص است، به منظور مرور نکات مهم و کلیدی مباحث تمامی دروس منتشر شده‌اند. قطع جیبی این کتاب‌ها این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا ایشان در هر موقعیتی مانند مترو، اتوبوس، تاکسی و… تکنیک‌های مفید و هر درس را بیاموزند و به طور مداوم مرور کنند. از کتاب‌های این دسته می‌توان به حفظیات شیمی کنکور، آیات و روایات دین و زندگی اشاره کرد.

کتاب‌های خوش‌خطی خیلی سبز

کتاب‌های خوش‌خطی به منظور بهبود دستخط دانش‌آموزان به نگارش درآمده است. این کتاب‌ها برای مقطع ابتدایی چاپ شده و برای هر پایه متناسب با آن سرمشق‌هایی را برای تمرین خوش‌خطی با خودکار یا مداد ارائه کرده است.

کتاب‌های نشر خوب

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، یکی دیگر از نشرهایی که به طور مستقیم با انتشارات خیلی سبز همکاری می‌کند، نشر خوب است. این نشر نیز به چاپ و تالیف کتاب‌های متنوعی در در حوزه‌های گوناگون می‌پردازد. از کتاب‌های چاپ نشر خوب می‌توان به در ستایش رنج، آن سوی ایگو، اول شخص مفرد نام برد.

کتاب‌های انتشارات منتشران

به طور کلی محصولات منتشران می‌توان در پنج گروه خلاصه کرد که این محصولات عبارت‌اند از:

  • کتاب‌های کمک‌درسی با نام گام به گام
  • کتاب‌های کار بدون پاسخ به اسم هم‌شاگردی برتر
  • مجموعه سؤالات امتحانی با پاسخ‌های تشریحی به اسم قاصدک
  • کتاب‌های روش تدریس، مناسب برای دبیران و اولیاء دانش‌آموز
  • یار تابستانه برای پایه ابتدایی

کتاب‌های پرفروش خیلی سبز

٪۱۰
ریاضی تجربی جامع کنکور جلد اول
۳۴۰۰۰۰ ۳۰۶۰۰۰ تومان
٪۱۰
ریاضی یازدهم رشته تجربی تست
۲۷۵۰۰۰ ۲۴۷۵۰۰ تومان
٪۱۰
زیست شناسی جامع کنکور جلد اول
۲۷۱۰۰۰ ۲۴۳۹۰۰ تومان
٪۱۰
پاسخ ریاضی رشته تجربی جامع کنکور
۲۱۰۰۰۰ ۱۸۹۰۰۰ تومان
٪۱۰
زیست شناسی دوازدهم تست
۳۹۸۰۰۰ ۳۵۸۲۰۰ تومان
٪۱۰
زیست شناسی دهم تست ویژه کنکور ۱۴۰۲
۳۳۹۰۰۰ ۳۰۵۱۰۰ تومان
٪۱۰
زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم
۳۹۲۰۰۰ ۳۵۲۸۰۰ تومان
٪۱۰
زیست شناسی یازدهم تست
۳۸۶۰۰۰ ۳۴۷۴۰۰ تومان
٪۱۰
فیزیک دوازدهم تجربی جلد اول
۱۷۵۰۰۰ ۱۵۷۵۰۰ تومان
٪۱۰
ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی تست
۲۶۹۰۰۰ ۲۴۲۱۰۰ تومان
٪۱۰
فیزیک پایه کنکور دهم و یازدهم رشته تجربی جلد اول
۱۹۱۰۰۰ ۱۷۱۹۰۰ تومان
٪۱۰
حسابان و ریاضی پایه رشته ریاضی جلد اول
۲۸۵۰۰۰ ۲۵۶۵۰۰ تومان
٪۱۰
شیمی دوازدهم تست
۳۶۵۰۰۰ ۳۲۸۵۰۰ تومان
٪۱۰
فیزیک دوازدهم تجربی جلد دوم
۲۸۵۰۰۰ ۲۵۶۵۰۰ تومان
٪۱۰
اقتصاد دهم رشته انسانی تست کنکور ۱۴۰۲
۱۷۹۰۰۰ ۱۶۱۱۰۰ تومان
٪۱۰
ریاضی دهم تست
۲۴۶۰۰۰ ۲۲۱۴۰۰ تومان
٪۱۰
فیزیک دوازدهم رشته تجربی نردبام
۱۸۹۰۰۰ ۱۷۰۱۰۰ تومان
٪۱۰
زمین شناسی یازدهم تست
۱۴۰۰۰۰ ۱۲۶۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید خیلی سبز