بیا از کتابچی بگیر

انتشارات خیلی سبز

کتاب‌های انتشارات خیلی سبز
انتشارات خیلی سبز از بزرگ‌ترین انتشارات کتب کمک آموزشی در کشور است که در قالب مجموعه‌های مختلف اقدام به برطرف کردن نیازهای وسیع دانش‌آموزان در تمامی مقاطع کرده است. در این مطلب قصد داریم تا این انتشارات را معرفی و مجموعه‌های مختلف آن را بررسی کنیم.


تاریخچهٔ انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز فعالیت خود را با نام انتشارات سبز در سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و پس از ۶ سال، در سال ۱۳۸۷، نام خود را به خیلی سبز تغییر داد. از ویژگی‌های بارز این نشر می‌توان به ارائهٔ ساده و روان مطالب و بیان صمیمی آن اشاره کرد. این انتشارات با افزایش تنوع کتاب‌های خود در زمینه‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی و حتی پیش از دبستان توانست به یکی از مطرح‌ترین نشرهای کشور تبدیل شود. همچنین انتشارات خیلی سبز زیر مجموعه‌هایی همانند نشر پرتقال، نشر خوب، منتشران و زینگو نیز دارد که در زمینهٔ کودک و نوجوان، کتاب‌های عمومی، کتاب‌های خودیاری و مدیریتی، لوازم التحریر و بازی‌های رومیزی فعال هستند.

معرفی سری کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

کتاب‌های تست جامع خیلی سبز

از بهترین و پرفروش‌ترین سری کتاب‌های خیلی سبز می‌توان به کتاب‌های تست جامع این نشر که به صورت تک درس، پایه و جامع چاپ می‌شوند، اشاره کرد. درسنامهٔ این کتاب‌ها شامل تمامی نکات لازم برای حل تست‌های متنوع هر درس است و مثال‌های خوبی در آن‌ها طرح و پاسخ داده شده است. بانک تست طبقه‌بندی شده، نشانه‌گذاری سؤالات هدف‌دار، چینش سؤالات از آسان به سخت و پاسخنامه با توضیحات کامل از نکات برتر کتب این مجموعه است. کتاب‌های تست جامع خیلی سبز با هدف آمادگی برای کنکور مختص به دورهٔ دوم متوسطه تألیف شده است.

نمونه کتاب‌های سری تست جامع

کتاب‌های نردبام خیلی سبز

مجموعهٔ نردبام از سطح سؤالات بالاتری نسبت به کتاب‌های تست دیگر این انتشارات برخوردار است و حل تست‌های آن به دانش‌آموزان قوی‌تر توصیه می‌شود تا بتوانند نتیجهٔ بهتری در کنکورهای سراسری بگیرند؛ چرا که به طور طبیعی دانش‌آموزان باید ابتدا بر مباحث تسلط داشته باشند تا بتوانند به سراغ سؤالات سخت‌تر بروند. این کتاب‌ها در کنار بانک تست سطح بالای خود درسنامه‌های خلاصه‌ای نیز ارائه نموده‌اند.

نمونه کتاب‌های سری نردبام

کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز خیلی سبز

این سری کتاب‌ها سه نیاز اصلی دانش‌آموزان یعنی آموزش، سؤالات تشریحی و سؤالات تستی را برطرف می‌کند. کتب این مجموعه درسنامه‌های کامل و خودآموزی دارند و حل سؤالات تشریحی این کتب آموزش را کامل کرده و دانش‌آموزان را برای ورود به بعد تستی آماده می‌سازد. کتاب‌های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز برای دانش‌آموزان متوسطهٔ دوم که در بخش یادگیری ضعف دارند، بسیار مناسب و از نظر اقتصادی به صرفه است.

نمونه کتاب‌های سری آموزش شگفت‌انگیز

کتاب‌های هفت خان خیلی سبز

کتاب‌های موضوعی ادبیات خیلی سبز با عنوان هفت خان در موضوعات لغت، املا و تاریخ ادبیات، قرابت معنایی، زبان فارسی و آرایه‌های ادبی ویژهٔ مقطع متوسطهٔ دوم تألیف شده‌اند. از ویژگی‌های مثبت این مجموعه می‌توان به ظاهر جذاب، درسنامه‌های مفید و کامل، بانک تست با تست‌های متنوع و چالشی و همین‌طور ارائهٔ چندین آزمون جامع در انتهای این کتب اشاره نمود.

نمونه کتاب‌های سری هفت خان

  • دستور زبان فارسی هفت خان کنکور
  • لغت و املا و تاریخ ادبیات هفت خان کنکور
  • قرابت معنایی ادبیات هفت خان کنکور

کتاب‌های موضوعی خیلی سبز

کتاب‌های موضوعی خیلی سبز شامل کتب درک مطلب عربی، آیات و روایات، مسائل شیمی، پت و متن، درست و نادرست زیست، زیست تصویری و زیست گیاهی هستند. این کتب با تمرکز بر روی هر موضوع و آموزش کامل کنکوری و تستی آن‌ها کمک می‌کنند تا تسلط دانش‌آموزان در هر مبحث بالا برود و بتوانند درصد بهتری کسب کنند.

نمونه کتاب‌های سری موضوعی

کتاب‌های جمع‌بندی خیلی سبز

برای جمع بندی مناسب در ماه‌های پیش از کنکور، کتاب‌های جمع بندی خیلی سبز می‌توانند مفید واقع شوند. این کتب درسنامه‌های کوتاهی دارند. همچنین نمونه سؤالات کنکور در این کتاب‌ها قرار داده شده است که مجموع آن‌ها مرور خوبی را پیش از زمان کنکور برای دانش‌آموزان رقم می‌زند.

نمونه کتاب‌های سری جمع بندی

کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

کتب فصل آزمون خیلی سبز شامل آزمون‌های متعدد تستی بوده و به عنوان منبع دوم می‌تواند بسیار کاربردی باشد تا دانش‌آموزان دچار کمبود تست نشوند. کتاب‌های فصل آزمون برای هر درس به صورت موضوعی آزمون دارد و بدین ترتیب قادر تسلط دانش‌آموزان را بر هر مبحث بالا ببرد. کتب این مجموعه همچنین برای جمع‌بندی نیز آزمون‌های تستی جامعی دارند.

نمونه کتاب‌های فصل آزمون

کتاب‌های جیبی خیلی سبز

کتب این مجموعه در قطع جیبی و برای جمع‌بندی و مرور مداوم دروس طراحی شده‌اند. کتب این مجموعه برای دروس مختلف موجود هستند. همچنین در  مجموعهٔ جیبی خیلی سبز کتاب‌های موضوعی همانند حفظیات شیمی و قواعد عربی نیز موجود است.

نمونه کتاب‌های جیبی

کتاب‌های چند کنکور خیلی سبز

همانند دیگر انتشارات، خیلی سبز نیز کتاب‌هایی ارئه کرده است که کنکورهای سال‌های اخیر (از ۹۵ تا کنون) را در بر می‌گیرند. هر کدام از کتب مجموعه چند کنکور خیلی سبز دارای چهار کتاب کنکور عمومی، کنکور ریاضی، کنکور تجربی و کنکور انسانی است. در ضمن تمامی کتب این مجموعه به صورت دو جلدی ارائه شده‌اند که جلد اول شامل سؤالات و جلد دوم شامل پاسخ‌های تشریحی می‌شود.

نمونه کتاب‌های سری چند کنکور

کتاب‌های گام به گام خیلی سبز

کتاب‌های گام به گام خیلی سبز به صورت جامع برای تمامی پایه‌های تحصیلی چاپ شده است. پاسخ همهٔ فعالیت‌ها و مسائل کتب درسی، نکات دروس و خلاصهٔ آن‌ها همگی در کتب مجموعهٔ گام به گام خیلی سبز وجود دارد. همچنین داشتن نمونه سؤالات امتحانی نیز از ویژگی‌های مثبت این سری کتاب است.

نمونه کتاب‌های گام به گام خیلی سبز

کتاب‌های ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن

این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سری کتاب‌های تشریحی انتشارات خیلی سبز است. درسنامه‌های مختصر و مفید آن به همراه تعداد زیادی از سؤالات تشریحی و امتحان‌های مختلف، این مجموعه را به مجموعه‌ای محبوب و پرفروش در انتشارات خیلی سبز تبدیل کرده است. هرچند که تعداد تست کمی در کتب این مجموعه موجود است؛ اما این مجموعه تمام ویژگی‌هایی را که یک کتاب کمک آموزشی برای موفقیت دانش‌آموزان در آزمون‌های تشریحی باید داشته باشد را داراست. مجموعهٔ ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن برای تمامی پایه‌ها به جز اول دبستان و دروس هر پایه چاپ می‌شوند و به صورت جامع نیز در برخی از پایه‌ها موجود است.

نمونه کتاب‌های سری ماجراهای من و درسام خیلی سبز

کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز

کتب این مجموعه در قالب جزوه و نمونه سؤالات امتحانات ارائه شده است و در واقع منابع مناسبی برای استفاده در زمان امتحانات تشریحی هستند. کتب مجموعهٔ شب امتحان خیلی سبز قادرند به دانش‌آموزان در دستیابی به نتیجهٔ دلخواه خود در امتحانات تشریحی کمک کنند.

نمونه کتاب‌های سری شب امتحان

کتاب‌های کار خیلی سبز

کتاب کار خیلی سبز مجموعه‌ای از سؤالات تشریحی گوناگون بدون پاسخ هستند و عموماً به عنوان کار در منزل و تکلیف توسط معلمان به دانش‌آموزان داده می‌شوند؛ تا دانش‌آموزان با راهنمایی معلمان بتوانند پاسخ را بیابند. در کتب این مجموعه علاوه بر سؤالات تشریحی درسنامه‌های کوتاه و جامعی نیز وجود دارد. این مجموعه تنها برای تعدادی از دروس برخی از پایه‌ها چاپ شده است.

نمونه کتاب‌های سری کار

کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز برای مقاطع ابتدایی و متوسطهٔ اول چاپ شده‌اند. این کتاب‌ها درسنامه‌های مفصلی دارند و منبع تست‌های آن‌ها علاوه بر تست‌های تألیفی آزمون‌های معتبر داخلی و خارجی هستند.

نمونه کتاب‌های سری تیزهوشان

کتاب‌های هوش مالتیپل خیلی سبز

کتاب‌های سری هوش مالتیپل خیلی سبز مختص آمادگی برای آزمون تیزهوشان هستند و برای مقاطع دوم تا ششم و پایهٔ نهم متوسطه تألیف شده‌اند.

نمونه کتاب‌های سری هوش مالتیپل

کتاب‌های پیشتاز خیلی سبز

کتاب‌های سری پیشتاز تقریباً همانند کتب آموزش شگفت‌انگیز خیلی سبز هستند و سه بخش درسنامه، پرسش‌های تشریحی و پرسش‌های چهارگزینه‌ای را در بر می‌گیرند؛ با این تفاوت که مجموعهٔ پیشتاز خیلی سبز تنها برای مقاطع ابتدایی و متوسطهٔ اول در دروس علوم و ریاضی و همچنین در برخی از پایه‌ها برای درس فارسی ارائه شده است.

نمونه کتاب‌های سری پیشتاز

کتاب‌های مامان باباها خیلی سبز

این مجموعه با هدف آموزش اهداف نظام آموزشی جدید به صورت راهنمایی برای پدر و مادرها در دروس ریاضی اول و دوم دبستان چاپ شده است.

  • نمونه کتاب‌های سری مامان باباها
  • ریاضی اول ابتدایی
  • ریاضی دوم ابتدایی

کتاب‌های پیک هفتگی خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز نیز مثل دیگر انتشارات مطرح کشور، کتب کاری پیک هفتگی دبستان با هدف تمرین هفتگی برای مقطع ابتدایی به چاپ رسانده است که برای دروس ریاضی، علوم، فارسی، هدیه‌های آسمان و مطالعات اجتماعی تمارینی بدون پاسخ دارند.

نمونه کتاب‌های سری پیک هفتگی

  • پیک هفتگی پایه اول
  • پیک هفتگی پایه دوم
  • پیک هفتگی پایه چهارم
  • پیک هفتگی پایه ششم

کتاب‌های خوش‌خطی خیلی سبز

کتاب‌های سری خوش‌خطی دبستان خیلی سبز برای مقاطع ابتدایی و با توجه به سرفصل‌های کتاب درسی تدوین شده است. این کتاب‌ها به دانش‌آموزان از سنین پایین خط خوش را آموزش می‌دهند.

نمونه کتاب‌های سری خوش‌خطی

کتاب‌های درک متن خیلی سبز

این مجموعه با همکاری انتشارات پرتقال برای حل سؤالات درک متن آزمون تیزهوشان تألیف شده است تا دانش‌آموزان این مهارت را به خوبی یاد بگیرند.

نمونه: کتاب‌های درک متن

کتاب‌های تربچه خیلی سبز

کتاب‌های این مجموعه برای کودکان سه تا شش سال تألیف شده است و مباحث مختلفی را از علوم و ریاضی گرفته تا هوش در بر دارد.

نمونه کتاب‌های سری تربچه

کتاب‌های نشر خوب

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، یکی دیگر از نشرهایی که به طور مستقیم با انتشارات خیلی سبز همکاری می‌کند، نشر خوب است. این نشر نیز به چاپ و تالیف کتاب‌های متنوعی در در حوزه‌های گوناگون می‌پردازد. از کتاب‌های چاپ نشر خوب می‌توان به در ستایش رنج، آن سوی ایگو، اول شخص مفرد نام برد.

کتاب‌های نشر پرتقال

چنان‌چه در ابتدای متن نیز ذکر شد انتشارات پرتقال که به‌عنوان ناشر تخصصی کتاب‌های کودک و نوجوان فعالیت می‌کند نیز به انتشارات خیلی سبز تعلق دارد که به مطرح‌ترین کتاب‌های چاپ‌شده از این انتشارات می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

کتاب‌های پرفروش خیلی سبز

٪۲۰
جمع بندی کنکور شیمی خیلی سبز
۲۳۰,۰۰۰ ۱۸۴,۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز
۱۹۰,۰۰۰ ۱۵۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پاسخ چند کنکور تجربی خیلی سبز (جلد دوم)
۳۴۵,۰۰۰ ۲۷۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
چند کنکور تجربی خیلی سبز (جلد اول)
۳۴۵,۰۰۰ ۲۷۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
فصل آزمون زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز
۳۷۰,۰۰۰ ۲۹۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی هندسه دوازدهم خیلی سبز
۱۳۳,۰۰۰ ۱۰۶,۴۰۰ تومان
٪۲۰
شیمی جامع کنکور تست خیلی سبز (جلد اول)
۵۴۰,۰۰۰ ۴۳۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی زیست شناسی کنکور خیلی سبز
۲۸۰,۰۰۰ ۲۲۴,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پک چند کنکور تجربی پرسش و پاسخ خیلی سبز
۶۹۰,۰۰۰ ۵۵۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
فصل آزمون شیمی جامع خیلی سبز
۳۹۰,۰۰۰ ۳۱۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
فیزیک یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز
۴۷۰,۰۰۰ ۳۷۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
آمار و احتمال یازدهم تست خیلی سبز
۲۶۵,۰۰۰ ۲۱۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
شیمی جامع کنکور تست خیلی سبز (جلد دوم)
۳۹۰,۰۰۰ ۳۱۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز
۴۰۵,۰۰۰ ۳۲۴,۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی کنکور فیزیک جامع ریاضی خیلی سبز
۲۵۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی ریاضی گسسته و آمار و احتمال خیلی سبز
۱۵۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
شیمی یازدهم تست ویژه کنکور ۱۴۰۳ خیلی سبز
۵۸۰,۰۰۰ ۴۶۴,۰۰۰ تومان
٪۲۰
فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز (جلد اول)
۲۹۵,۰۰۰ ۲۳۶,۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید خیلی سبز