انتشارات خیلی سبز

کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

همه انتشارات خیلی سبز را به‌عنوان یک ناشر متفاوت و صاحب سبک در حوزه کتاب‌های کمک‌درسی می‌شناسند. این ناشر فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد، اما برند خیلی سبز از سال ۱۳۸۷ شناخته می‌شود. مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های خیلی سبز، سبک فانتزی و لحن خودمانی آن‌ها است. این کتاب‌ها حتی باعث شده‌اند که نگاه خیلی از دانش آموزان به کنکور سراسری تغییر پیدا کند. محتواهای سنگین و غیرقابل فهم در کتاب‌های خیلی سبز جایی ندارند. برعکس، تمام تألیفات این ناشر به زبان ساده و بعضاً محاوره‌ای نوشته‌شده‌اند.

انتشارات خیلی سبز ابتدا با کتاب‌های درس زیست‌شناسی به شهرت رسید، اما امروزه تمام دروس را پوشش داده است. این ناشر به‌عنوان یکی از قوی‌ترین ناشران در بازار کتاب‌های کمک‌درسی حضور دارد و به انتخاب اول خیلی از داوطلبان آزمون سراسری تبدیل شده است. کتاب‌های خیلی سبز به قدری متنوع هستند که هیچ حوزه‌ای را رها نکرده‌اند. همه جور کتابی برای تمام درس‌ها در لیست تألیفات این ناشر دیده می‌شود. این انتشارات بیش از ۲۰ مجموعه کتاب دارد که هرکدام مخصوص یک گروه از دانش آموزان هستند. ما در ادامه تعدادی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های خیلی سبز را معرفی می‌کنیم.

معرفی انواع کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

همان‌طور که گفتیم خیلی سبز برای تمام دانش آموزان کتاب کمک‌درسی دارد. کتاب‌های این ناشر به‌صورت سری یا مجموعه‌ای عرضه می‌شوند. مهم‌ترین مجموعه کتاب‌های خیلی سبز عبارتند از:

کتاب‌های کار خیلی سبز

این کتاب‌ها مجموعه‌ای از تمرینات و سؤال‌های بدون پاسخ هستند که معمولاً باید با کمک معلم حل شوند. کتاب‌های کار درس‌نامه مختصری هم دارند که به فهم بهتر دروس کمک می‌کند. برای تسلط هر چه بیشتر روی درس‌ها می‌توانید از کتاب‌های کار در خانه استفاده کنید. با حل کردن تمرینات متنوع این کتاب‌ها، به‌طور کامل مفاهیم هر درس را یاد می‌گیرید و برای امتحانات نهایی آماده می‌شوید.

ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن

یکی از بهترین کتاب‌های خیلی سبز که در سال‌های اخیر نیز معروف شده‌اند همین ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن هستند. در این کتاب‌ها، پس از مطالعه درس‌نامه، سؤالات تشریحی زیادی ارائه‌شده‌اند که با حل کردن آن‌ها برای امتحانات نهایی آمادگی لازم را کسب می‌کنید. گفتنی است که این کتاب‌ها تعداد تست خیلی کمی دارند و به همین خاطر برای آزمون سراسری مناسب نیستند.

کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز

از اسم این مجموعه مشخص است که برای چه زمانی باید از آنها استفاده کنید. اگر قبلاً درس مربوطه را کامل یاد گرفته‌اید و فقط می‌خواهید شب قبل از امتحان برای آخرین بار همه‌چیز را مرور کنید، باید از کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز استفاده نمایید. این کتاب‌ها که شبیه جزوه هستند، تعداد زیادی نمونه سؤال امتحانی دارند که شما را هر چه بیشتر با سؤالات امتحان نهایی آشنا می‌کنند.

کتاب‌های نردبام خیلی سبز

مجموعه نردبام مخصوص دانش‌آموزانی است که می‌خواهند در کنکور سراسری شاهکار کنند. این کتاب‌ها سطح پیشرفته‌ای دارند. تستهایی که در کتاب‌های نردبام ارائه‌شده معمولاً سخت‌تر از تست‌های معمولی هستند. همچنین احتمال آمدن این تست‌ها در کنکور کمتر است، اما اگر به دنبال این هستید که ۱۰۰ درصد سؤالات یک درس را در آزمون سراسری پاسخ دهید، باید از همین مجموعه استفاده کنید.

کتاب‌های هفت خان خیلی سبز

کتاب‌های هفت خان مخصوص درس ادبیات فارسی هستند. این کتاب‌ها به‌صورت موضوعی به درس ادبیات می‌پردازند و به این دلیل هفت خان نامیده می‌شوند که دربر گیرنده هفت موضوع (تاریخ ادبیات، املا، قرابت معنایی و …) هستند. مجموعه هفت‌خان منبع کاملی برای تست‌های ادبیات است سؤالات کنکور چند سال اخیر را نیز پوشش می‌دهد.

کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

مجموعه فصل آزمون درس‌نامه ندارد و یک‌راست به سراغ آزمون‌ها رفته است. کتاب‌های فصل آزمون دارای مجموعه بزرگی از آزمودن‌های طبقه‌بندی شده هستند که قبل از حل کردن آن‌ها باید در درس مربوطه تسلط کافی را کسب کرده باشید. آزمون‌های این کتاب‌ها، همه دروس و فصول را پوشش می‌دهند. با تهیه این کتاب‌ها هرگز دچار کمبود تست نمی‌شوید.

کتاب‌های جمع‌بندی خیلی سبز

مجموعه جمع‌بندی مخصوص روزهای آخر آمادگی برای کنکور است. یعنی زمانی که کتاب درسی، جزوه و سایر کتاب‌های کمک‌درسی را کنار گذاشته‌اید و حالا فقط می‌خواهید مفاهیم همه دروس را یک‌بار دیگر مرور کنید تا بهتر در ذهنتان جای بگیرند و با اشراف کامل‌تری سر جلسه کنکور حاضر شوید. البته کتاب‌های جمع‌بندی برای برخی دروس در پایه‌های پایین‌تر هم ارائه‌شده‌اند که منبع خوبی جهت آمادگی برای امتحانات نهایی هستند.

کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز خیلی سبز

یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های خیلی سبز همین آموزش شگفت‌انگیزاست. در کتاب‌های این مجموعه می‌توانید درس‌نامه‌های جامع و کاملی را مشاهده کنید و سپس به سراغ سؤالات تشریحی بروید. در پایان هم سؤالات تستی هستند که منتظرند تا حلشان کنید. کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز شما را از خرید چندین کتاب بی‌نیاز می‌کنند و با سؤالات تشریحی و تست‌های زیادی که دارند، جهت آمادگی برای امتحانات نهایی و آزمون سراسری گزینه‌ای عالی هستند.

کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

کتاب‌های تیزهوشان هم به‌صورت جامع و هم تک‌درسی برای مقاطع ابتدایی یا متوسطه اول ارائه شده‌اند. در این کتاب‌ها سعی شده تا درس‌نامه‌های مفصل و کاملی قرار بگیرند تا دانش آموزان با تمام نکات مهم درس آشنا شوند. همچنین آزمون‌های تستی این کتاب‌ها برگرفته از آزمون تیزهوشان سال‌های گذشته هستند. با تهیه این کتاب‌ها حتماً چندین قدم به قبولی در مدارس تیزهوشان نزدیک‌تر می‌شوید.

کتاب‌های موضوعی خیلی سبز

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که با توجه به نوع طراحی سؤالات کنکور در سال‌های اخیر، بهتر است دانش آموزان دروس عمومی را به‌صورت موضوعی مطالعه کنند. کتاب‌های موضوعی خیلی سبز دقیقاً به همین منظور تألیف شده‌اند. موضوعاتی مثل آیات و روایت‌های دین و زندگی به بهترین شکل ممکن در این کتاب‌ها توضیح داده می‌شوند و دانش‌آموز را برای شرکت در آزمون‌های تستی آماده کنند.

کتاب‌های پرفروش خیلی سبز

٪۱۵

چند کنکور رشته تجربی جلد اول

۱۰۵۰۰۰ ۸۹۲۵۰ تومان
٪۱۵

پاسخ چند کنکور رشته تجربی جلد دوم

۱۱۵۰۰۰ ۹۷۷۵۰ تومان
٪۱۵

ریاضی دهم تست

۹۷۰۰۰ ۸۲۴۵۰ تومان
٪۱۵

لغت و املا و تاریخ ادبیات کنکور هفت خوان

۵۱۰۰۰ ۴۳۳۵۰ تومان
٪۱۵

چند کنکور دروس عمومی جلد سوال

۱۰۵۰۰۰ ۸۹۲۵۰ تومان
٪۱۵

هفت خوان دستور زبان فارسی

۳۹۰۰۰ ۳۳۱۵۰ تومان
٪۱۵

زیست شناسی یازدهم تست

۱۶۱۰۰۰ ۱۳۶۸۵۰ تومان
٪۱۵

درک مطلب عربی کنکور موضوعی

۳۹۰۰۰ ۳۳۱۵۰ تومان
٪۱۵

زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم

۱۶۵۰۰۰ ۱۴۰۲۵۰ تومان
٪۱۵

جمع بندی زیست شناسی کنکور

۷۹۰۰۰ ۶۷۱۵۰ تومان
٪۱۵

چند کنکور دروس عمومی جلد پاسخ

۹۸۰۰۰ ۸۳۳۰۰ تومان
٪۱۵

شیمی جامع کنکور جلد دوم

۱۰۴۰۰۰ ۸۸۴۰۰ تومان
٪۱۵

شیمی جامع کنکور جلد اول

۱۴۲۰۰۰ ۱۲۰۷۰۰ تومان
٪۱۵

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول

۱۰۵۰۰۰ ۸۹۲۵۰ تومان
٪۱۵

چند کنکور رشته ریاضی جلد دوم

۹۹۰۰۰ ۸۴۱۵۰ تومان
٪۱۵

چند کنکور جامع ریاضی جلد اول

۱۰۳۰۰۰ ۸۷۵۵۰ تومان
٪۱۵

زبان انگلیسی دهم تست

۵۸۰۰۰ ۴۹۳۰۰ تومان
٪۱۵

عربی زبان قرآن یازدهم رشته ریاضی و رشته تجربی تست

۶۲۰۰۰ ۵۲۷۰۰ تومان

کتاب‌های جدید خیلی سبز