بیا از کتابچی بگیر

کتاب کار خیلی سبز

کتاب‌های کتاب کار خیلی سبز

یکی از بهترین استراتژی‌های آموزشی در تمامی دوران تحصیل، تحلیل تعداد زیادی از پرسش‌ها و سوالات به‌منظور افزایش تسلط و مهارت است؛ برای مثال در دوران ابتدایی دانش‌آموز باید با تمرین‌های نوشتاری و املایی، آشنایی بیشتری با الفبا و جمله‌بندی به‌دست آورد یا با حل مسائل ریاضی ساده، پایه‌های این درس را تقویت کند. روند آموزش و یادگیری در این مرحله به پایان نمی‌رسد؛ در سال‌های بعد دانش‌آموز با دروس تخصصی‌تری هم‌چون زیست، شیمی، هندسه، زبان، عربی و… سروکار دارد، از این رو لازم است زمان و انرژی بیشتری به مطالعهٔ هر یک از این موارد اختصاص دهد تا به نتیجه‌ای مطلوب‌تر برسد. بازار کتاب‌های کمک‌درسی به یک بیزینس تبدیل شده و مخاطب این مسئله با تعداد زیادی از انتخاب‌ها روبه‌روست. در گام نخست، مهم‌ترین موضوع شناسایی هدف از مطالعهٔ کتاب است؛ در ادامه باید ویژگی‌هایی هم‌چون سطح علمی، بازهٔ زمانی، عادت‌های مطالعاتی و… در نظر گرفته شوند. در ادامه به بررسی جزئی‌تر سری کتاب‌های کار از انتشارات خیلی سبز می‌پردازیم.

بررسی ساختار کلی مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز یکی از محبوب‌ترین ناشران منابع کمک‌آموزشی است که مجموعه کتاب‌های متعددی را به چاپ رسانده. کیفیت بالا در محتوای هر اثر سبب شده دانش‌آموزان استقبال بالایی به‌عمل آورند و هر یک از کتاب‌ها به‌دفعات زیاد به تجدید چاپ برسد. مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز یکی از مجموعه‌های کاربردی است؛ این کتاب‌ها با هدف افزایش تسلط و مهارت دانش‌آموزان طراحی شده‌اند و سطح ساده‌ای دارند. مخاطب اصلی این سری کتاب‌ها دانش‌آموزانی هستند که هنوز به تسلط بالایی نرسیده و یا نخستین منبع آموزشی خود را انتخاب نکرده‌اند.

طراحی ظاهری این مجموعه کتاب‌ها در زیباترین و جذاب‌ترین شکل ممکن انجام شده؛ برای مثال در کتاب‌های پایهٔ ابتدایی چاپ هر اثر به‌صورت تمام‌رنگی انجام شده و لحن غالب در سرتاسر کتاب صمیمی و دوستانه است تا روند مطالعه برای مخاطب فرسایشی و یکنواخت جلوه نکند. در کتاب‌هایی که برای مقاطع بالاتر در دوره متوسطه اول و دوم نوشته شده‌اند نیز این ویژگی حفظ شده است.

بررسی درسنامه‌های مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز

کتاب‌های کار خیلی سبز، درسنامه‌هایی آموزشی را شامل می‌شوند که در حجم کم نوشته شده‌اند. این درسنامه‌ها صفر تا صد محتوای کتاب درسی را پوشش می‌دهند و توجه و دقت ویژه‌ای به متن درس، تصاویر و تمرین‌ها داشته‌اند. اگر هنوز به سطح علمی مناسبی نرسیده‌اید، بررسی این درسنامه‌ها می‌تواند نقش چشم‌گیری در عملکرد شما داشته باشد. تعداد زیادی مثال آموزشی در درسنامه‌ها گنجانده شده و در بیشتر قسمت‌ها تصاویر و شکل‌هایی رسم شده تا دانش‌آموز درک کامل‌تر و ملموس‌تری از محتوای آموزشی داشته باشد. این مجموعه درسنامه‌ها هم‌سطح کتاب‌های درسی هستند و نکته‌های چالشی، مباحث ترکیبی و… را شامل نمی‌شوند؛ بنابراین برای آزمون‌های آزمایشی، آزمون ورودی مدارس برتر و کنکور سراسری منبع مناسبی به‌شمار نمی‌روند.

بررسی پرسش‌های مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز

درسنامهٔ هر بخش از کتاب در قالب چندین زیرعنوان طراحی و تالیف شده، این ساختار در بانک سوال کتاب‌های این مجموعه نیز به‌چشم می‌خورد. سوال‌های کتاب با اهداف آموزشی طرح شده‌اند و به‌همین دلیل سطح ساده‌ای دارند. سوژهٔ بیشتر پرسش‌ها موضوعاتی مشخص و ساده است که به‌دفعات در کتاب درسی مطرح شده‌اند و شانس حضور بالایی در امتحان‌های کلاسی و نهایی دارند. برای مثال در کتاب‌های کار شیمی و فیزیک دوره دوم، سوالات امتحانات نهایی نیز در کتاب گنجانده شده‌اند. در کتاب‌هایی که برای مقاطع اولیه (مثل اول، دوم و سوم دبستان) نوشته شده‌اند، علاوه‌بر اهداف درسی، سوالاتی برای آموزش مفاهیم درست‌نویسی، جمله‌سازی، حل مسئله و… نیز در کتاب به‌چشم می‌خورند.                                   

بررسی پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز

این سری از کتاب‌ها ادامهٔ روند آموزش را در بخش پاسخنامه از سر گرفته‌اند؛ ابتدا صورت سوال و کلیات موضوع بررسی شده است تا دانش‌آموز بهترین استراتژی برای حل سوال را بکار گیرد. در ادامه برای تفهیم بهتر موضوع گام‌های حل سوال همراه با مثال و شکل‌ها تحلیل شده‌اند تا هیچ نکته‌ای برای مخاطب گنگ و مبهم نباشد. نمونه‌ای از کتاب‌های سری کتاب کار خیلی سبز را می‌توانید مشاهده بفرمایید:  

کتاب کار ریاضی دوم دبستان خیلی سبز

کتاب کار ریاضی سوم دبستان خیلی سبز

کتاب کار ریاضی چهارم دبستان خیلی سبز

خرید و مطالعهٔ مجموعه کتاب‌کار خیلی سبز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این سری کتاب‌ها یکی از بهترین منابع آموزشی برای مطالعه در اوایل سال تحصیلی به‌شمار می‌روند و می‌توانند تاثیر مثبتی بر عملکرد دانش‌آموز در ادامهٔ مسیر داشته باشند. سطح کلی درسنامه‌ها و پرسش‌ها ساده است و می‌توانند در شب‌های امتحان و آزمون و برای تقویت مهارت‌های حل سوال مورد بررسی قرار بگیرند.

کتاب‌های پرفروش کتاب کار

کتاب‌های جدید کتاب کار