بیا از کتابچی بگیر

Top Notch جنگل

کتاب‌های Top Notch جنگل

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نسیت. امروزه همهٔ افراد در رده‌های سنی مختلف به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. دغدغهٔ همه نیز یافتن منابع آموزشی کاربردی و کلاس‌های آموزشی خوب و مفید است. انتشاراتی همچون پیرسون از سال‌های گذشته همواره منابع آموزشی بسیار خوبی در اختیار زبان‌آموزان قرار داده است و به همین دلیل است که این انتشارات جزو برجسته‌ترین انتشارات کتب آموزش زبان انگلیسی در سراسر چهان است. یکی از مشهورترین مجموعه کتاب‌های این انتشارات مجموعه کتاب تاپ ناچ (Top Notch)است. این مجموعه اولین بار در سال ۲۰۰۶ در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفت و از همان موقع در سرتاسر جهان مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت. هنوز هم این مجموعه کتاب در مؤسسات مشهوری در ایران تدریس می‌گردد، چرا که متدهای آموزشی این مجموعه کتاب بسیار اصولی و مؤثر است. با وجود اینکه از این کتاب‌ها می‌توان به صورت خودآموز نیز استفاده نمود، اما به دلیل سطح کتاب‌های این مجموعه (مقدماتی تا متوسط) و اهمیت یادگیری صحیح و اصولی زبان انگلیسی در این سطح‌ها پیشنهاد می‌شود که حتماً کتاب‌های این مجموعه به کمک معلم زبان یاد گرفته شود. به کمک کتاب‌های این مجموعه تمامی مهارت‌های زبانی زبان‌آموزان شامل خواندن (reading)، نوشتن (writing)، صحبت کردن (speaking) و گوش کردن(listening) در کنار هم و به یک اندازه پیشرفت می‌کنند. هر کتاب این مجموعه شامل چند درس می‌شود که در هر درس مطالب و تمارینی برای ارتقای همهٔ این مهارت‌ها ارائه شده است. همچنین لازم به ذکر است که درس‌های کتاب آموزش قوانین گرامر و واژگان جدید را نیز به طور همسو جلو می‌برد. در ادامهٔ این متن این مجموعه که توسط انتشارات جنگل کتاب معرفی و بررسی شده است.

لیست و سطح کتاب‌های مجموعه کتب آموزش زبان انگلیسی Top Notch از انتشارات پیرسون

کتاب‌های تاپ ناچ سطح مقدماتی (شروع یادگیری) تا متوسط را پوشش می‌دهند. لازم به ذکر است که زبان‌آموزان (مخصوصاً زبان‌آموزان سطوح غیر پیشرفته) بهتر است که برای انتخاب بهترین کتاب به دانش خود استناد نکرده و از آزمون‌های تعیین سطحی که مؤسسات آموزش زبان انگلیسی در سراسر ایران برگزار می‌کنند، استفاده نموده و طبق ان کتاب مربوط به سطح خود را خریداری نمایند. به هر حال در این قسمت سطح و مباحث کتاب‌های مجموعهٔ تاپ ناچ با جزئیات لازم توضیح داده شده است. این مجموعه در کل شامل ۸ کتاب می‌شود که به صورت جفت جفت سطح یکسانی دارند. این کتاب‌ها به شرح زیر هستند:

  • کتاب اول آبی در سطح مقدماتی (Fundamentals A): این کتاب شامل درس‌های ۱ تا ۷ سطح مقدماتی این مجموعه است که بهترین انتخاب برای شروع یادگیری زبان انگلیسی است. کتاب‌های آبی معمولاً انتخاب بسیار خوبی برای کودکان و نوجوانانی که می‌خواهند برای اولین بار زبان انگلیسی را یاد بگیرند، مناسب است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب اسامی و شغل‌ها، انسان‌ها، مکان‌ها و روش‌های رفت و آمد، خانواده، زمان و رویدادها، لباس‌ها و فعالیت‌ها است.
  • کتاب دوم آبی در سطح مقدماتی (Fundamentals B): این کتاب شامل درس‌های ۸ تا ۱۴ سطح مقدماتی این مجموعه است و ادامهٔ کتاب اول آبی در سطح مقدماتی است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب خانه و همسایه، برنامه‌ها و فعالیت‌ها، غذا،  رویدادهای گذشته، ظاهر و سلامتی، توانایی‌ها و درخواست‌ها و رویدادهای زندگی و برنامه‌های آن است.
  • کتاب اول قرمز در سطح ۱ (۱A): سطح کتاب‌های قرمز تاپ ناچ مبتدی است. معمولاً زبان‌آموزان یک اشنایی اولیه با زبان انگلیسی دارند و به اصطلاح صفر صفر نیستند. کتاب‌های قرمز تاپ ناچ مختص چنین ربان‌آموزانی نوشته شده است. زبان‌آموزان به کمک کتاب‌های قرمز تاپ ناچ می‌توانند کم کم مکالمهٔ روان، قواعد اولیهٔ گرامر و لغات پایه‌ای را فرا گیرند. کتاب اول قرمز شامل درس‌های ۱ تا ۵ سطح مبتدی این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب آشنا شدن، بیرون رفتن، غذا،  خانواده، غذا و رستوران و انسان و تکنولوژی است.
  • کتاب دوم قرمز در سطح ۱ (۱B): کتاب دوم قرمز شامل درس‌های ۶ تا ۱۰ سطح مبتدی این مجموعه است و ادامهٔ کتاب اول قرمز در سطح مبتدی است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب سالم و فیت ماندن، تعطیلات، خرید لباس، استفاده از وسایل نقلیهٔ عمومی و خرج کردن پول است.
  • کتاب اول سبز در سطح ۲ (۲A): سطح کتاب‌های سبز تاپ ناچ مبتدی رو به متوسط است. در این زبان‌آموزان می‌توانند تا حدی صحبت کرده و مکالمات را متوجه شوند. کتاب اول سبز شامل درس‌های ۱ تا ۵ سطح مبتدی رو به متوسط این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب آشنا شدن با دیگران، تماشای فیلم، ماندن در هتل، اتومبیل‌ها و رانندگی کردن و مراقبت از خود و ظاهر خود است.
  • کتاب دوم سبز در سطح ۲ (۲B): کتاب دوم سبز شامل درس‌های ۶ تا ۱۰ سطح مبتدی رو به متوسط این مجموعه است و ادامهٔ کتاب اول سبز این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب تغذیهٔ سالم، شخصیت افراد، هنر، زندگی در فضای مجازی و اخلاق و ارزش‌ها است.
  • کتاب اول بنفش در سطح ۳ (۳A): سطح کتاب‌های بنفش تاپ ناچ متوسط است. در سطح متوسط زبان‌آموزان عموماً دانش خوبی در زبان انگلیسی دارند و توانایی درک بسیاری از مکالمات را دارند. همچنین زبان‌آموزان سطح متوسط می‌توانند متن‌های نسبتاً پیچیده‌تری را متوجه شده و حتی به خوبی صحبت کنند. کتاب اول بنفش شامل درس‌های ۱ تا ۵ سطح متوسط این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب مکالمات کوتاه، اهمیت سلامتی، انجام کارهای مختلف، خواندن کتاب برای سرگرمی و حوادث ناگوار طبیعی است.
  • کتاب دوم بنفش در سطح ۳ (۳B): کتاب دوم بنفش نیز شامل درس‌های ۶ تا ۱۰ سطح متوسط این مجموعه است و ادامهٔ کتاب اول بنفش این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب برنامه‌های زندگی، سنت‌های مربوط به تعطیلات گوناگون، اختراعات و اکتشافات، موضوعات بحث برانگیز و جهان زیبای ما است.

کلام آخر

یادگیری زبان انگلیسی امروزه از ملزومات زندگی روزمره است. از طرفی هیچ وقت برای شروع یادگیری زبان انگلیسی دیر نیست. مجموعه کتاب‌های تاپ ناچ از انتشارات برجستهٔ پیرسون یکی از بهترین مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای کسانی که سطح زبانشان از مقدماتی تا متوسط است و یا می‌خواهند از صفر یادگیری خود را شروع کنند، است. این مجموعه کتاب برای رده سنی‌های مختلف مناسب بوده و زبان انگلیسی سطح مقدماتی تا متوسط را در ۸ کتاب و چهار سطح زبانی آموزش می‌دهد. در هر کتب این مجموعه مباحث لازم شامل دستور زبان و واژگان را همراه با تمارین متنوعی جهت ارتقای مهارت‌های چهارگانهٔ زبان انگلیسی آموزش می‌دهد. متدهای اصولی و منسجم آموزش در این مجموعه دلیل مقبولیت و تدریس آن در بسیاری از مؤسسات کشور است.

کتاب‌های پرفروش Top Notch

کتاب‌های جدید Top Notch