بیا از کتابچی بگیر

Connect جنگل

کتاب‌های Connect جنگل

قرن بیست و یکم را می‌توان قرن سلطهٔ زبان انگلیسی بر جوامع بشری در سراسر دنیا دانست. دنیا با سرعت زیادی رو به پیشرفت است به‌گونه‌ای که دیگر هیچ سنی برای یادگیری زبان زود نیست و تا حد ممکن آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان را باید از همان سنین پایین آغاز کرد. در همین راستا، انتخاب کتاب آموزشی مناسب و منطبق با اصول صحیح یادگیری، تأثیر بسیار چشم‌گیری در رشد و یادگیری زبان آموزان در سنین پایین خواهد داشت. ویرایش دوم سری کتاب‌های Connect مجموعه‌ای چهار سطحی و جذاب برای تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی نوجوانان است که از بخش‌های متنوع و مختلفی تشکیل شده است. یکی از دلایل مهم انتخاب این مجموعه برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی این است که محتوای آن موجب شده تا انگیزه زبان آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق مطالعه و بحث درباره موضوعات پر طرفدار، انجام فعالیت‌های پر جنب و جوش و فراهم شده فرصت‌های زیادی برای برقراری ارتباط افزایش یابد.

ویژگی‌های سری کتاب‌های Connect

مجموعه کتاب‌های Connect که توسط یکی از معتبرترین طراحان متد آموزشی دنیا پروفسور JACK C. Richards’s نوشته و توسط انتشارات Cambridge به چاپ رسیده است. در کنار کتاب‌های اصلی به منظور تکمیل مطالب آموزشی، فیلم‌ها و کتاب‌های کمک درسی مرتبط با عنوان دروس تدریس می‌گردد. سری کتاب‌های ۴ جلدی Connect ویرایش دوم که به طور تخصصی برای نوجوانان طراحی شده، بسیار جذاب و متمرکز بر هر چهار مهارت اصلی زبان (Speaking, Reading, Writing, Listening) است و مطالب را به گونه‌ای ارائه داده که مورد علاقه این گروه سنی باشد و باعث ایجاد انگیزه در فراگیری معلومات زبان انگلیسی در زبان آموزان گردد تا بتوانند زبان را در محیط واقعی بیرون از کلاس نیز مورد استفاده قرار دهند. طراحی کتاب به نحوی است که با انتخاب موضوعات جالب و جذاب و در عین حال مناسب با سن نوجوانان، آن‌ها را تشویق به صحبت کردن و یادگیری هر چه بهتر مطالب می‌نماید. قسمت مرور بر دروس گذشته بعد از هر درس که در دو صفحه طراحی شده به زبان آموزان این شانس را می‌دهد که مطالب را دوباره مرور کنند و تکرار بهترین عامل یادگیری است. در واقع بعد از هر درس زبان‌آموز با یک Quiz مواجه می‌شود که ذهنش را به چالش وا می‌دارد تا هر آنچه فراموش کرده دوباره با مدرس خود در میان بگذارد. مهم‌ترین ویژگی‌های سری کتاب‌های Connect به شرح زیر هستند:

  • فراهم کردن فعالیت‌های گفتاری هدفمند در کنار گفتگوهای سرگرم‌کننده، بازی‌ها و نظرسنجی‌ها
  • آموزش مهارت‌هایی که به زبان‌آموزان کمک می‌کند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند.
  • پروژه‌های موضوعی که زبان‌آموزان را به حوزه‌های مختلف موضوعی هدایت می‌کند.
  • ارائه دستور زبان به صورت کامل و فعالیت‌های دستوری منظم
  • ارائه واژگان و تمرینات کافی به انضمام یک برنامه درسی طبقه‌بندی شده و همه جانبه که مباحث زبان انگلیسی را به ترتیب منطقی ارائه می‌دهد.
  • بهره‌گیری از مباحث و زمینه‌های معاصر و هم‌چنین شخصیت‌های بین‌المللی که زبان‌آموزان می‌توانند با آن‌ها ارتباط ذهنی و عاطفی برقرار کنند.

سطح‌های مختلف مجموعه Connect

سری کتاب‌های Connect ویرایش دوم شامل چهار سطح بوده که هر کتاب به ۸ بخش و ۳۲ درس تقسیم می‌شود که برای نوجوانان و جوانان طراحی شده است. در ویرایش جدید این مجموعه نکات دستور زبانی و متون اضافه و راهنمای معلمان در سایت پشتیبانی معلم اضافه گردیده است. چهار سطح اصلی کتاب عبارت‌اند از:

  • کتاب Connect سطح ۱: مناسب برای سطح علمی مبتدی
  • کتاب Connect سطح ۲: مناسب برای افراد کم‌تجربه
  • کتاب Connect سطح ۳: مناسب برای سطح علمی متوسط
  • کتاب Connect سطح ۴: مناسب برای افراد با سطح علمی متوسط به بالا

لازم به ذکر است که برای هرکدام سطح‌های بالا، کتاب دانش‌آموز، کتاب معلم، کتاب کار و لوح فشرده صوتی منتشر شده که زبان‌آموزان به هنگام خرید هر سطح از کتاب، از کتاب کار و لوح فشرده صوتی آن بهره‌مند خواهند شد. نگارش این مجموعه به گونه‌ای است که زبان آموزان نه تنها می‌توانند مهارت‌های خواندن و نوشتن انگلیسی را ارتقا دهند بلکه می‌توانند مهارت شنیداری را با تنوع وسیعی از موضوعات و تمرین‌ها به راحتی بیاموزند که این خود مهارت صحبت کردن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. نکات گرامری گوناگون در متن‌ها، باعث می‌شود تا آن‌ها در یادگیری مباحث گرامری هرگز احساس خستگی و کسالت نکنند و سریع‌تر و ساده‌تر آن‌ها را بیاموزد. سی‌دی صوتی در این کتاب زبان آموزان را از نظر مهارت شنیداری تقویت می‌کند همچنین باعث می‌شود تا آن‌ها با این روش، تلفظ صحیح کلمات را به طور همزمان و سریع بیاموزند. از آن‌جا که کتاب کار یا تمرین، یکی از کتاب‌های ضروری و مهم است، خوانندگان و زبان آموزان می‌توانند پس از یادگیری مطالب به صوت درس به درس، تمام آموخته‌های خود را مورد سنجش و بررسی قرار دهند. در ویرایش جدید این مجموعه، نکات و مباحث گرامری گوناگونی همراه با موضوعات جذاب گردآوری شده‌اند که به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا آن‌ها را در مهارت‌های تولیدی و کاربردی مانند صحبت کردن و نوشتن ارتقا دهند و همین امر باعث می‌شود تا در زندگی روزمره‌شان به طور موفقیت‌آمیزی ارتباط برقرار کنند زیرا تمامی این موضوعات (نظیر مطالب مطالبی دربارهٔ زندگی شما، مطالبی دربارهٔ آینده، مطالبی دربارهٔ برنامه‌های روزمره، مطالبی دربارهٔ افراد گوناگون، مطالبی دربارهٔ تفریح و سرگرمی، مطالب دربارهٔ تجربیات گوناگون، مطالبی درباره اوقات فراغت نوجوانان، مطالبی دربارهٔ رؤیا و واقعیت) کاربردی این کتاب غنی در موارد زیر اشاره کرد. به صورت کلی دیدگاهی که مدرسان و زبان آموزان می‌توانند از این کتاب بسیار ارزشمند به دست آورند، این است که هر چهار مهارت به طور همزمان درون متن‌ها و تمرین‌ها، در قالب تمام مباحث روز دنیا، به زبان آموزان آموزش داده شده‌اند تا آن‌ها به راحتی بتوانند دنیای واقعی خود را بشناسند و با افراد گوناگون دربارهٔ هر موضوعی صحبت کنند و بنویسند.

کتاب‌های پرفروش Connect

کتاب‌های جدید Connect