بیا از کتابچی بگیر

Summit جنگل

کتاب‌های Summit جنگل

تنوع بسیار بالای منابع آموزش زبان انگلیسی باعث شده است که انتخاب کتاب مناسب به ویژه برای کسانی که می‌خواهند بدون کلاس و معلم خصوصی، خودشان زبان انگلیسی را فرا گیرند، فرایندی دشوار شود. همچنین با توجه به اهمیت روزافزون یادگیری زبان انگلیسی در همهٔ ابعاد مختلف زندگی اعم از کار، تفریح، تحصیل و یا استفاده از تکنولوژی‌های روز، همه حداقل یک بار پروسهٔ انتخاب منبع آموزشی مناسب را طی می‌کنند. انتشارات پیرسون یکی از برجسته‌ترین انتشارات کتب آموزشی زبان انگلیسی است که از دیرباز این زبان را به کمک کتب متنوع و فراوانی به زبان‌آموزان در سطح‌های مختلف آموزش داده است. یکی از مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی مشهور از این انتشارات مجموعهٔ summit است. مجموعه کتاب‌های summit از انتشارات پیرسون شامل ۴ کتاب می‌شود و مجموعه کتاب بسیار مناسبی برای زبان‌آموزان سطح متوسط و بالاتر است. کتب این مجموعه علاوه بر آن که برای کلاس‌های زبان انگلیسی بسیار مناسب هستند، برای زبان‌آموزانی که می‌خواهند به صورت خودآموز به مطالعهٔ زبان انگلیسی بپردازند، نیز بسیار مفید هستند. کتاب‌های این مجموعه که توسط جون ساسلو(Joan Saslow) و آلن آشر(Allen Ascher) نوشته شده است، می‌تواند به زبان‌آموزان در جهت یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت‌های صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن بسیار کمک کند. این مجموعه کتاب در ادامهٔ این متن به طور کامل و با جزئیات لازم معرفی و بررسی شده است تا زبان‌آموزان بتوانند با دانش بیشتر و بهتر کتاب آموزش زبان انگلیسی مناسب خود را انتخاب کنند.

لیست کتاب‌های مجموعه کتب آموزش زبان انگلیسی Summit

کتاب‌های summit به طور کلی برای زبان‌آموزان سطح متوسط رو به بالا تا پیشرفته مناسب هستند. در واقع کتاب‌های این مجموعه کتب مناسبی برای زبان‌آموزانی که کتب سطح پایین‌تر همچون کتب تاپ ناچ را قبلاً مطالعه کرده‌اند، است. لازم به ذکر است که آموزش زبان انگلیسی در کتب مجموعهٔ summit بر پایهٔ مکالمه تنظیم شده است و کاملاً منطبق بر متدهای آموزشی نوین مباحث را ارائه می‌کند. در این بخش کتاب‌های چهارگانهٔ مجموعهٔ summit معرفی و بررسی شده‌اند تا زبان‌آموزان بتوانند کتاب مناسب سطح خود از این مجموعه را راحت‌تر پیدا کنند. کتاب‌های این مجموعه در کل در دو سطح ۱ و ۲ ارائه شده است که در هر کدام از این دو سطح دو کتاب A و B قرار گرفته است. برای هر کدام از کتاب‌های دو سطح مذکور نیز دو کتاب آموش اصلی و کتاب کار ارائه شده است. واضحاً کتاب آموزش اصلی مختص یادگیری و کتاب کار مختص تمرینات تکمیلی هر مبحث است. کتاب‌های این مجموعه به شرح زیر هستند:

  • کتاب اول (Summit ۱A): اولین کتاب این مجموعه کتاب summit ۱A است که شامل درس‌های ۱ تا ۵ سطح اول این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب رفتار، موسیقی و دیگر هنرها، پول و انسان، خانواده، لباس و ظاهر و جوامع است.
  • کتاب دوم (Summit ۱B): دومین کتاب این مجموعه کتاب summit ۱B است که شامل درس‌های ۶ تا ۱۰ سطح اول این مجموعه است و در واقع ادامهٔ کتاب اول این مجموعه است. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب حیوانات، تبلیغات و مشتری، الگوهای خانواده،  حقایق، تئوری‌ها و حقه‌ها و وقت آزاد انسان‌ها است.
  • کتاب سوم (Summit ۲A): سومین کتاب این مجموعه کتاب summit ۲A است که شامل درس‌های ۱ تا ۵ سطح دوم این مجموعه می‌شود. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب رویاها و اهداف، شخصیت و مسئولیت‌های گوناگون افراد،  ترس، سختی‌ها و قهرمانی، کنار آمدن با دیگران و طنز است.
  • کتاب چهارم (Summit ۲B): چهارمین کتاب این مجموعه کتاب summit ۲B است که شامل درس‌های ۶ تا ۱۰ سطح دوم این مجموعه می‌شود. موضوع درس‌ها در این کتاب به ترتیب مشکلاتی که هنگام سفر کردن به وجود می‌آیند، ذهن فرای ماده، بهترین خود بودن و عمل کردن، چه چیزی در پیشرو وجود دارد؟ و دنیای کاملاً متصل است.

بررسی محتوای کتاب‌های مجموعه کتب آموزش زبان انگلیسی Summit

در هر درس از هر کتاب این مجموعه به بخش‌های اهداف ارتباطی (communication goals)،  واژگان (vocabulary)، دستور زبان (grammar)، استراتژی مکالمه (conversation strategies)، تلفظ و مهارت شنیداری (listening / pronunciation)، مهارت خواندن و درک متن (reading) و مهارت نوشتاری (writing) توجه خاصی شده است. این کتاب در واقع به مانند تمامی کتب آموزش زبان انگلیسی معتبر دیگر تمامی مهارت‌های زبانی زبان‌آموزان اعم از شنیدن، درک متن، صحبت کردن و نوشتن را از طریق درسنامه‌های استاندارد و کاربردی شامل واژگان مهم و نکات دستور زبانی لازم را پله به پله تقویت می‌کند. زبان‌آموزان سطح متوسط با استفاده از این کتاب می‌توانند به مرور سطح زبان خود را بالا برده و به سطح C (بسیار پیشرفته) برسانند. نکتهٔ قابل توجه دیگر کتاب‌های summit موضوع درس‌های کتاب‌های این مجموعه است. موضوع درس‌ها به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که زبان‌آموزان با مطالعهٔ کتب این مجموعه بتوانند بر موضوعات پرکاربرد و روزمره تسلط بالایی پیدا کنند. این امر نه تنها برای آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی همچون تافل و آیلتس مفید است، بلکه برای استفادهٔ روزمرهاز زبان انگلیسی نیز بسیار کاربردی است.

کلام آخر

امروزه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در زندگی روزمره بر کسی پوشیده نیست. همهٔ افراد در همهٔ سنین به دنبال تقویت زبان انگلیسی خود به کمک کلاس‌ها و دبیران مختلف و همچنین منابع آموزشی متنوع هستند. مجموعه کتاب‌های Summit از انتشارات برجستهٔ پیرسون یکی از بهترین مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای کسانی که سطح زبانشان متوسط یا بالاتر است، است. این مجموعه کتاب برای رده سنی‌های مختلف مناسب بوده و زبان انگلیسی سطح متوسط رو به بالا تا پیشرفته را در ۴ کتاب با دو سطح زبانی کلی آموزش می‌دهد. مباحث لازم برای تقویت مهارت‌های هارگانهٔ شنیدن، صحبت کردنن، نوشتن و درک متن شامل نکات دستور زبان و واژگان پرکاربرد در هر کتاب از این مجموعه طی درس‌های استاندارد به صورت منسجم آموزش داده شده است.

کتاب‌های پرفروش Summit

کتاب‌های جدید Summit