بیا از کتابچی بگیر

ژانر شک برانگیز

ژانر شک برانگیز شامل رویدادهایی است که در بطن آن به مباحث صداقت و اعتماد پرداخته و در آن شک و خیانت به تصویر کشیده می‌شود. معمولا این نوع از داستان‌ها پیرامون خانواده و محوریت آن اتفاق می‌افتد.

در قالب کتاب

کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی در دنیای امروز توانسته‌اند این ژانر شک را روایت کنند. از مهم‌ترین کتاب‌هایی که در موضوع ژانر شک برانگیز نوشته شده است می‌توان موارد زیر را نام برد:

در زمینه ژانر شک برانگیز کتاب‌های بسیار تالیف شده است که در این مقاله ما به برخی از آن‌ها که از فروش خوبی در سر تا سر دنیا بر خوردارند اشاره کردیم.

دروغ‌های دوست داشتنی

کتاب دروغ‌های دوست داشتنی من، نوشته غزاله طوسی یک ژانر شک برانگیز است که با هم به بررسی این کتاب می‌پردازیم:

جدا شدن و دوری از دروغ‌های ریز و درشتی که با چهره‌ای آراسته و آرام مانند نقل و نبات وارد زندگی ما می‌شوند و رنگی غیر واقعی به آن می‌دهند کاری آسان و ساده نیست اما این کتاب راه رهایی از دروغ را به خوبی به ما نشان می‌دهد.

گاهی اوقات حتی ما نمی‌توانیم راه رهایی از این همه دروغ و ناراستی را پیدا کنیم تا بتوانیم با دست کشیدن از دروغ از وجود یک زندگی آرام لذت ببریم. در واقع این کتاب به ما نشان می‌دهد که راه رهایی از دروغ چندان هم خوشایند نیست.

این کتاب که مصداق بارزی از یک ژانر شک برانگیز است دروغ‌پردازی در زندگی مشترک را یک سم مهلک برای بنیان خانواده، تلقی می‌کند که ممکن است با کژ گفتاری و بروز خیانت در زندگی همراه باشد. در این کتاب سعی شده که به صورت گام به گام مخاطبان خود را با عوامل تاثیر گذار بر روی دروغ و آثار آن بر روی زندگی آشنا کند.

با هم بخشی از این کتاب ژانر شک برانگیز را می‌خوانیم:

«اساس زندگی زناشویی بر پایه صداقت است. اگر صداقت وجود نداشته باشد به مرور زمان هر چیزی کوچکی روی هم انباشته می‌شود و مانعی در مقابل حس صمیمیت ایجاد می‌کند که رفته رفته با رخنه کردن شک و بی‌اعتمادی بر پیکره زندگی بنیان زندگی را ویران می‌کند.»

خوب‌های بد، بدهای زشت

یکی از کتاب‌هایی که در ژانر شک برانگیز نوشته شده کتاب خوب‌های بد، بدهای زشت است که داستان سوفی و آگاتا را روایت می‌کند. این دو به مدرسه رفته و یاد می‌گیرند که نباید از روی ظاهر آدم‌ها نباید قضاوت کرد. در این قصه حتی روی این که قضاوت کنیم خودمان آدم خوب یا شروری هستیم، پرده‌ای از شک انداخته می‌شود.

این داستان می‌خواهد بگوید که نمی‌توان انسان‌ها را در دو دسته خوب و بد تقسیم‌بندی کرد و همه آدم‌ها ممکن است در موقعیت‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی را از خود بروز دهند.

ته کلاس ردیف آخر

در این داتان با ورود کارلا به عنوان مشاور به مدرسه همه دانش آموزان از جمله برادلی که دانش آموز فوق العاده خشن و تنبلی است درس‌ها و رفتارشان بهبود می‌یابد. این مشاور جدید با درخواست والدین به دلیل روش خاصی که دارد کنار گذاشته می‌شود. در این داستان تلاش شده از برادلی که شخصیت بسیار منفوری است، یک فرد محبوب ساخته شود.

در کل ژانر شک برانگیز می‌تواند دربرگیرنده موضوعات مختلفی باشد اما در موضوعات عاشقانه و زناشویی از جذابیت بیشتری برخوردار است. به ویژه در عصر کنونی که یکی از معضلات خانواده‌ها و زوج‌ها خیانت و شک است؛ معضلی که در پی هجوم بی‌امان از ابزارهای ارتباطی مختلف پدید آمده است. خواندن کتاب‌هایی در ژانر شک برانگیز می‌تواند حس کنجکاوی آدمی را برانگیخته و ارضا کند.

کتاب‌های پرفروش شک برانگیز

کتاب‌های جدید شک برانگیز