بیا از کتابچی بگیر

انتشارات نیماژ

کتاب‌های انتشارات نیماژ

وقتی حرف از انتشارات‌های مختلف ایرانی به میان می‌آید، انصاف نیست که نشر «نیماژ» را نادیده بگیریم. نشر نیماژ از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در زمینهٔ شعر آغاز کرد. این انتشارات سعی داشت اشعاری را به چاپ برساند که چالش برانگیز و بدیع باشند، اما از سال ۱۳۹۳، به چاپ و ترجمهٔ سایر آثار ادبی نیز روی آورد. به این ترتیب، با مراجعه به سایت یا نمایندگی این انتشارات می‌توانید حجم گسترده‌ای از کتاب‌های ادبی مختلف در زمینهٔ داستان، شعر، رمان، یا آثار غیرداستانی از جمله فلسفه، تاریخ و علوم اجتماعی را پیدا کنید. خوش‌بختانه این نشر، آثار شاعران و نویسندگان خوش‌نام و معروف را به چاپ می‌رساند تا مخاطب را به خوبی همراه کند.

تفاوت نشر نیماژ با سایر انتشارات

وقتی حرف از چاپ کتاب می‌شود، اکثر نویسندگان یا شاعران جوان ناامیدانه از مشکلات آن حرف می‌زنند. این روزها اکثر انتشارات‌ها، یا کتاب‌هایی که نویسندهٔ آن‌ها ایرانی باشد را چاپ نمی‌کنند، یا در ازای هزینه‌ای هنگفت دست به چاپ آن‌ها می‌زنند. این درحالی است که اگر شما برای ترجمهٔ یک اثر جدید به یک انتشارات معروف رو بیاورید، اثر ترجمه شده به سرعت چاپ می‌شود. بدون اینکه به کیفیت ترجمه توجه چندانی شود. حتی برخی از این موسسات، با موازی‌سازی و ترجمهٔ آثار ترجمه‌شده، پول بیشتری به جیب می‌زنند. در حقیقت این روزها انتشارات‌ها ذوق جوان‌های ایرانی را حسابی کور کرده‌اند. اما انتشارات نیماژ، با افتخار، از جوانان با استعداد ایرانی دعوت می‌کند تا آثار خود را جهت چاپ به آن‌ها معرفی کنند. این انتشارات از سال ۹۲ تا الان، حدود ۶۵۰ عنوان ترجمه کرده است و کماکان سعی بر استعدادیابی جوانان شاعر و نویسنده دارد. این انتشارات اعلام کرده که رویکرد کلی آن، پشتیبانی و استعدادیابی جوانان است.

خبر خوب؟

حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد از کتاب‌های نشر نیماژ در سال جاری، کتاب اولی بوده است. کتاب‌هایی که بازخورد خوبی داشته باشند، به طور حتم دستخوش چاپ مجدد نیز خواهند شد.

نویسندگان معروف

از جمله نویسندگان و مولفان معروف ایرانی انتشارات نیماژ می‌توان به امید صباغ نو، یاسر قنبرلو و محمد گنابادی اشاره کرد. اگرچه محمد گنابادی، یکی از شاعران نامداری است که برای چاپ «پیانو برای گوش ونگوگ» به این انتشارات، مراجعه کرده است. علاوه‌بر این، این انتشارات مجموعه‌هایی از سایر نویسندگان محبوب را جمع‌آوری کرده و آن را در یک مجموعه کامل به فروش می‌رساند. از این مجموعه‌ها می‌توان به مجموعه آثار احسان افشاری، مجموعه آثار حامد ابراهیم پور، مجموعه آثار حسین صفا، مجموعه آثار رضا کاظمی، مجموعه آثار علیرضا آذر، مجموعه آثار محمد مرکبیان و مجموعه آثار مرحوم سید احمد حسینی اشاره کرد. در ادامه، کتاب‌های پرفروش و معروف انتشارات نیماژ را در زمینه‌های مختلف به شما معرفی خواهیم کرد.

کتاب‌های معروف در زمینهٔ شعر

از کتاب‌های نشر نیماژ در زمینهٔ شعر می‌توان به «آه به خط بریل، این دست بی‌صدا، سرمه‌ای، مجموعه اشعار شل سیلورستاین، من کم تحملم، ساراییسم، عشق پاره وقت» و… اشاره کرد.

کتاب‌های معروف در زمینهٔ ادبیات داستانی

از کتاب‌های پرفروش نشر نیماژ در حوزهٔ ادبیات داستانی می‌توان به کتاب «آدم‌کش‌ها(چارلز بوکوفسکیآقای چنار با من ازدواج می‌کنی؟ ، آگراندیسمان، آواز گوسفندها، ازدواج ناشیانه» و… اشاره کرد.

نمایشنامه‌های معروف

از نمایشنامه‌های به چاپ رسیده در نشر نیماژ می‌توان به «کمدیا دلارته، ارگاست در پرسپولیس، عچق، پیرمرد کوتولهٔ مضحک، خانهٔ عروسک» و… اشاره کرد.

کتاب‌های پیشنهادی انتشارات نیماژ

نشر نیماژ، بخشی از سایت خود را به کتاب‌هایی اختصاص داده است که بسیار پرفروش هستند و از محبوبیت بالایی برخوردارند. ما در این زمینه، گلچینی از آن‌ها را انتخاب کرده و به شما معرفی می‌کنیم. از جمله کتاب‌های پیشنهادی این نشر می‌توان به «فروید و غیر اروپایی‌ها»، «قهوهٔ سرد آقای نویسنده»، «رفته عزیزم رفته»، «راهنمای به آتش کشیدن خانه نویسندگان» و «بازنده‌های نازنین» اشاره کرد.

کتاب‌های پرفروش نیماژ

قهوهٔ سرد آقای نویسنده
٪۱۰
۱۶۰,۰۰۰ ۱۴۴,۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید نیماژ

ناموجود
دنیای بدون اسلام
دنیای بدون اسلام
گراهام‌ای فولر
موجود
شکوفاشدگان دیرهنگام
٪۱۰
شکوفاشدگان دیرهنگام
ریچارد کارلگارد
۲۳۰۰۰۰ ۲۰۷,۰۰۰ تومان
موجود
مردی با کلاه مشکی، پالتوی مشکی، کفش آبی
٪۱۰
مردی با کلاه مشکی، پالتوی مشکی، کفش آبی
فرهاد پیربال
۳۵۰۰۰ ۳۱,۵۰۰ تومان
موجود
خورشید در حال غروب
٪۱۰
خورشید در حال غروب
اوسامو دازای
۱۶۰۰۰۰ ۱۴۴,۰۰۰ تومان
موجود
چنگ چمن
٪۱۰
چنگ چمن
ترومن کاپوتی
۳۵۰۰۰ ۳۱,۵۰۰ تومان
موجود
سوسک
٪۱۰
سوسک
ایان مک‌یوان
۲۵۰۰۰ ۲۲,۵۰۰ تومان
موجود
مثل حالای ما
٪۱۰
مثل حالای ما
می‌سارتون
۳۵۰۰۰ ۳۱,۵۰۰ تومان
موجود
حس
٪۱۰
حس
عدنیه شبلی
۲۵۰۰۰ ۲۲,۵۰۰ تومان
موجود
آزمون
٪۱۰
آزمون
سیلون نوول
۲۵۰۰۰ ۲۲,۵۰۰ تومان
موجود
سرود
٪۱۰
سرود
آین راند
۸۰۰۰۰ ۷۲,۰۰۰ تومان
موجود
دختر آگاممنون
٪۱۰
دختر آگاممنون
اسماعیل کاداره
۳۰۰۰۰ ۲۷,۰۰۰ تومان
موجود
خودخوار
٪۱۰
خودخوار
روکه لاراکی
۳۵۰۰۰ ۳۱,۵۰۰ تومان