بیا از کتابچی بگیر

آبی قلم چی

کتاب‌های آبی قلم چی

پس از آن که دانش‌آموزان کتب درسی را مطالعه کردند، باید به سراغ بالا بردن تسلط خود بر مباحث و تقویت مهارت تست‌زنی خود بروند. یکی از بهترین منابع کمک آموزشی موجود در بازار برای این کار سری کتب آبی قلم چی هستند. این سری کتب از محبوب‌ترین سری کتب انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی است و شامل درسنامه‌های مختصر و مفید، بانک تست کاربردی و پاسخنامهٔ تشریحی می‌شود.

معرفی و بررسی کلی کتاب‌های سری آبی انتشارات قلم چی

کتب سری آبی قلم چی در سطح کنکورهای سراسری نوشته شده‌اند و می‌توانند دانش‌آموزان را برای شرکت در این آزمون‌ها آماده سازند. هر کتاب از این مجموعه شامل بخش‌های زیر می‌شود:

  • درسنامه‌های آموزشی: در خصوص درسنامه‌های کتب مجموعه آبی انتشارات قلم چی باید متذکر شویم که به صورت مختصر و مفید نوشته شده‌اند و شامل تمامی نکات مهم از نقطه نظر کنکورهای سراسری می‌شوند. درست است که نکات ارائه شده در این درسنامه‌ها کامل و جامع هستند، اما آموزش ارائه شده بسیار خلاصه است و به همین دلیل درسنامه‌های کتب این سری بریا یادگیری اولیهٔ مطالب مناسب نیستند و دانش‌آموزان باید پس از آن که مطالب را به کمک کتب درسی و کلاس‌های درسی خود فرا گرفتند، به سراغ درسنامه‌های این کتب آمده و نکات مهم را مجدداً مرور کنند تا همهٔ نکات به طور کامل برایشان جا بیفتد.
  • بانک تست: کتب این سری شامل سؤالات آزمون‌های آزمایشی کانون و همچنین سؤالات کنکورهای آزاد می‌شود و تمامی مطالب کتب درسی را پوشش می‌دهند. در واقع در کتب این سری برای هر مبحث به تعداد کافی سؤال شناسنامه‌دار و یا تألیفی مشابه سؤالات کنکورهای سراسری ارائه شده است تا تک تک نکات برای دانش‌آموزان به طور کامل جا بیفتد. از ویژگی‌های برتر بانک تست کتب این سری می‌توان به تناسب تعداد سؤال از هر مبحث با میزان اهمیت و سؤال‌خیزی آن مبحث اشاره نمود. در ضمن، تنوع تیپ تست در کتب این سری بالا است تا دانش‌آموزان بتوانند از پس هر نوع تستی سر جلسهٔ کنکور بربیایند.
  • پاسخنامهٔ تشریحی: پاسخنامه‌های ارائه شده در کتب این مجموعه کامل و جامع است. در ضمن، در کتب این سری برای هر سؤال آدرس مبحث مربوط به سؤال از کتب درسی نیز داده شده است که به دانش‌آموزان در یافتن مباحثی که در آن‌ها اشکال دارند، بسیار کمک می‌کند. ارائهٔ پاسخ‌های کامل با توضیحات قابل فهم، بیان نکات تستی و مفهومی سؤالات و ارائهٔ چندین راه حل برای سؤالات از دیگر ویژگی‌های پاسخنامهٔ تشریحی کتب سری آبی انتشارات قلم چی هستند.

کتاب‌های سری آبی قلم چی برای چه دانش‌آموزانی مناسب است؟

سری کتاب‌های آبی انتشارات قلم چی هم‌سطح کنکورهای سراسری است؛ به همین دلیل دانش‌آموزان با هر سطحی باید بتوانند خود را در سطح این کتاب‌ها برای شرکت در کنکور آماده کنند. البته دقت کنید که باید قبل از استفاده از سری کتب آبی قلم چی تسلط خوبی بر مباحث داشته باشید تا بتوانید تست‌های این کتاب را حل کنید. در واقع کتب آبی قلم چی مناسب یادگیری اولیه۲ی مباحث نیتند اما برای تکمیل یادگیری و بالا بردن تسلط و تست‌زنی بی‌نظیرند.

کتاب‌های سری آبی قلم چی برای چه زمانی مناسب است؟

بهترین زمان استفاده از سری کتاب‌های آبی انتشارات قلم چی در طول سال تحصیلی است. از آن جا که هدف اصلی کتب این سری تقویت مهارت تست‌زنی و تسلط دانش‌آموزان بر مطالب است، دانش‌آموزان می‌توانند این کتاب را از همان ابتدای سال تحصیلی خریداری نموده و سپس طبق برنامه‌ریزی بلند مدت خود، به حل تست‌های هر مبحث در زمان مشخص خود بپردازند. در ضمن، از کتب این سری می‌توان وقتی که فرصت محدودی تا کنکور باقی مانده است، نیز استفاده نمود. طبیعتاً در چنین شرایطی دانش‌آموزان فرصت کافی برای حل تمامی تست‌های کتب این سری را ندارند اما با حل بخشی از این تست‌ها نیز، مثلاً پاس خ دادن به سؤالات به صورت مضربی، می‌توانند به تسلط خوبی بر مباحث برسند.

کتاب‌های پرفروش آبی

کتاب‌های جدید آبی