site600

آبی قلم چی

کتاب‌های آبی قلم چی

ویژگی‌های کتاب‌های آبی قلم چی

سری کتاب‌های طبقه بندی شدهٔ آبی انتشارات قلم چی در ابتدا به صورت میکرو طبقه بندی با استفاده از سوالات کنکور منتشر شد و در حال حاضر شامل سوالات امتحانات آزمایشی کانون فرهنگی آموزش نیز می‌شود که یکی از شناخته شده‌ترین کتاب‌های قلم چی می‌باشد. همچنین این مجموعه کتاب‌ها سوالات کنکور دانشگاه آزاد را هم در بر می‌گیرند که دارای درسنامه‌های مختصری می‌باشد و بهتر است دانش آموزانی که به محتوای کتاب تسلط بیشتری دارند این کتاب‌ها را تهیه کنند. جهت استفاده دانش آموزانی که از محتوای کتاب‌ها بی‌اطلاع هستند صرفا برای مرور مناسب می‌باشد از این رو بدیهی است که این کتاب‌ها را برای مطالعه و فراگیری مطالب درسی در اولویت قرار ندهند. این کتاب شامل پاسخنامه‌های جامعی هستند که در آن‌ها نکته‌های مهم و کارآمد نیز ذکر شده است.

چرا کتاب‌های آبی قلم چی تالیف شده‌اند؟

دانش آموزان می‌بایست جهت موفقیت و قبولی با نمرات عالی در آزمون‌ها از یک منبع معتبر و جامع استفاده نمایند. مطالعه کتاب‌های آبی قلم چی پیش از کنکور سراسری که دانش آموزان فرصت اندکی برای مطالعه و تست زدن دارند حائز اهمیت است و منبع جامع و کاملی برای کلیه پایه‌های دوره متوسطه می‌باشد.

محتوای مجموعه کتاب‌های آبی قلم چی

در این مجموعه کتاب‌ها بر این نکته تاکید شده که تمامی مطالب کتاب‌های درسی گردآوری شده و با استفاده از سوال‌هایی که در امتحانات کانون طرح می‌شوند تمامی مطالب را در بر گیرد تا از این جهت منبع کاملی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

در کتاب‌های آبی قلم چی هیچ مطلب و نکته‌ای از کتاب درسی از قلم نیوفتاده و تمامی نکات کتاب‌های درسی در آن ذکر شده است و مورد استفاده داوطلبین قرار می‌گیرد.

در کتاب‌های درسی مطالبی وجود دارند که ممکن است خیلی کمتر در کنکور سراسری آورده می‌شوند و یا بلعکس. به این معنا که مطالبی هستند که بین ۳ تا ۴ عدد از تست‌ها در کنکور سراسری را در بر می‌گیرند از این رو مولف مجموعه کتاب‌های آبی قلم چی جهت آگاه کردن دانش آموزان از این موضوع که برای هر مبحث چه مقدار وقت بگذارند، ضریب تناسب و توازن سوالات مورد بحث را در این کتاب‌ها ذکر کرده و باعث شده تا وقت دانش آموزان گرفته نشده و نیازشان جهت یادگیری مطالب به خوبی برآورده شود.

/blog/wp-content/uploads/2019/07/1.jpg

سایر ویژگی‌های مجموعه کتاب‌های آبی قلم چی

در این سری کتاب‌ها کلیدواژه‌های سوالات جهت فراگیری بهتر و دقت در مرور صورت پرسش‌های چهارگزینه‌ای و تمرکز بیشتر دانش آموزان، مشخص شده است. همچنین بخشی به نام درخت دانش وجود دارد که مطالب و موضوعات را دسته بندی کرده و به مسیر یادگیری داوطلبان کنکور جهت درست می‌دهد.

درسنامه‌های کارآمد در آغاز تمامی فصل‌های تست وجود دارد و از سوالات شناسنامه دار استفاده شده که باعث می‌شود دانش آموزان به بهترین نحو از مطالعهٔ این مجموعه کتاب‌ها استفاده کرده و به نتیجهٔ مطلوبی دست پیدا کنند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با مجموعه کتاب‌های آبی قلم چی، زیست شناسی پایه دهم و یازدهم آبی را بررسی می‌کنیم

در ابتدای کتاب زیست شناسی دهم و یازدهم آبی یک راهنمای مطالعه قرار داده شده که باعث می‌شود دانش آموزان بتوانند آموخته‌های خود را ارزیابی کنند و به خود نمره بدهند.

در فصل اول به تعریف کامل زیست شناسی و در ادامه به تعریف و توضیح درباره مباحث و شاخه‌های زیست شناسی پرداخته، ۴۰ سوال در متن و در انتهای هر مبحث ۱۶ پرسش چهارگزینه‌ای ۲۰ سوالی منطبق با کتاب درسی مطرح شده است. این کتاب شامل پیمانه‌های ۲۰ سوالی می‌باشد که مخصوص هر موضوع طرح شده و باعث می‌شود که دانش آموزان بتوانند برای مطالعهٔ خود برنامه ریزی کنند و در انجام این کار نظم کافی داشته باشند. در پیمانه‌های ۲۰ سوالی مدل‌های مختلفی از سوالات ارائه شده است اما مباحثی که کمتر تنوع سوال دارند دارای پیمانه‌های ۱۰سوالی می‌باشند.

در ابتدای این کتاب جدول پیمانه‌های زیست پایه دهم و یازدهم به صورت جداگانه طراحی شده است و در انتهای آن پیمانه‌های دروس اختصاصی کنکور تجربی را دانش آموزان می‌توانند مشاهده کنند.

در انتهای این کتاب پاسخ نامهٔ تشریحی به صورت کامل گردآوری شده که تمامی گزینه‌ها را بررسی کرده و به طور کامل توضیح داده است. همچنین این کتاب همراه با یک لوح فشرده است که شامل فیلم آموزشی، مشاوره، برگه امتحانی و آزمون و مبحث‌های متنوع دیگری می‌باشد.

سایر ویژگی‌های کتاب زیست شناسی آبی قلم چی

۲۲۱ تست از کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور

۴۸۱ تست از آزمون‌های کانون

۱۴۹۸ تست طراحی شده از کتاب درسی

۱۰۴ بسته مطالعاتی که شامل یک درسنامه و چندین پیمانه سوال می‌باشد

۱۶ درخت دانش در آغاز هر فصل جهت دسته بندی مباحث

ذکر ۱۰ کلید واژه در ابتدای هر بخش

آزمون‌های جمع بندی شناسنامه دار در انتهای هر فصل 

کتاب‌های پرفروش آبی

کتاب‌های جدید آبی