بیا از کتابچی بگیر

انتشارات قلم چی

کتاب‌های انتشارات قلم چی

مجموعهٔ کانون فرهنگی آموزش با مدیریت کاظم قلم‌چی، در سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را حوزهٔ تدریس خصوصی به صورت رسمی شروع کرد. این مجموعهٔ آموزشی، با برگزاری آزمون‌های برنامه‌ای در سال ۱۳۷۱ برای اولین بار در کشور ایران، در این عرصه پیشرو بوده است. شروع کار تألیف کتاب برای این مجموعه از سال ۱۳۷۴ رقم خورده است که ابتدا با چاپ ۱۰ عنوان خود را وارد عرصهٔ تألیف کتاب کمک آموزشی کرده است. تا به حال بیش از ۱۴۰۰ عنوان کتاب مختلف را به چاپ رسانده است که در نوع خود تعداد بسیار بالایی به شمار می‌رود. برند قلم‌چی در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

دربارهٔ کاظم قلم‌چی و تفکرات او

کاظم قلم‌چی مدیریت مجموعهٔ کانون فرهنگی آموزش و انتشارات قلم‌چی، در سال ۱۳۳۴ در تهران، دیده به جهان گشود. او در سال ۱۳۵۲ در رشتهٔ مهندسی معدن دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران که در آن زمان نهایت آمال و آرزوی هر شخصی بود، پذیرفته شد و در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی این رشته است. از آنجایی که کاظم قلم‌چی در خانواده‌ای با سطح مالی پایین به دنیا آمد. او مجبور بود برای رفع نیازهای مالی، هم‌زمان با تحصیل، کار کند. بنابراین سال‌های سختی را در دوران تحصیل خود پشت سر گذاشته است. مشوق اصلی او مادرش بود و طبق گفتهٔ ایشان، اگر ایجاد انگیزه‌های مادرش نبود، تحصیل را رها می‌کرد. بر همین اساس، برای کمک به پیشرفت دانش‌آموزانی که توانایی مالی پایینی دارند؛ سرانجام در ۱۵ شهریور سال ۱۳۸۴ بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی وقف عام شد بر گسترش دانش و آموزش. جملهٔ معروف کانون فرهنگی آموزش در این باب به این شرح است:

به امید آنکه هیچ دانش‌آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس خواندن و پیشرفت بازنماند

خدمات آموزشی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

کانون فرهنگی آموزش، در چند حیطه، فعالیت آموزشی دارد. مهم‌ترین فعالیت این مجموعه، برگزاری آزمون‌های آزمایشی در سراسر کشور است. این آزمون‌ها روزهای جمعه، هر دو هفته یک‌بار مطابق با برنامهٔ راهبردی به صورت هماهنگ برگزار می‌شود که کارنامهٔ آن، بعدازظهر همان روز صادر می‌شود. البته این آزمون فقط یک آزمون ساده نیست. و خدمات دیگری با ثبت نام در این آزمون‌ها، از جمله پشتیبانی دانش‌آموزان توسط رتبه‌های برتر کنکور سال‌های گذشته، انواع کارنامه‌ها (اصلی، اشتباهات، مبحثی، پنج نوع درس، پروژه‌ای و…) ارائه می‌شود. بخش دیگری از فعالیت‌های قلم‌چی به مدارس و آموزشگاه‌های سطح کشور مربوط می‌شود. مدارس قلم‌چی در کشور با نام «سرای دانش» فعالیت می‌کنند. در این مدارس هر درس علاوه بر دبیر اصلی، یک پشتیبان کلاس دارد که بعد از تدریس دبیر، برای به تسلط رسیدن دانش‌آموزان، تمرین‌هایی مرتبط را برای آن‌ها حل می‌کند. قسمت مهمی از فعالیت‌های آموزشی این مجموعه، معطوف به تألیف کتاب برای درس‌ها و رشته‌های مختلف می‌شود. کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) برای هر یک از دروس یک دپارتمان و گروه تألیف تشکیل داده است و هر کتاب توسط چندین نفر بررسی می‌شود که اشتباه علمی و نگارشی در آن نباشد. عناوین کتاب‌های انتشارات قلم‌چی همراه با اندکی توضیحات به شرح زیر است:

فلش کارت

انتشارات قلم‌چی برای مرور سریع و جمع‌بندی برای هر یک از دروس، فلش کارت‌هایی را تألیف کرده است که برای استفاده در مکان‌های عمومی مانند مترو و اتوبوس و همچنین زنگ‌های تفریح با توجه به اندازه آن، مناسب است. در حقیقت هدف اصلی این فلش کارت‌ها، علاوه بر مرور سریع، استفاده از وقت‌های مرده است.

کتاب‌های تیزهوشان

این مجموعه کتاب برای مقاطع دبستان و متوسطهٔ اول به چاپ رسیده است. هدف از نشر این مجموعه کتاب، کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون‌های تیزهوشان و مدارس برتر است. البته این کتاب‌ها برای دانش‌آموزان با سطح علمی بالا در طول سال تحصیلی نیز قابل استفاده است.

کتاب‌های کار

کتاب‌های کار دارای سؤالات تشریحی و درسنامه هستند. سؤالات این مجموعه کتاب‌ها، در حد کتاب درسی هستند و برای کسب نمره بالا در امتحانات تشریحی به کار می‌روند.

کتاب‌های خلاقیت

سری کتاب‌های خلاقیت انتشارات قلم‌چی، برای کنکور هنر به چاپ رسیده است. این کتاب‌ها در دو رنگ سبز و آبی با عناوین «خلاقیت تصویری، خلاقیت موسیقی، خلاقیت نمایشی و…» به چاپ رسیده‌اند. کتاب‌های سبز شامل درسنامه و کتاب‌های آبی تست‌های مربوط را در خود جای داده است.

کتاب نوروز

همان‌طور که از اسم این سری از کتاب‌های انتشارات قلم‌چی مشخص است، برای ایام نوروز به چاپ رسیده‌اند. این کتاب‌ها شامل چند آزمون تستی هستند که برای جمع‌بندی در ایام نوروز استفاده می‌شوند.

کتاب تابستان

کتاب‌های تابستان برای وصل کردن دو پایهٔ تحصیلی در تابستان استفاده می‌شوند. این کتاب‌ها در هر پایه، به دو بخش «نگاه به گذشته» و «نگاه به آینده» تقسیم می‌شود. آزمون‌های ابتدایی آن، نگاه به گذشته هستند یعنی چند آزمون جامع برای جمع‌بندی پایهٔ تحصیلی گذشته است. و آزمون‌های آخر نیز با عنوان نگاه به آینده چند آزمون از مباحث نیمسال اول سال تحصیلی جدید است. برای مثال در کتاب تابستان پایهٔ نهم، آزمون‌های ابتدایی مربوط به پایهٔ هشتم و آزمون‌های آخر مباحث نیمسال اول پایهٔ نهم است.

استعداد تحلیلی

استعداد تحلیلی بخش مهمی از آزمون‌های ورودی مدارس برتر و تیزهوشان است. انتشارات قلم‌چی کتاب‌هایی را برای افزایش مهارت، دقت و سرعت دانش‌آموزان در حل سؤالات استعداد تحلیلی تألیف کرده است. استعداد تحلیلی به دو بخش هوش کلامی (هوش ادبی و زبانی، هوش منطقی و ریاضی، تمرکز و سرعت عمل) و هوش غیرکلامی (شکل متفاوت، الگویابی، جایگاه نقطه و شکل، تجسم فضایی، پرسش‌های ترکیبی) تقسیم می‌شود.

کتاب‌های سبز

سری کتاب‌های سبز انتشارات قلم‌چی، آموزش جامع و کاملی است برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند دروس را به صورت خودآموز مطالعه کنند. ویژگی اصلی این کتاب‌ها، درسنامه‌های خودآموز آن است. سؤالات تشریحی نیز برای تثبیت آموخته‌ها در آن گنجانده شده است.

کتاب‌های پرتکرار

این کتاب‌ها، دارای چندین آزمون تشریحی برای آمادگی حضور در امتحانت نهایی و مدرسه است. سؤالات این کتاب، از امتحانات مدارس متفاوت جمع‌آوری شده است. و سؤالات پرتکرار آن، در این کتاب گردآوری شده است. سؤالات این کتاب پاسخ تشریحی نیز دارند.

کتاب‌های زرد

کتاب‌های زرد برای کنکوری‌ها به چاپ رسیده است. این کتاب‌ها در دو جلد سؤال و پاسخ به چاپ رسیده‌اند. برای هر یک از رشته‌های تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر کتاب دو جلدی با عنوان ۱۲ دوره کنکور تألیف شده است. علاوه بر آن، کتاب دو جلدی ۲۰ مجموعه سؤال عمومی نیز که برای همهٔ رشته‌ها قابل استفاده است به چاپ رسانده است. سؤالات کنکور سال‌های قبل، محتویات این کتاب را تشکیل می‌دهد.

کتاب‌های جمع‌بندی

کتاب‌های جمع‌بندی قلم‌چی، کتاب‌های آزمون محوری هستند که دارای ۴ الی ۷ آزمون جامع هستند که پاسخ تشریحی تست‌ها نیز در آن آمده است. دانش‌آموزان متوسطهٔ دوم می‌توانند برای جمع‌بندی دروس خود قبل از آزمون‌های قلم‌‎چی از این کتاب‌ها استفاده کنند.

کتاب‌های آبی

کتاب‌های آبی که استقبال بیشتری توسط دانش‌آموزان نسبت به سایر کتاب‌های قلم‌چی از آن شده است، دارای درسنامه نسبتاً خلاصه و تست‌های استاندارد همراه با پاسخنامه تشریحی هستند که برای همهٔ دروس در پایه‌های متفاوت به چاپ رسیده است. یکی از ویژگی‌های این کتاب‌ها هماهنگی کامل پیمانهٔ تست‌ها با برنامه راهبردی و آزمون‌های قلم‌چی است.

کتاب‌های سه سطحی

این کتاب‌ها فقط دارای تست و پاسخ تشریحی هستند. تست‌های آن نسبت به کتاب‌های آبی سخت‌تر است. تست‌های این کتاب‌ها در هر بخش به سه دستهٔ «نسبتاً دشوار»، «دشوار» و «دشوارتر» تقسیم می‌شود.

کتاب‌های ۵۰۰ سؤال

این کتاب‌ها دارای ۵۰۰ سؤال تشریحی همراه با پاسخ تشریحی است که برای کسب آمادگی در امتحانات تشریحی استفاده می‌شود.

کتاب‌های پرفروش قلم چی

٪۲۰
پرتکرار شیمی یازدهم قلم چی
۱۶۰,۰۰۰ ۱۲۸,۰۰۰ تومان
٪۲۰
عربی عمار دوازدهم ریاضی و تجربی قلم چی
۱۲۰,۰۰۰ ۹۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
۲ دوره کنکور اختصاصی تجربی ۱۴۰۲ قلم چی
۱۴۰,۰۰۰ ۱۱۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پرتکرار فیزیک یازدهم تجربی قلم چی
۱۹۰,۰۰۰ ۱۵۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
۱۰مجموعه کنکور رشته تجربی جلد اول قلم چی
۲۹۰,۰۰۰ ۲۳۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پر تکرار ریاضی یازدهم تجربی قلم چی
۱۶۰,۰۰۰ ۱۲۸,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پرتکرار زیست شناسی یازدهم قلم چی
۲۰۰,۰۰۰ ۱۶۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
سوال‌های پرتکرار امتحانی علوم هفتم قلم چی
۱۷۰,۰۰۰ ۱۳۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
سوال‌های پرتکرار شیمی دهم قلم چی
۱۸۰,۰۰۰ ۱۴۴,۰۰۰ تومان
٪۲۰
سوال‌های پرتکرار امتحانی ریاضی هفتم قلم چی
۱۵۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
شیمی یازدهم تست آبی قلم چی
۲۹۰,۰۰۰ ۲۳۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
سه سطحی فیزیک دوازدهم ریاضی قلم چی
۲۲۰,۰۰۰ ۱۷۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
سه سطحی فیزیک پایه ریاضی قلم چی
۲۵۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
۱۲ آزمون طرح نو زمین شناسی کنکور قلم چی
۵۰,۰۰۰ ۴۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
دفتر برنامه‌ریزی به روش قلم چی
۱۲۰,۰۰۰ ۹۶,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پرتکرار فیزیک دهم تجربی قلم چی
۱۵۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰
ریاضی ششم قلم چی
۲۹۰,۰۰۰ ۲۳۲,۰۰۰ تومان
٪۲۰
پرتکرار آمار و احتمال یازدهم ریاضی قلم چی
۱۵۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید قلم چی