بیا از کتابچی بگیر

فیل مبتکران

کتاب‌های فیل مبتکران

احتمالا شما هم متوجه شده‌اید که داشتن یک مرور و جمع‌بندی درست در ایام نزدیک به امتحانات می‌تواند تأثیر فراوانی بر نتیجهٔ امتحانات شما بگذارد. در حالت ایده‌آل، شما دروس خود را د طول سال تحصیلی یاد گرفته و همگام با کلاس‌های درسی خودپیش رفته‌اید. این به تنهایی برای موفقیت در کنکورهای سراسری و یا هر آزمون تستی یا تشریحی دیگر کافی نیست و شما باید قبل از امتحان مطالبی که ثبلاً یاد گرفته‌اید را مرور کنید. کتب سری فیل از انتشارات مبتکران مختص مرور و جمع‌بندی دروس نوشته شده‌اند و ما د این متن می‌خواهیم این کتب را با جزئیات لازم و کافی به شما معرفی کنیم.

معرفی و بررسی کلی کتاب‌های سری فیل از انتشارات مبتکران

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد کتاب‌های سری فیل باید بدانید آن است که این کتب مختص مرور و جمع‌بندی مطالب در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته‌اند و نباید به عنوان کتاب آموزش و تست اصلی استفاده شوند. همچنین باید متذکر شویم که در حال حاضر کتب این سری تنها برای دروس بسیار محدودی ارائه شده استاما به نظر می‌رسد که انتشارات مبتکران تألیف و چاپ کتب فیل برای دروس بیشتر را در برنامهٔ خود دارد. قبل از تغییر کتب درسی سری فیل برای دروس شیمی، زبان و زیست‌شناسی ارائه می‌شد اما در حال حاضر این سری تنها برای دروس شیمی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نظام جدید ارائه گشته است و به زودی کتب فیزیک نیز در این سری قرار خواهد گرفت.

هدف ما معرفی کتب شیمی فیل از انتشارات مبتکران است. ساختار این کتاب‌ها متناسب با فصل‌بندی کتب درسی است و به طور کلی محتوایشان شامل درسنامه‌های خلاصه، تست‌های مهم و پرکاربرد، نمونه تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته و پاسخ تشریحی سؤالات است. در کتاب‌های سری فیل مبتکران، مطالب در سه گام با عناوین آشنایی، چکیده و خلاصه درس و حل تمرین ارائه شده است. در بخش آشنایی یک مقدمهٔ بسیار خلاصه از مطالب فصل ارائه شده است. بخش چکیده و خلاصه درس در واقع بخش اصلی درسنامه‌ها است و شامل تمامی نکات مهم و کنکوری مطالب می‌شود. بخش حل تمرین نیز شامل تمارین متنوعی که در لابه‌لای توضیحات درسنامه‌ها ارائه شده است، می‌شود. این تمارین سطح ساده‌ای دارند و هدفشان بیشتر مرور کلی مطالب و یادگیری است. در انتهای هر فصل از کتب سری فیل مبتکران، یک مینی آزمون شامل تست‌های استاندارد و در سطح کنکورهای سراسری از مطالب آن فصل دیده می‌شود که جمع‌بندی دانش‌آموزان را تکمیل می‌گرداند. پاسخنامهٔ تشریحی ارائه شده در کتب سری فیل مبتکران نیز از کامل‌ترین و مفصل‌ترین پاسخنامه‌های تشریحی هستند.

کتاب‌های سری فیل انتشارات مبتکران برای چه دانش‌آموزانی مناسب هستند؟

مخاطب اصلی کتب سری فیل انتشارات مبتکران متقاضیان شرکت در کنکورهای سراسری هستند اما طبیعتاً دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم نیز می‌تاونند از کتب مربوط به پایهٔ خود به خوبی بهره ببرند. سطح کتاب‌های سری فیل مبتکران مشابه کنکورهای سراسری است و درسنامه‌های خلاصهٔ این کتب برای جمع‌بندی کامل مطالب مهم به خصوص برای دانش‌آموزان قوی کاربرد دارد؛ البته دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند به خوبی از کتب سری فیل مبتکران استفاده نمایند.

کتاب‌های سری فیل انتشارات مبتکران مناسب استفاده در چه بازهٔ زمانی از سال تحصیلی هستند؟

بهترین زمان استفاده از بسته‌های  فیل انتشارات مبتکران هفته‌ها یا ماه‌های نزدیک به کنکورهای سراسری و یا دیگر آزمون‌ها است؛ چرا که این کتب مختص مرور و جمع‌بندی تألیف شده‌اند. البته دانش‌آموزان می‌توانند این کتب را در ابتدای سال تحصیلی نیز خریداری نموده و قبل از هر امتحان مباحث مربوط به آن امتحان را به کمک کتب این مجموعه مرور و جمع‌بندی نمایند. در ضمن، تست‌های این کتب قادرند یادگیری دانش‌آموزان را تکمیل کرده و تسلطشان بر مباحث مهم را بالا ببرند.

کلام آخر

کتب سری فیل انتشارات مبتکران یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مرور و جمع‌بندی درس شیمی است. این کتاب برای شیمی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم موجود است و دانش‌آموزان می‌توانند به کمک درسنامه‌های مختصر و مفید، تست‌های متنوع و پاسخنامهٔ تشریحی مفصل ارائه شده در این کتاب، یادگیری خود در مباحث درس شیمی را تکمیل کرده و این مباحث را به بهترین شکل مرور و جمع‌بندی کنند.

کتاب‌های پرفروش فیل

کتاب‌های جدید فیل