بیا از کتابچی بگیر

انتشارات مبتکران

کتاب‌های انتشارات مبتکران

شرکت آموزشی، فرهنگی و انتشاراتی مبتکران در سال ۱۳۶۵ کار خود را با تألیف و تدوین کتاب‌های علمی و آموزشی آغاز کرد. این شرکت تا به حال بیش از ۳۲۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های دایرةالمعارف و فرهنگ لغات، کتاب‌های دانشگاهی، کتاب‌های ورزشی، کتاب‌های کودک و نوجوان، کتاب‌های آموزشی منتشر کرده است. این شرکت به منظور بالا بردن سطح علمی و آگاهی جوانان و نوجوانان، حوزه فعالیت‌های خود را از انتشارات به فعالیت‌های آموزشی و مشاوره‌ای بسط داده است. از جمله فعالیت‌های آموزشی شرکت مبتکران، برگزاری آزمون‌های توصیفی، دوره‌ای و تیزهوشان است. این آزمون‌ها که بر اساس برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مشخصی برگزار می‌شوند، گزارش کاملی از عملکرد دانش‌آموزان و حتی معلمان ارائه می‌دهند. علاوه بر این گزارش‌ها که شامل گزارش مدیریتی، گزارش دبیر و گزارش پیشرفته دبیر هستند، کارنامه مشاوره نیز ارائه می‌شود که دانش‌آموزان را جهت رفع نقاط ضعف و پیشرفت بهتر در دروس راهنمایی می‌کند. در همین راستا از سال ۱۳۸۹ مبتکران به برگزاری المپیاد ریاضی نوجوانان ایران پرداخت که برای اولین بار در سراسر کشور توسط این شرکت طراحی و اجرا گردید. هدف از این آزمون، ارزیابی استعدادهای ریاضی دانش‌آموزان و معرفی نخبگان نوجوان در سراسر کشور است. تا به حال نهمین دوره از این آزمون در سراسر کشور برگزار شده و در نهمین دوره تعداد ۳۵ هزار دانش‌آموز شرکت کرده و به ۵۷۶ نفر از سرآمدان آن جایزه اهدا گردید. مبتکران مفتخر است که تا به حال توانسته تعداد زیادی از نخبگان ریاضی را به واسطه این آزمون‌ها به جامعه علمی کشور معرفی نماید و با اهدای جوایز نفیس موجب تشویق نوجوانان به تقویت مهارت‌های ریاضی و افزایش اعتماد به نفس برای شرکت در المپیادهای معتبر بین‌المللی شده است. از حوزه‌های دیگر فعالیت این شرکت، ارائه مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان است که به دو صورت مجازی و حضوری انجام می‌شود. مشاوران مجرب، با ارائه مقالات و مطالب مفید به دانش‌آموزان از طریق وب‌سایت مبتکران و همچنین مشاوره حضوری و تلفنی، دانش‌آموزان را جهت پیشرفت تحصیلی و برطرف نمودن مشکلات یادگیری آنان کمک می‌کند. یکی دیگر از فعالیت‌های آموزشی شرکت مبتکران، برگزاری کلاس‌های آموزشی در قالب آموزشگاه است. آموزشگاه علمی پسرانه مبتکران با برخورداری از کادری مجرب و مدرسین خبره، به منظور کسب آمادگی لازم برای آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و سایر مدارس برتر، به برگزاری کلاس‌های تیزهوشان در کلیه پایه‌ها در سطح تیزهوشان و استعدادهای برتر، می‌پردازند. لازم به ذکر است که برگزاری آزمون‌های مستمر در طول دوره آموزشی، بررسی تکالیف درسی در هر هفته و… از محورهای برنامه‌های کیفیت بخش این مجموعه است. برای آشنایی و خرید اینترنتی انواع کتاب‌های انتشارات مبتکران به ادامه مطلب توجه نمایید.

سری کتاب‌های تست مبتکران

قطعاً آنچه مبتکران را به شهرت فعلی رسانده کتاب‌های تست این انتشارات است که از نظام قدیم مورد استقبال خوب دانش آموزان قرار می‌گرفته‌اند و در نظام جدید بزرگ‌ترین نامزد برای خرید کتاب‌های مبتکران هستند. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران نوشته دکتر شهاب اناری و مهندس روزبه شهلایی مقدم و کتاب‌های شیمی مبتکران مانند شیمی دوازدهم نوشته مهندس بهمن بازرگانی، قرابت معنایی مبتکران از حمید طالب‌تبار و درک متن مبتکران اشاره کرد.  

سری کتاب‌های رشادت مبتکران

رشادت مجموعه کتاب‌هایی است که انتشارات مبتکران برای پایه‌های اول تا نهم منتشر کرده است. شاید بتوان این کتاب‌ها را معادل کتاب‌های سیر تا پیاز گاج دانست. چراکه در این کتاب‌ها درس‌نامه‌ها به همراه نمونه سؤالات تشریحی و تست‌های چهارگزینه‌ای ترتیب داده شده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به آموزش و آزمون علوم نهم رشادت و آموزش و آزمون عربی هفتم رشادت و آموزش و آزمون ادبیات فارسی دوازدهم رشادت اشاره کرد.

سری کتاب‌های مرشد مبتکران

مرشد سری کتاب‌هایی است که انتشارات مبتکران برای پایه‌های پنجم تا دوازدهم منتشر کرده است و در آن به نیاز دانش آموزان برای تست بیشتر پاسخ داده است. کتاب‌های مرشد مختص پایه‌های بالاتر هستند و عموماً درس‌نامه‌هایی مختصر دارند و کلی تست. این کتاب‌ها تمرکز خود را بر توانایی تست‌زنی دانش‌آموز متمرکز کرده‌اند و در زمینه المپیادهای دانش‌آموزی و آزمون‌های ورودی مدارس نیز به چاپ رسیده‌اند. هم‌چنین، در این کتاب‌ها در پاسخ تشریحی درس‌نامه‌های مختصری هم یافت می‌شود. ضمناً معمولاً نمونه سؤالات المپیادهای علمی و آزمون‌های ورودی مدارس مثل تیزهوشان در این سری از کتاب‌های مبتکران موجود است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به مسابقات ریاضی نهم (جلد اول و جلد دوم) و مسابقات ریاضی ششم مرشد و مسابقات علوم نهم مرشد اشاره کرد.

سری کتاب‌های فیل مبتکران

سری کتاب‌های فیل برای دانش‌آموزان دهم، یازدهم و به ویژه دانش‌آموزان کنکوری بسیار مفید به شمار می‌‎روند چرا که کتاب‌های فیل ماهیتی جمع‌بندی و مرور مطالب درسی را دارند و برای دوران‌های طلایی بعد از عید تا روزهای منتهی به آزمون کنکور بسیار کاربردی هستند. سری کتاب‌های فیل مبتکران به صورت جمع‎بندی و خلاصه برای مرور بهتر مطالب درسی به کمک شما دانش‌آموزان آمده‌اند. در این کتاب‌ها درس‌نامه‌های خلاصه و تست‌های کنکورهای داخل و خارج از کشور چند سال اخیر به طور فشرده و جذابی جمع آوری شده است. در این مجموعه از کتاب‌ها، علاوه بر طرح درسی مناسب و بیان ساده و روان، تست و تمرین تا حدی که لازم باشد، آورده شده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به فیل شیمی دهم، فیل شیمی یازدهم و فیل زبان انگلیسی جامع کنکور اشاره کرد.

سری کتاب‌های یوز مبتکران

یوز سری کتاب‌های کار مبتکران است. در این کتاب‌ها که برای پایه‌های هفتم تا نهم چاپ‌شده تمرین متنوع و مفصلی برای کار در کلاس و همچنین تمرین در منزل طراحی شده است و دارای درس‌نامه‌هایی کوتاه و تمارین تشریحی حل نشده‌اند که می‌توانند برای تمرین بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. البته بهتر است که مجموعه کتاب‌های کار از هر انتشاراتی که باشند باید با مشورت معلم مربوطه و زیر نظر او تکمیل شوند. در این سری کتاب‌ها تمرین‌های متنوع و خلاقانه و مجموعه سؤالات امتحانی ترم هم به چشم می‌خورد.

سری کتاب‌های شهاب مبتکران

مجموعه کتاب‌های شهاب در پایه‌های پنجم تا دهم در بعضی دروس خاص به چاپ رسیده و مجموعه‌ایست از درس‌نامه‌های پیشرفته و تمارین و تست‌های چهارگزینه‌ای. به نظر می‌رسد با هدف طراحی یک کتاب با سطحی بالاتر از کتاب درسی و تست‌های پیشرفته این سری از کتاب‌ها نوشته شده‌اند. از ویژگی‌های این کتاب‌ها سطح‌بندی سؤالات است که شاید در استفاده مفید از وقت به دانش‌آموز کمک بکند؛ و می‌توان از آن‌ها به عنوان کتاب مکمل یاد کرد.

کتاب‌های پرفروش مبتکران

کتاب‌های جدید مبتکران