بیا از کتابچی بگیر

المپیاد الگو

کتاب‌های المپیاد الگو

المپیاد علمی یکی از جذاب‌ترین رویدادهای دوران تحصیل در دوره متوسطه دوم است؛ شرکت در المپیاد و کسب مقام در این آزمون علاوه‌بر آن که یکی از شیرین‌ترین تجربه‌های دوران مدرسه است، می‌تواند در فرآیند ورود به دانشگاه نیز نقش چشم‌گیری داشته باشد. منابع المپیاد ممکن است بسته به سطح علمی و تجربه شما متفاوت باشند، برای مثال ممکن است دانش‌آموزانی که تجربهٔ حضور در دوره‌های قبلی را داشته‌اند از مطالعهٔ مقدمات بی‌نیاز باشند و مستقیم به‌سراغ منابع پیشرفته و تکمیلی بروند اما آن دسته از داوطلبان که برای اولین داوطلب این آزمون خواهند بود لازم است مطالعات خود را از مباحث پایه‌ای آغاز کنند. یک مجموعهٔ کاربردی و پرطرفدار المپیاد، سری کتاب‌های المپیاد الگو است؛ در ادامه به بررسی کامل‌تر این مجموعه می‌پردازیم.

بررسی ساختار کلی سری کتاب‌های المپیاد الگو

مجموعه کتاب‌های المپیاد به همت نشر الگو طراحی و تالیف شده‌اند. اگر داوطلب شرکت در المپیادهای دانش‌آموزی هستید می‌توانید این سری کتاب‌ها را در اولویت مطالعهٔ خود قرار دهید. حجم هر کتاب با توجه به موضوع و اهمیت مباحث مختلف است اما این سری کتاب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در بازه‌های زمانی کوتاه مدت قابل مطالعه هستند. علاوه‌بر آن ساختار و طراحی کلی هر قسمت اجازه می‌دهد به بررسی موردی عناوین انتخابی بپردازید. ویژگی‌های ظاهری این مجموعه مشابه سایر کتاب‌های نشر الگو است. در صفحه‌آرایی هر کتاب دو رنگ آبی و طوسی به‌چشم می‌خورد که در ترکیب با کاغذ سفید صفحات، جلوهٔ جذابی به ظاهر کتاب بخشیده‌اند. در بخش‌های مختلف کتاب فضای خالی کافی برای انجام محاسبات و یادداشت‌برداری وجود دارد. متن کتاب‌ها با فونت و سایز خوانایی نوشته شده و لحن مولفان در بخش‌های مختلف، ساده و روان است.

بررسی درسنامه‌های سری کتاب‌های المپیاد الگو

مجموعه کتاب‌های المپیاد الگو از سه بخش درسنامه، بانک تست و پاسخنامه تشکیل شده‌اند. درسنامهٔ این سری کتاب‌ها با هدف آموزش مفاهیم و ارائهٔ پکیج آموزشی کامل طراحی شده‌اند. هر فصل از کتاب به چندین زیرعنوان مختلف تقسیم شده؛ این تقسیم‌بندی به انسجام بالایی در هر درسنامه منجر شده و به شما کمک می‌کند درک و دریافت کامل‌تری از هر مبحث داشته باشید. در ابتدا توضیحات کاملی برای هر عنوان درسی نوشته شده، این توضیحات مطالب را از پایه‌ای‌ترین شکل ممکن در بر می‌گیرند و گزینهٔ خوبی برای شروع مطالعه به‌شمار می‌روند. ادامهٔ روند آموزش متکی به پرسش‌ها و تست‌ها است؛ تعداد زیادی سوال آموزشی در درسنامه‌ها گنجانده شده تا مخاطب با جزئیات هر بخش آشنا شود، تکنیک‌های ضروری برای پاسخ به سوالات را بشناسد و آموزش کامل‌تر و کاربردی‌تری از محتوای درس را تجربه کند.

بررسی بانک سوال سری کتاب‌های المپیاد الگو

بانک سوال، بخش دوم در مجموعه کتاب‌های المپیاد الگو است. سوال‌های کتاب را دو دسته اصلی تشکیل می‌دهند؛ پرسش‌های تالیفی و پرسش‌های گردآوری‌شده. دسته دوم از سوالات منابع مختلفی دارند؛ آزمون‌های المپیاد سال‌های گذشته از اصلی‌ترین منابع هستند. بخشی از این پرسش‌ها قالب تستی و بخشی قالب تشریحی دارند. بررسی ترکیبی از سوالات تشریحی و تستی با سلیقهٔ طراحان مختلف به دانش‌آموز کمک می‌کند دیدگاه کامل‌تری از مسائل داشته باشد، یک سوژهٔ سوالی را از چندین زاویهٔ مختلف تحلیل کند و با تسلط و مهارت بالاتری در جلسهٔ آزمون حاضر شود.

بررسی پاسخنامهٔ سری کتاب‌های المپیاد الگو

پاسخنامهٔ پرسش‌ها در این مجموعه، به‌صورت پاسخنامه‌ای تشریحی طراحی شده است. مولفان هر اثر تلاش کرده‌اند با تالیف این پاسخنامه سوالات و ابهامات احتمالی را که ممکن است در مسیر مطالعه برای مخاطب پیش بیاید، رفع کنند و به تفهیم بهتر موضوع بپردازند. برای رسیدن به این هدف، در نخستین گام تحلیل کاملی از صورت مسئله و خواستهٔ سوال در پاسخنامه نوشته شده، در گام‌های بعدی مواردی همچون رسم شکل، طراحی نمودار و… به‌چشم می‌خورند.                          

خرید مجموعه کتاب‌های المپیاد الگو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دانش‌آموز پایه دهم و یا یازدهم هستید می‌توانید شرکت در المپیاد را به‌عنوان یکی از تجربه‌های دوران تحصیل در نظر داشته باشید. نکتهٔ مهم در این رابطه انتخاب منبعی استاندارد است که به ارتقای دانش و مهارت‌های پاسخ‌گویی شما کمک کند. مجموعه کتاب‌های المپیاد الگو از بهترین گزینه‌های موجود هستند و می‌توانند نقش چشم‌گیری در عملکرد شما در مسیر رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب ایفا کنند.

کتاب‌های پرفروش المپیاد

کتاب‌های جدید المپیاد