بیا از کتابچی بگیر

انتشارات الگو

کتاب‌های انتشارات الگو

در کشور ایران نشرهای بسیاری در حال فعالیت هستند. ناشران آموزشی هم با چاپ کتاب‌های کمک آموزشی همواره در خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان کوشیده‌اند. این نشرها با چاپ انواع کتاب تست، تشریحی، جمع‌بندی، هوش و… توانسته‌اند سهم نسبتاً خوبی را در بازار کتاب برای خود مهیا کنند. یکی از معروف‌ترین نشرهای آموزشی نشر الگو است که با چاپ کتاب‌های کمک آموزشی برای پایه ششم و مقاطع متوسطه اول و دوم در این عرصه فعالیت دارد. نشر الگو با کیفیتی که دارد در بین همهٔ دانش‌آموزان شناخته شده است. تقریباً می‌توان گفت دانش‌آموزی وجود ندارد که از کتاب کمک آموزشی استفاده کرده باشد و نام نشر الگو را نشنیده باشد.

تاریخچه نشر الگو

نشر الگو در سال ۱۳۸۴ با مدیریت آقای محمد حسین متولی شروع به کار کرده است و به تدریج با تلاش همراهان به جایگاهی شایسته میان ناشران آموزشی رسیده است. هستهٔ اولیهٔ مؤلفان این نشر، جمعی از اعضای هیأت علمی مدارس نمونه و برتر ایران بوده‌اند و انگیزهٔ اصلی برپایی آن، نیازی بود که در بازار آموزشی برای این کار وجود داشت. مجتمع آموزشی سازمان انرژی اتمی ایران یکی از مراکز آموزشی برتر کشور است که نتایج بسیار خوب دانش‌آموزان آن در عرصهٔ کنکور و المپیاد، زمینه‌ساز درخواست روزافزون بازار برای استفاده از محتوای آموزشی آن بود و طبیعی است که بهترین راه پاسخگویی به این نیاز، نشر آن است. نقطهٔ شروع نشر الگو دقیقاً همین‌جا بود. نشر الگو با انگیزهٔ پاسخ به این نیاز پدید آمد، ولی در آن متوقف نشد و امروزه اهدافی گسترده‌تر را دنبال می‌کند. اهدافی برای گسترهٔ اصلی مخاطبان آن یعنی دانش‌آموزان متوسط و قوی.

انواع کتاب‌های نشر الگو

نشر الگو کتاب‌های خود را در سری‌های متفاوتی به چاپ رسانده است. در ادامه هر یک از این سری‌ها را با مختصری توضیحات به همراه چند کتاب معرفی می‌کنیم.

  • تست جامع: این سری از کتاب‌های نشر الگو، معمولاً یک درس از یک پایه و یا جامع کنکور برای یک درس هستند. این کتاب‌ها با درسنامه مختصر اما کامل، تست‌های کنکور و تست‌های تألیفی در سطوح مختلف به همراه پاسخنامه تشریحی به چاپ رسیده‌اند. شما می‌توانید با استفاده از این کتاب‌ها صفر تا ۱۰۰ دروس خود را بخوانید، یاد بگیرید، تست بزنید و تحلیل کنید. از بهترین کتاب‌های این سری نشر الگو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف- شیمی دوازدهم تک جلدی نشر الگو

ب- فیزیک دوازدهم تجربی جامع کنکور (جلد اول، جلد دوم)

ج- عربی جامع کنکور نشر الگو: این کتاب، جامع عربی کنکور است و عربی دهم، یازدهم و دوازدهم را به همراه تکنیک‌های ترجمه و قواعد هر سه پایه ارائه داده است. تست‌های زیادی نیز آورده شده که می‌تواند بر تسلط شما تاثیر مثبت داشته باشد.

  • سه بعدی: سری کتاب‌های سه بعدی نشر الگو با درسنامهٔ خودآموز و کاملی که دارند شناخته شده‌اند. درسنامه‌های کتاب‌های سه بعدی از کتاب‌های تست جامع مفصل‌تر و خودآموزتر است. بنابراین دانش‌آموزانی که احساس ضعف در یکی از دروس دارند بهتر است از کتاب‌های سه بعدی الگو استفاده کنند. در این کتاب‌ها سوالات تشریحی نیز با پاسخنامه تشریحی ارائه شده است. در ادامه تست نیز آورده شده که آن هم دارای پاسخنامه تشریحی است. البته سطح تست‌ها در کتاب‌های سه بعدی پایین‌تر از کتاب‌های تست جامع است. در پایان نیز چند آزمون برای سنجش دانش‌آموزان ارائه شده است. در زیر چند نمونه از کتاب‌های سه بعدی را معرفی کرده‌ایم:

الف- ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو: ریاضیات گسسته درس چالش برانگیزی برای دانش‌آموزان رشته ریاضی است. تسلط بر این درس نیازمند حل تمرینات بسیار است. در ضمن یک درسنامه خوب می‌تواند در این مسیر کمک کننده باشد. شما می‌توانید با استفاده از درسنامهٔ کتاب سه بعدی مطالب را بهتر بیاموزید.

ب- فیزیک یازدهم تجربی سه بعدی نشر الگو

ج- حسابان یازدهم سه بعدی نشر الگو

د- حسابان دوازدهم تست نشر الگو

  • موج آزمون: همان‌طور که از نام این کتاب‌ها مشخص است از آزمون‌های متعددی تشکیل شده‌اند. این آزمون‌ها بر اساس سرفصل‌های کتاب درسی طبقه‌بندی شده‌اند. هر قسمت از هر فصل کتاب درسی خود آزمونی جداگانه دارد. علاوه بر آن آزمون‌های جامع برای هر فصل نیز در نظر گرفته شده است. این کتاب‌ها برای دانش‌آموزانی که در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند بسیار مناسب است؛ زیرا می‌توانند قبل از هر آزمون، خود را در همان محتوای مورد آزمون، بسنجند. این سری کتاب‌ها پاسخنامه تشریحی کاملی دارند ولی اکثر آن‌ها درسنامه ندارند. از معروف‌ترین کتاب‌های موج آزمون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف- موج آزمون شیمی پایه نشر الگو

ب- موج آزمون زیست شناسی (نسل جدید) با درسنامه نشر الگو: یکی از ویژگی‌های بارز این کتاب درسنامه‌های درختی آن است که تقریباً در هیچ کتاب دیگری چنین درسنامه‌ای نخواهید دید. علاوه بر این برای هر یک از گفتارها یک آزمون جداگانه و برای هر فصل یک یا دو آزمون جامع در نظر گرفته شده است. برای پایه‌ها و نیم‌سال‌های اول و دوم هم آزمون جمع‌بندی دارد.

پ- موج آزمون ادبیات فارسی نشر الگو

  • مبحثی: تفاوتی که کتاب‌های مبحثی با کتاب‌های تست جامع دارند، این است که در کتاب‌های جامع همهٔ مفاهیم موجود در یک درس ارائه می‌شود ولی در کتاب‌های مبحثی فقط یک موضوع خاص مورد بحث قرار می‌گیرد. معروف‌ترین کتاب‌های مبحثی نشر الگو، کتاب‌های ادبیات است که عبارت‌اند از:

الف- قرابت معنایی نشر الگو

ب- آرایه‌های ادبی نشر الگو

ج- دستور زبان فارسی نشر الگو

د- لغت و املا نشر الگو

ه- تاریخ ادبیات + قلمروها نشر الگو

۲۵ سوال ادبیات کنکور سراسری از همین پنج مبحث ارائه می‌شود. به جرات می‌توان گفت دانش‌آموزانی که این ۵ کتاب را مطالعه کند می‌تواند به درصد بسیار بالایی در ادبیات برسد. همهٔ این پنج کتاب نوشتهٔ علیرضا عبدالمحمدی است.

  • المپیاد: نشر الگو علاوه بر کار در زمینهٔ آموزشی کنکور و مدارس، در حوزهٔ المپیاد نیز کتاب‌هایی را به چاپ رسانده است. پرفروش‌ترین کتاب المپیاد نشر الگو، کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد است که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهٔ المپیاد ریاضی و این کتاب مطلب معرفی کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد را در مجله کتابچی مطالعه کنید.
  • کرک و دیل: این کتاب‌ها که در گذشته بیشتر طرفدار داشت، جهت آمادگی حضور در آزمون‌های ورودی تیزهوشان و مدارس برتر وارد بازار کتاب شده‌اند. در این کتاب‌ها سوالات به صورت مبحثی و جامع طبقه‌بندی شده‌اند. دو نمونه از کتاب‌های کرک و دیل را در زیر ارائه داده‌ایم:

الف- علوم نهم تیزهوشان کرک و دیل نشر الگو

ب- فارسی نهم تیزهوشان کرک و دیل نشر الگو

کتاب‌های پرفروش الگو

فیزیک یازدهم رشته تجربی تست الگو
٪۲۰
ریاضی یازدهم تجربی تست الگو
٪۲۰
۴۵۰,۰۰۰ ۳۶۰,۰۰۰ تومان
موج آزمون جامع فیزیک رشته تجربی الگو
٪۲۰
فیزیک دهم تست تجربی الگو
٪۲۰
۳۶۰,۰۰۰ ۲۸۸,۰۰۰ تومان
موج آزمون شیمی پایه الگو
٪۲۰
۴۱۰,۰۰۰ ۳۲۸,۰۰۰ تومان
موج آزمون شیمی دوازدهم الگو
٪۲۰
۴۱۰,۰۰۰ ۳۲۸,۰۰۰ تومان
موج آزمون ریاضی رشته تجربی الگو
٪۲۰
۴۶۰,۰۰۰ ۳۶۸,۰۰۰ تومان
شیمی یازدهم تست الگو
٪۲۰
۳۴۷,۰۰۰ ۲۷۷,۶۰۰ تومان
ریاضی دوازدهم تجربی تست الگو
٪۲۰
۳۴۰,۰۰۰ ۲۷۲,۰۰۰ تومان
زیست شناسی یازدهم برآیند الگو (جلد دوم)
٪۲۰
حسابان دوازدهم تست الگو
٪۲۰
۳۵۰,۰۰۰ ۲۸۰,۰۰۰ تومان
ریاضی گسسته دوازدهم تست الگو
٪۲۰
۱۸۰,۰۰۰ ۱۴۴,۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید الگو

موجود
هندسه یازدهم تمام (تمرین – امتحان) نشرالگو
٪۲۰
موجود
عربی دهم تمام الگو
٪۲۰
عربی دهم تمام الگو
الگو
۳۰۰۰۰۰ ۲۴۰,۰۰۰ تومان
موجود
شیمی دهم تمام الگو
٪۲۰
شیمی دهم تمام الگو
الگو
۲۶۰۰۰۰ ۲۰۸,۰۰۰ تومان
موجود
ریاضی دهم تمام (تمرین – امتحان) الگو
٪۲۰
ریاضی دهم تمام (تمرین – امتحان) الگو
الگو
۲۵۰۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ تومان
موجود
فیزیک دهم ریاضی تمام (تمرین – امتحان) الگو
٪۲۰
موجود
هندسه دهم تمام (تمرین _ امتحان) الگو
٪۲۰
هندسه دهم تمام (تمرین _ امتحان) الگو
الگو
۲۱۰۰۰۰ ۱۶۸,۰۰۰ تومان
موجود
هوش سرعت دقت ششم ریموت تیزهوشان الگو
٪۲۰
هوش سرعت دقت ششم ریموت تیزهوشان الگو
الگو
۳۴۰۰۰۰ ۲۷۲,۰۰۰ تومان
موجود
فیزیک دهم تجربی تمام (تمرین – امتحان) الگو
٪۲۰
موجود
دژکوب نهم به دهم الگو
٪۲۰
دژکوب نهم به دهم الگو
الگو
۴۷۰۰۰۰ ۳۷۶,۰۰۰ تومان
موجود
پاسخ زیست شناسی جامع کنکور الگو
٪۲۰
پاسخ زیست شناسی جامع کنکور الگو
الگو
۷۵۰۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰ تومان
موجود
زیست شناسی جامع کنکور جلد اول الگو
٪۲۰
زیست شناسی جامع کنکور جلد اول الگو
الگو
۵۴۰۰۰۰ ۴۳۲,۰۰۰ تومان
موجود
جامع شیمی تیتانیم برآیند الگو (جلد دوم)
٪۲۰
جامع شیمی تیتانیم برآیند الگو (جلد دوم)
الگو
۴۳۰۰۰۰ ۳۴۴,۰۰۰ تومان