بیا از کتابچی بگیر

انتشارات آموخته

کتاب‌های انتشارات آموخته

نام انتشارات آموخته با کتاب‌های معروف بازار مخصوصاً کتاب‌های مدیریتی گره خورده است. البته این انتشارات، کتاب‌های خواندنی دیگری هم دارد اما مأموریت خود را در وهله اول، ارتقا و غنی‌سازی دانش مدیریت در کشور می‌داند. نشر آموخته که دفتر مرکزی آن در اصفهان قرار دارد، در سال ۱۳۸۵ قدم به عرصه فرهنگی کشور گذاشت و در این مدت، آثار فاخر و ارزشمندی را از بزرگ‌ترین اندیشمندان جهان که فیلیپ کاتلر، پدر علم بازاریابی، یکی از آن‌هاست، به بازار عرضه کرده است.

چرا باید کتاب‌های انتشارات آموخته را بخوانیم؟

دلایل و اهمیت خواندن کتاب‌های انتشارات آموخته، حداقل برای آن دسته از خوانندگانی که قبلاً تجربه انجام این کار را داشته‌اند، روشن است.

جهان امروز، بیش از هر زمان دیگری به دانش و هنر مدیریت نیاز دارد. افزایش روزافزون محدودیت‌ها در دسترسی به منابع، پیچیدگی‌های فزاینده محیطی و رقابتی‌تر شدن فضای کسب‌وکار، رویکردهای مدیریتی متناسبی را می‌طلبند. حالا کسب‌وکارهای مختلف مثل استارت‌آپ‌های نوظهور، هرچند به‌مراتب، ساده‌تر از قبل وارد مسیر می‌شوند اما حرکت اولیه و استمرار حرکتشان به مقصد موفقیت، بنا به دلایل مذکور، دشوارتر از همیشه به نظر می‌رسد. آنچه در چنین شرایطی می‌تواند ورق را به نفع سازمان‌ها برگرداند، مدیریت کارآمد است. مدیریتی که مفاهیم کارایی و اثربخشی، به معنای حقیقی کلمه، اجزای لاینفک آن باشند. امروز موفقیت تجاری، بر موفقیت در حوزه بازاریابی مبتنی است.

شرکت‌ها برای آنکه بتوانند حضور مؤثری در صحنه داشته باشند و سهمشان را از بازار افزایش دهند، باید در حوزه بازاریابی، قوی عمل کنند. قوی عمل کردن در حوزه بازاریابی، در وهله نخست به تدوین استراتژی‌ها و برنامه‌های حساب‌شده و پس از آن به اجرای درست و مؤثر آن‌ها بستگی دارد. دلیل و ضامن بقای شرکت‌ها، مشتریان هستند و به همین سبب، جهت‌گیری فعالیت شرکت‌ها، باید هم‌راستا با پاسخگویی به نیازهای مشتریان و جلب رضایت آن‌ها باشد.

مطالعه کتاب‌های انتشارات آموخته برای خوانندگان درباره جنبه‌های مختلف مدیریت و کسب‌وکار، بینش ارزشمندی خلق می‌کند. بینشی که افراد مختلف، بالأخص مدیران و کارآفرینان در مسیر پرفرازونشیب تجاری‌شان به آن نیاز مبرمی دارند.

انتشارات آموخته؛ نشری همگام با تازه‌ها

با وجود اینکه بسیاری از کتاب‌های انتشارات آموخته، کتاب‌هایی معروف و قدیمی هستند، اما این انتشارات در همگامی با تازه‌های جهان علم نیز، نامی سرآمد محسوب می‌شود. درواقع، یکی از اهداف تعیین‌شده در سند راهبردی پنج‌ساله این مجموعه در سال ۱۳۹۳، به حداقل رساندن فاصله زمانی بین تولید دانش در جهان و انتقال آن به کشور است که نشر آموخته، با چاپ و عرضه کتاب‌های مختلف مثلاً در حوزه استارت‌آپ‌ها، تعهد مثال‌زدنی‌اش را به این هدف در عمل نیز نشان داده است. این همگامی با دانش روز دنیا، مؤلفه‌ای بسیار مهم است که جذابیت و قابلیت کاربردیِ کتاب‌های انتشارات آموخته را دوچندان می‌کند.

دسته‌بندی موضوعی محصولات نشر آموخته

همان‌طور که گفتیم زمینه اصلی فعالیت انتشارات آموخته، دانش مدیریت و زیرشاخه‌های مختلف آن مثل بازاریابی و کسب‌وکار است اما عناوین پرفروش این برند، صرفاً به همین موضوعات خلاصه نمی‌شوند. توسعه فردی، یکی دیگر از زمینه‌هایی است که کتاب‌های نشر آموخته در آن، شهرت و محبوبیت بسیار زیادی دارند. در اینجا نگاهی به دسته‌بندی موضوعی محصولات این برند و معرفی چند کتاب پرفروش در هر یک از آن‌ها خالی از لطف نیست:

·  مدیریت: بازی نامحدود، هزینه نهایی صفر، اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر، فروش تنها راه بقا، از صفر به یک، بازاریابی با هک رشد

·  توسعه فردی: ذهن حواس‌جمع، اصل گرایی، گفت‌وگوهای سرنوشت‌ساز، مهره حیاتی، اثر مرکب، جادوی بداهه گویی، شیب، مدیریت خود

·  اقتصاد و سرمایه‌گذاری: اقتصاد روایی، مبانی سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار

·  مهندسی: آمار و احتمالات، معادلات دیفرانسیل و تفاضلی، توزیع‌های احتمال

·  سایر موضوعات: مدیریت توسعه کشاورزی، گیاه‌شناسی، راهنمای حل مشکلات صنعت نوشیدنی و آبمیوه، مشکلات خواب کودکان، مقدمه‌ای بر صنایع غذایی و…

انتشارات آموخته و مجله هاروارد

مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد، یکی از قدیمی‌ترین نشریات علمی در جهان محسوب می‌شود که مقالاتی خواندنی را در حوزه‌های مختلف مدیریت کسب‌وکار منتشر می‌کند. انتشارات آموخته، با توجه به نکات ارزشمند موجود در این مقالات که بینشی نو، کاربردی و راهگشا را برای مدیران و کارآفرینان ایرانی فراهم می‌کنند، آن‌ها را در قالب مجموعه مقالات مجزا و به‌صورت کتاب، منتشر و روانه بازار می‌کند که «مجموعه مدیر ۲۰ دقیقه‌ای» مثالی شاخص در این ارتباط است. این کالکشن شامل ده جلب کتاب از گزیدهٔ مقالات مجله هاروارد بوده که خوانندگان می‌توانند آن‌ها را به‌طور جداگانه نیز تهیه کنند. عناوین این ده‌جلدی معروف و خواندنی عبارت‌اند از:

·      مدیریت زمان

·      به انجام رساندن کارها

·      تدوین طرح کسب‌وکار

·      کارسپاری

·      مدیریت پروژه

·      مدیرمداری

·      بازخورد اثربخش

·      مبانی مالی

·      برگزاری جلسات

·      ارائه

عناوین پیشنهادی کتابچی

هرچند هر کدام از عناوین انتشارات آموخته نیازها و انتظارات دسته خاصی از خوانندگان را برآورده می‌کنند اما کتاب‌هایی هم هستند که مطالعه آن‌ها می‌تواند فارغ از زمینه‌های تخصصی، تجربه‌ای شیرین و ارزشمند باشد. کتابچی، مطالعه عناوین زیر را به‌عنوان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی به شما مخاطبان گرامی، پیشنهاد می‌کند:

هزینه نهایی صفر: دریچه‌ای شگفت‌انگیز برای شناخت پارادایم‌های نوین اقتصادی با محوریت فناوری‌های نوظهور مثل اینترنت اشیا

اصل گرایی: کتابی فوق‌العاده برای کسب مهارت در تشخیص اصل‌وفرع و استفاده بهینه از قدرت انتخاب.

ذهن حواس‌جمع: اگر برای رام کردن اسب چموش حواس‌پرتی‌هایتان که منشأ بروز بخش زیادی از مشکلات زندگی هستند، مصمم شده‌اید و در جستجوی انسجام و تمرکز فکری هستید، این کتاب، مسیر موفقیت را برایتان ترسیم می‌کند.

مهره حیاتی: معمولی زندگی کردن و اثرگذار نبودن، دو جلوهٔ تراژدیکِ فیلم‌نامه زندگی انسان هستند؛ بنابراین اگر می‌خواهید به مهره‌ای اثرگذار، جریان‌ساز و در یک کلام، غیرقابل جایگزین در صفحه بازی جهان تبدیل شوید، فرصت خواندن این اثرِ جادویی ست گادین را آسان از دست ندهید.

کتاب‌های الکترونیکی و صوتی نشر آموخته

با وجود اینکه اغلب افراد، لذت مطالعه را به در دست گرفتن نسخه چاپی هر کتاب و استشمام عطر خوش کاغذ می‌دانند، اما با این وجود، نسخه‌های صوتی و الکترونیکی کتاب‌ها نیز طرفداران خاص خودشان را دارند. خوشبختانه علاقه‌مندان می‌توانند بسیاری از نسخه‌های صوتی کتاب‌های انتشارات آموخته را در وب‌سایت نوین کتاب و نسخه‌های الکترونیک آن‌ها را از فیدیبو دریافت کنند.

اطلاعات تماس با انتشارات آموخته

همان‌طور که گفتیم، دفتر مرکزی انتشارات آموخته در شهر اصفهان قرار دارد که آدرس دقیق آن به شرح زیر است:

اتوبان شهید دستجردی، خلیج‌فارس ۱۱ (امام خمینی)، نبش بن‌بست ۵، پلاک ۱۲۴

کد پستی: ۸۱۴۳۳۶۳۳۱۵

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۴۰۸۵۲

کتاب‌های پرفروش آموخته

کتاب‌های جدید آموخته

موجود
تغییر رخدادهای بزرگ چگونه فراگیر می‌شود
٪۱۰
تغییر رخدادهای بزرگ چگونه فراگیر می‌شود
دیمون سنتولا
۲۵۴۰۰۰ ۲۲۸,۶۰۰ تومان
موجود
مافیای بمب‌افکن
٪۱۰
مافیای بمب‌افکن
مالکوم گلدول
۹۲۰۰۰ ۸۲,۸۰۰ تومان
موجود
تمرین: راه و رسم ارائهٔ کار خلاقانه
٪۱۰
تمرین: راه و رسم ارائهٔ کار خلاقانه
ست گودین
۱۶۴۰۰۰ ۱۴۷,۶۰۰ تومان
موجود
اصول بازاریابی
٪۱۰
اصول بازاریابی
فیلیپ کاتلر
۵۸۰۰۰۰ ۵۲۲,۰۰۰ تومان
موجود
مرگ تخصص
٪۱۰
مرگ تخصص
تامس‌ام. نیکلز
۱۴۲۰۰۰ ۱۲۷,۸۰۰ تومان
موجود
مزیت
٪۱۰
مزیت
پاتریک لنچیونی
۱۶۸۰۰۰ ۱۵۱,۲۰۰ تومان
موجود
بدون فیلتر
٪۱۰
بدون فیلتر
سارا فرایر
۴۰۰۰۰۰ ۳۶۰,۰۰۰ تومان
موجود
خلق محتوا، خلق مشتری
٪۱۰
خلق محتوا، خلق مشتری
جو پولیتزی
۲۰۴۰۰۰ ۱۸۳,۶۰۰ تومان
موجود
کارخانه محتوا
٪۱۰
کارخانه محتوا
جو پولیتزی
۳۹۲۰۰۰ ۳۵۲,۸۰۰ تومان
موجود
قدرت محتوا
٪۱۰
قدرت محتوا
جو پولیتزی
۲۹۶۰۰۰ ۲۶۶,۴۰۰ تومان
موجود
مبانی سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
٪۱۰
مبانی سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
حسن کارنامه حقیقی
۶۸۰۰۰ ۶۱,۲۰۰ تومان
موجود
چگونه هر چیزی را اندازه بگیریم
٪۱۰
چگونه هر چیزی را اندازه بگیریم
داگلاس دبلیو. هابرد
۳۷۲۰۰۰ ۳۳۴,۸۰۰ تومان