site600

فصل آزمون خیلی سبز

کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

کتاب‌های آزمون خیلی سبز پس از تغییرات نظام آموزشی کشور به کتاب‌های فصل آزمون تغییر نام داده‎اند. انتشارات خیلی سبز در مجموعه کتاب‌های فصل آزمون تلاش کرده تا متقاضیان آزمون کنکور را در مسیر سخت رسیدن به بهترین نتایج در کنکور همراهی کند. این کتاب‌ها برای دوران جمع‌بندی و پس از اتمام مطالعه کامل کاربرد دارند و برای کسانی که به دنبال تعداد بیشتری تست در روزهای پایانی هستند منبع سنجش خوبی به شمار می‌روند.

چرا فصل آزمون خیلی سبز؟

  • این سری از کتاب‌های انتشارات خیلی سبز با حجم مناسبی تألیف و منتشر شده‌اند و دانش‎آموزان می‌توانند سه پایه تحصیلی را در مدت‌زمان کوتاهی مطالعه و مرور کنند.
  • تمامی تست‎های کتاب به‌صورت کاملاً گزینشی و خلاقانه طراحی‌شده‌اند و نکات تکراری را تنها در سؤالاتی خواهید دید که لازم‌اند تا ملکه ذهن شوند و درواقع در تمامی تست‌ها یک یا چندین نکته چالشی پیش روی دانش‎آموزان خواهد بود تا به‌طور کامل برای رویارویی آزمون کنکور با هر درجه از سختی باشند.
  • تمامی آزمون‌های هر فصل بر اساس حجم و اهمیتی که در کنکور دارند، تنظیم‌شده است. علاوه بر این چندین آزمون جامع ۵۰ سؤالی قرار داده‌شده که بسیار چالش‎برانگیز و کاربردی هستند.
  • نکته‎ قابل‌توجه این است که در این کتاب سؤال کنکور وجود ندارد؛ چرا که دانش‌آموزان تمامی سؤالات کنکور را در کتاب‎های دیگری از خیلی سبز می‎توانند پیدا کنند. پس تمامی سؤالات فصل آزمون خیلی سبز تألیفی و جدید هستند.
  • علاوه بر دانش آموزان کنکوری، دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم نیز می‌توانند از این سری کتاب‌ها استفاده کنند، زیرا در هر فصل تأکید بر نکات آن فصل است.

در بخش پاسخ‌های تشریحی فصل آزمون، همه گزینه‌ها به‌صورت کامل مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند و حتی در برخی موارد، در دل پاسخ‌ها نکات و تکنیک‌هایی مطرح شده است که سرعت دانش‌آموزان را در حل سؤالات افزایش می‌دهد.

با نگاهی اجمالی بر کتاب‌های فصل آزمون خواهید دید که این کتاب‌ها درس‌نامه ندارند و بدون مقدمه به سراغ آزمون می‌روند. این کتاب‌ها تعداد زیادی تست ساده، متوسط و سخت دارند و ویژگی منحصربه‌فرد آن‌ها در مقابل سایر کتاب‎های مشابه استاندارد بودن تمامی آزمون‌ها است بدین صورت که تستی اگر سخت و یا ساده باشد کاملاً مشابه تست‌های آزمون کنکور است. همچنین آزمون‌های این سری از کتاب‌ها دارای موضوع به موضوع، فصل به فصل و سال به سال مطالب را پوشش می‌دهند.

انواع آزمون‌ها

در حالت کلی سه دسته تست در کتاب‌های فصل آزمون دیده می‎شود:

آزمون‌های موضوعی

در این آزمون‌ها سعی شده تا تست‌هایی آورده شود که دانش‌آموزان درس را با آن‌ها دوره کنند و اصلی‌ترین سوال‌های مبحث را یک‌بار دیگر ببینند، این آزمون‌ها بهترین راه برای جمع‎بندی هر فصل هستند.

آزمون‌های استاندارد

این آزمون‌ها پر است از سؤال‌هایی که شبیه کتاب درسی و مطابق با ذائقه طراحان کنکور طرح شده‌اند و به طور حتم تعداد زیادی از این سؤال‌ها به همین شکل در کنکور خواهد آمد.

آزمون‌های به سوی ۱۰۰

دانش‌آموزان ایده تست‌های این قسمت را شاید تا به حال ندیده باشند و به همین دلیل از حل کردن این تست‌ها بسیار لذت خواهند برد. این تست‌ها بر اساس تجربه و بررسی‌های بسیار فراوان بر روی رتبه‌های تک رقمی و دورقمی کنکور طراحی شده‌اند زیرا برای درصدهای بالای ۸۰ به این تست‌ها حتماً نیاز خواهند داشت. در مواردی آزمون‌های بعضی فصول به آزمون‌های با موضوعات ریزتر تقسیم شده است و در پایان، یک آزمون استاندارد پایان فصل هم قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک آزمون سخت‌تر از استاندارد هم برای دانش آموزان قوی‌تر با نام (به سوی ۱۰۰) وجود دارد. تعداد سوالات در هر یک از آزمون‌ها معمولا ۱۰ تایی یا ۱۵ تایی هستند. البته آزمون‌های پایانی و جامع که با سرفصل کنکور هستند دارای تعداد سوال مشابه با کنکور هستند

افزایش سرعت تست‌زنی

لازم به ذکر است که به علت آنکه آزمون‌ها در وقت استاندارد پاسخ داده‎می‌شوند بهترین گزینه برای افزایش سرعت تست‌زنی متقاضیان به شمار می‌روند. البته این نکته فراموش نشود، زمان‌هایی که برای پاسخ گویی آزمون‌ها پیشنهاد شده برای دانش‎آموزانی است که در آزمون دادن حرفه‌ای شدند، پس سایر دانش‌آموزان دچار اضطراب نشوند و با آرامش خود را برای کنکور آماده کنند.

کتاب‌های پرفروش فصل آزمون

کتاب‌های جدید فصل آزمون