بیا از کتابچی بگیر

فصل آزمون خیلی سبز

کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

همان طور که می‌دانید مرحلهٔ نهایی آماده شدن برای هر امتحانی مرور مباحث و جمع‌بندی آن‌ها است. این مرحله به خصوص زمانی که امتحان شامل مباحث متنوعی می‌شود، اهمیت می‌یابد. کنکورهای سراسری نمونهٔ چنین امتحاناتی هستند. یکی از بهترین روش‌های مرور و جمع‌بندی مطالب آزمون دادن است. در این روش دانش‌آموزان می‌توانند علاوه بر مرور مباحث، مهارت آزمون دادن خود را نیز تقویت کنند. همچنین خوبی این روش آن است که مباحثی که دانش‌آموزان در آن ضعف دارند به سادگی مشخص می‌گردد. انتشارات خیلی سبز در راستای کمک به دانش‌آموزان در مرحلهٔ مرور و جمع‌بندی مطالب سری کتب فصل آزمون خود را به چاپ رسانیده است. در این متن می‌خواهیم این سری کتاب را به طور کامل بررسی نماییم.

معرفی و بررسی کلی کتاب‌های سری فصل آزمون انتشارات خیلی سبز

طراحی جلد کتب سری فصل آزمون خیلی سبز به خوبی انجام شده است. صفحه‌آرایی صفحات کتب این سری نیز نسبتاً ساده است و از دو رنگ مکمل در چاپ صفحات این کتب استفاده شده است. دقت کنید که کتب سری فصل آزمون خیلی سبز باید پس از یادگیری مباحث به کمک کتب درسی و کتب آموزشی دیگر به عنوان مکمل و جهت تکمیل یادگیری و جمع‎بندی مباحث استفاده شوند. کتاب‌های سری فصل آزمون خیلی سبز درسنامه ندارند و شامل تعدادی آزمون و پاسخنامه می‌شوند. کتاب‌های مجموعهٔ فصل آزمون خیلی سبز به طور خاص برای کنکور سراسری تألیف شده است. این کتب به صورت جامع هستند؛ یعنی تمامی مطالب کتاب‌های درسی دهم، یازدهم و دوازدهم برای هر درس، در یک کتاب گردآوری و ارائه شده است.

تست‌های کتب سری فصل آزمون خیلی سبز اکثراً تألیفی هستند و سعی شده است که همهٔ مباحث به کمک انواع مختلف تست‌ها پوشش داده شود. به طور کلی تست‌های کتب این مجموعه در سطح کنکورهای سراسری هستند البته برخی موارد تست‌های دشوارتر نیز در این  کتاب‌ها دیده می‌شود. به طور کلی در کتب این مجموعه برای هر مبحث یک یا چند آزمون ارائه شده است. تعداد آزمون‌های هر مبحث بستگی به میزان اهمیت و سؤال‌خیز بودن آن مبحث در کنکور دارد. در برخی از کتب این سری سطح آزمون‌ها با عبارات «سطح استاندارد» و «به سوی ۱۰۰» مشخص شده است. کتب این سری همچنین شامل چندین آزمون جامع نیز می‌شوند. این آزمون‌ها در انواع مختلفی همچون جامع فصلی، جامع دهم، جامع یازدهم، نیم سال اول دوازدهم، نیم سال دوم دوازدهم، جامع دوازدهم و آزمون‌های جامع مشابه کنکور ارائه می‌شوند.

در خصوص پاسخنامه‌های کتاب‌های سری فصل آزمون خیلی سبز لام به ذکر است که کتب این مجموعه هم پاسخنامهٔ کلیدی دارند و هم تشریحی. پاسخنامه‌های تشریحی کتب این مجموعه بسیار کامل است و توضیحاتی فارسی با بیانی ساده و قابل فهم ارائه نموده است. در برخی از کتب این سری نکات مهم سؤالات نیز ذکر شده است اما در برخی دیگر تنها به ارائهٔ پاسخ سؤالات بسنده شده است.

کتاب‌های سری فصل آزمون خیلی سبز برای چه دانش‌آموزانی مناسب است؟

سری کتاب‌های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز برای تمامی دانش‌آموزانی که می‌خواهند خود را برای کنکورهای سراسری آماده کنند مفید است؛ اما باید توجه داشته باشید که باید از این کتاب‌ها در زمان درست و با هدف آموزشی درست استفاده کنید. دانش‌آموزان باید قبل از حل و بررسی تست‌های کتب این سری، تسلط خوبی بر مطالب کتاب درسی داشته باشند. در واقع، هدف کتاب‌های این مجموعه، جمع‌بندی و ایجاد آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون‌های مختلف است و این کتب برای یادگیری اولیهٔ مباحث اصلاً مناسب نیستند. در ضمن، باید متذکر شویم که علاوه بر دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم و متقاضیان شرکت در کنکورهای سراسری، دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم نیز می‌توانند از بخش‌های مربوط به پایهٔ خود از کتاب‌های این سری بهره ببرند.

نمونه‌ای از کتاب‌های سری فصل آزمون را می‌توانید مشاهده بفرمایید:

فصل آزمون زیست‌شناسی جامع کنکور خیلی سبز

فصل آزمون شیمی جامع کنکور خیلی سبز

فصل آزمون فیزیک جامع تجربی خیلی سبز

کتاب‌های سری فصل آزمون خیلی سبز برای چه زمانی مناسب است؟

بهترین زمان استفاده از سری کتاب‌های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز هفته‌ها و یا ماه‌های قبل از برگزاری کنکورهای سراسری و یا هر آزمون دیگر است. در این ایام است که دانش‌آموزان تسلط خوبی بر تمامی مباحث دارند و  باید با آزمون دادن، نقاط ضعف خود را پیدا کنند. همچنین باید پس از حل و بررسی تست‌های آزمون‌های کتب این سری به اندازهٔ کافی برای تحلیل آزمون، رفع اشکال و تقویت مباحثی که ضعف بیشتری در آن وجود دارد، نیز زمان گذاشت. در نتیجه بهتر است استفاده از کتب این سری را به روزهای قبل از آزمون موکول نکنید.

کتاب‌های پرفروش فصل آزمون

کتاب‌های جدید فصل آزمون