بیا از کتابچی بگیر

چند کنکور خیلی سبز

کتاب‌های چند کنکور خیلی سبز

مجموعه کتاب‌های چند کنکور انتشارات خیلی سبز برای تسلط متقاضیان کنکور به سؤالات کنکور سال‌های قبل طراحی و منتشر شده است. چند کنکور خیلی سبز همانند یک حریف تمرینی برای متقاضیان کنکور محسوب می‌شود و برای آمادگی در این آزمون به کار می‌رود؛ این کتاب‌ها شامل سؤالات کنکور داخل و خارج کشور می‌باشد و به نوعی شبیه‌ساز مناسبی برای کنکور سراسری به شمار می‌رود. در ضمن پاسخ تشریحی این سؤالات در جلد دوم کتاب گنجانده شده است. چند کنکور برای رشته ریاضی،  تجربی و انسانی توسط انتشارات خیلی سبز منتشر شده که هر کدام از این کتاب‌ها در دو جلد سؤال و جلد پاسخ تألیف شده است. علاوه بر این، کتاب چند کنکور جامع عمومی نیز برای مرور سؤالات دروس عمومی کنکور سال‌های گذشته در اختیار داوطلبان کنکور قرار گرفته است. این ‎کتاب‎ها به عنوان کتاب جمع‌بندی شناخته می‌شوند و برای ماه‌های پایانی جهت آمادگی برای کنکور، حکم طلا را دارند. چند کنکور با درس‌های نظام جدید کاملاً سازگار شده و مطابق با سرفصل‌های کتاب‌های جدید است.

چند کنکور رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز، برای هر یک از رشته‌ها، یک پکیج و یک جلد کتاب در نظر گرفته است. («چند کنکور رشتهٔ ریاضی جلد اول و جلد دوم»، «چند کنکور رشتهٔ تجربی جلد اول و جلد دوم» و «چند کنکور رشتهٔ انسانی جلد اول و جلد دوم»)

الف) محتویات مجموعه

۱- ۱۲ دفترچه سؤالات عمومی کنکور: در کنکور سراسری از دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی (دین و زندگی) و زبان انگلیسی هر کدام ۲۵ سؤال و در مجموع ۱۰۰ سؤال مطرح می‌شود که زمان پاسخگویی به آن ۷۵ دقیقه است. این ۱۲ دفترچه، شامل سؤالات عمومی کنکور رشته‌های «ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان داخل کشور» و «انسانی خارج از کشور و سایر رشته‌های خارج از کشور» سال‌های ۹۸ و ۹۹ می‌شود. اگر دقت کنید این موارد، ۱۴ دوره سؤال می‌شود. که برای رشته‌های ریاضی و تجربی سؤالات عمومی «رشتهٔ انسانی داخل و خارج از کشور ۹۸» حذف شده و سؤالات عمومی «رشتهٔ انسانی ۹۹ داخل و خارج از کشور» با رشتهٔ ریاضی و تجربی سازگار شده و در این پکیج جای گرفته‌اند. برای رشتهٔ انسانی سؤالات عمومی «رشتهٔ هنر و سایر رشته‌های خارج از کشور ۹۸» حذف شده و سؤالات عمومی رشته‌های غیر انسانی با سؤالات انسانی سازگار شده است.  

۲- ۱۲ دفترچه سؤالات اختصاصی کنکور: در جلسه کنکور، سؤالات اختصاصی در دفترچهٔ جداگانه‌ای بعد از سؤالات عمومی به داوطلبان داده می‌شود که خیلی سبز نیز این موضوع را رعایت کرده و به‌ازای هر دفترچه عمومی، یک دفترچه سؤالات اختصاصی ارائه داده است. این ۱۲ دوره، سؤالات اختصاصی سال‌های ۹۴ تا ۹۹ داخل و خارج از کشور است که با توجه به اینکه مبنای سؤالات ۹۴ تا ۹۷ کتب درسی نظام قدیم است، با کنکور نظام جدید سازگار شده و سپس در این کتاب آورده شده‌اند. تنها تفاوت این دفترچه‌ها با دفترچه‌های کنکور، عدم در نظر گرفتن محلی برای محاسبات در دروس محاسباتی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی در پکیج چند کنکور خیلی سبز است در صورتی که برای دفترچه‌های کنکور چنین چیزی در نظر گرفته شده است.

نکته: دفترچه‌های عمومی و اختصاصی موجود در پکیج از ۱ تا ۱۲ شماره‌گذاری شده‌اند. که برای هر آزمون دفترچه‌های عمومی و اختصاصی که شماره یکسان دارند را انتخاب کنید.

۳- ۱۲ پاسخبرگ تستی: برای شبیه‌سازی هر چه بیشتر کنکور در در منزل، ۱۲ پاسخبرگ تستی در پکیج قرار گرفته شده که فضای کنکور را به طور کامل در ذهن دانش‌آموز تداعی کند.

۴- پاسخنامه کلیدی: یک دفترچه کوچک با سایز A۵، در این پکیج دیده می‌شود که پاسخنامه کلیدی همهٔ سؤالات ۲۴ دفترچهٔ اختصاصی و عمومی است. از این دفترچه می‌توانید برای درصدگیری سریع بعد از پایان آزمون استفاده کنید.

ب) جلد دوم مجموعهٔ چند کنکور

جلد دوم (پاسخ)، کتابی است که علاوه بر پاسخ‌های کاملاً تشریحی و بررسی دلایل غلط بودن گزینه‌های نادرست، به بیان نکات و توضیحات متعدد، تکنیک‌های پاسخ به تست، یادآوری و… پرداخته است که این مطالب در کادرهای منظمی قرار گرفته‌اند. برای اکثر سؤالات، نکاتی که در کتاب درسی با موضوع سؤال مرتبط است ارائه شده است. این ویژگی برای درس دین و زندگی پررنگ‌تر از سایر دروس است؛ بنابراین با مطالعهٔ این پاسخنامه مقدار زیادی از مطالب را مجدداً مرور خواهید کرد. پیشنهاد می‌شود حتی در صورت پاسخگویی صحیح، پاسخنامه را بررسی کنید. نکته‌ای که بسیار حائز است ذکر شماره صفحات کتاب درسی که سؤال مورد نظر از آن طرح شده، در کنار پاسخ آن است. این ویژگی از این جهت بسیار کاربردی است که اگر در سؤالی پاسخنامه نتوانست شما را قانع کند، می‌توانید به صفحات مربوط (که شماره صفحهٔ آن ذکر شده) در کتاب درسی مراجعه و ابهامات خود را برطرف کنید.

چند کنکور عمومی خیلی سبز

یکی از پیشنهاداتی که مشاوران تحصیلی برای داوطلبان در چند ماه آخر کنکور دارند، حل تست‌های عمومی کنکور چند سال اخیر، همراه با شبیه‌سازی فضای کنکور است. همان‌طور که قبل‌تر اشاره شد دفترچهٔ عمومی کنکور شامل ۱۰۰ سؤال است که زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به آن ۷۵ دقیقه است. برای این منظور انتشارات خیلی سبز، مجموعهٔ دو جلدی چند کنکور عمومی را نیز که در برگیرندهٔ ۳۱ آزمون عمومی کنکور است، به چاپ رسانده است. جلد اول چند کنکور عمومی خیلی سبز، برخلاف چند کنکور رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی به صورت پکیج ارائه نشده و یک جلد کتاب است. آزمون‌های این کتاب عبارت‌اند از:

  • ۷ آزمون تألیفی استاندارد
  • ۱۰ آزمون داخل و خارج از کشور سال‌های ۹۳ تا ۹۷ سازگار شده با نظام جدید
  • ۱۴ آزمون رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر، زبان، خارج از کشور انسانی و خارج از کشور سایر رشته‌ها سال‌های ۹۸ و ۹۹

جلد دوم چند کنکور عمومی خیلی سبز نیز حاوی پاسخ تشریحی سؤالات جلد اول است که علاوه بر آن نکات آموزشی پرشماری را ارائه داده است؛ بنابراین می‌‎توان گفت در جلد پاسخ شما به نوعی با یک درسنامهٔ خلاصه و مفید رو به رو هستید.

کتاب‌های پرفروش چند کنکور

کتاب‌های جدید چند کنکور