بیا از کتابچی بگیر

می‌می نی افق

کتاب‌های می‌می نی افق

تربیت و اصلاح رفتارهای کودکان از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین به شمار می‌رود. تربیت و آموزش صحیح به کودک شما کمک می‌کند تا با محدودیت‌ها آشنا شود، با آن‌ها سازگاری یابد و در نهایت از نظر احساسی و اجتماعی رشد کند. آموزش اصول‌تربیتی باید براساس عشق، حمایت و احترام و از همه مهم‌تر به صورت غیر مستقیم انجام گیرد.

روش‌های دستوری و ایجاد اجبار برای پیروی از اصول و قوانین مدت‌ها است که منسوخ شده‌اند. یکی از بهترین شیوه‌های آموزشی وتربیتی استفاده از ابزارهایی است که با ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده به والدین کمک می‌کنند تا کودک خود را در خلال بازی و تفریح‌تربیت کنند. در این میان، کتاب و کتابخوانی از بهترین لوازم کمک آموزشی به شمار می‌روند.

خوشبختانه، در حال حاضر وجود کتاب‌های متنوعی که در قالب شعر و نثر برای خردسالان نگاشته شده‌اند کار والدین را به مراتب ساده‌تر از گذشته کرده‌اند. سری کتاب‌های می‌می نی از جمله کتاب‌هایی است که در مسیر دشوارتربیت فرزندان به شما کمک خواهند کرد.

درباره مجموعه کتاب‌های می‌می نی

سری کتاب‌های می‌می نی به قلم ناصر کشاورز در گروه کتاب‌های شعر خردسالان دسته بندی شده است. این مجموعه با بیان قصه‌های کودکانه در قالب شعر برای گروه‌های سنی (الف) و (ب) تدوین شده و نظر بسیاری از کودکان این گروه‌های سنی را به خود جلب کرده است. آثار منتشر شده برای گروه سنی (الف) به سال‌های پیش از دبستان و گروه سنی (ب) به سال‌های آغازین دبستان اختصاص دارد.

شخصیت اصلی این مجموعه کتاب، یک بچه میمون بسیار بازیگوش و دوست داشتنی است که درست مثل هر کودک دیگری دنیای اطراف خود را تجربه می‌کند. هر یک از کتاب‌های این مجموعه داستانی مجزا را روایت می‌کند. در هر یک از داستان‌ها می‌می نی یا همان بچه میمون قصه با اتفاقات و حوادث متنوعی رو به رو شده و با یک مشکل رفتاری دست و پنجه نرم می‌کند. روند داستان، روش فائق آمدن بر این مشکلات و نحوه برخورد صحیح را به او آموزش داده و به‌تربیت او کمک می‌کند.

سری کتاب‌های می‌می نی با شعرهای ساده و شیرین ناصر کشاورز بخش جدایی ناپذیری از کتابخانه خردسالان به شمار می‌روند.

آشنایی با عناوین و موضوعات مطرح شده در کتاب

سری کتاب‌های می‌می نی در ۱۲ جلد با موضوعات متنوع در اختیار علاقه مندان قرار دارد:

 • می می‌نی دیگه بیکاره، دوست و رفیق نداره: کمک به حل مشکل خودخواهی.
 • پنیر داداش ماسته، حرف می‌می نی راسته: آشنایی با مفهوم راستگویی.
 • می می‌نی، حالا تمیزترینی: آشنایی با نتایج ریختن زباله بر روی زمین.
 • می می‌نی گل می‌کشه یا نی نی: آموزش نقاشی نکردن بر روی دیوار.
 • می می‌نی یه عالمه شیرینی: آشنایی با عواقب پر خوری و دندان درد.
 • می می‌نی الهی بد نبینی: آشنایی با خطرات آتش و بازی با آن.
 • درخت و برگ و ریشه، می‌می نی پیدا می‌شه: کمک به حل مشکل گم شدن.
 • می می‌نی پشت پرده یه سکه پیدا کرده: آشنایی با مفهوم صداقت.
 • می می‌نی تو مهد کودک دوسته با فیل و اردک: آشنایی با مهد کودک.
 • پرنده رو درخته، می‌می نی شده شلخته: آشنایی با مفهوم دقت.
 • می می‌نی تولد و مهمونی: آشنایی با پیامدهای پرخوری.
 • می می‌نی چه دوست نازنینی: آشنایی با مفهوم مالکیت و بازگرداندن اشیاء گم شده به صاحبانشان.

درباره شاعر

ناصر کشاورز از شاعران شناخته شده و محبوب خردسالان و کودکان است. او کار خود را به طور رسمی در سال ۱۳۶۲ با همکاری با مجله کیهان بچه‌ها شروع کرد. ناصر کشاورز یکی از فعال‌ترین شاعران حوزه ادبیات کودک است. وی تا کنون موفق به دریافت جوایزی از قبیل، نشان ماه طلایی از جشنواره بزرگ ادبیات کودک و نوجوان و نشان مداد پرنده از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است. هر دو نشان یاد شده از مهم‌ترین جوایز عرصه ادبیات کودکان و نوجوانان به شمار می‌آیند.

ناصر کشاورز تا کنون موفق شده که در حدود ۱۶۰ عنوان کتاب را در حوزه ادبیات کودکان منتشر کند. از جمله آثار دیگر او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجموعه چهار جلدی «دویدم و دویدم»، «کلاغ زرد»، «گنجشک و پروانه»، «مداد کوتاه»، «سیب جان سلام»، «مرا یک دایناسور درسته قورت داده» و بسیاری از آثار دیگری که مطالعه هر یک از آن‌ها علاوه بر آموزه‌های‌تربیتی، خاطراتی خوش را برای فرزندان ما رقم خواهند زد.

درباره نشر افق

انتشارات افق یکی از ناشران کتاب‌های ایرانی است که به طور عمده بر ادبیات کودک و نوجوان تمرکز دارد. افق فعالیت خود را از سال ۱۳۶۹ با مدیریت رضا هاشمی نژاد آغاز کرده است. مدتی است که انتشارات افق با موسسه بین المللی فیدیبو در زمینه عرضه الکترونیکی کتاب همکاری می‌کند.

سخن آخر

اگر شما هم جزو کسانی هستید که فرزند خردسالی دارید، اگر شما هم به سرگرمی، آموزش، تربیت و علاقه مند کردن فرزند خود به کتابخوانی فکر می‌کنید، توصیه می‌کنیم سری کتاب‌های می‌می نی را تهیه کنید.

کتاب‌های پرفروش می‌می نی

کتاب‌های جدید می‌می نی