بیا از کتابچی بگیر

زرد قلم چی

کتاب‌های زرد قلم چی

حتماً می‌دانید که تسلط بر مباحث کنکور بدون یک جمع‌بندی مؤثر، میسر نمی‌شود. دانش‌آموزان معمولاً در طول سال تحصیلی مطالب را طبق یک بودجه‌بندی مشخص مطالعه می‌کنند؛ اما برای این که بتوان به نتیجهٔ خوبی در کنکورهای سراسری رسید، باید مطالب را در ایام نزدیک به امتحانات و یا کنکورهای سراسری جمع‌بندی نمود. روش‌های متعددی برای جمع‌بندی مباحث وجود دارد. کانون فرهنگی و آموزش قلم چی یک روش بسیار مفید برای جمع‌بندی مطالب ارائه کرده و آن را روش «سه روز یک بار» نامیده است. این روش در حال حاضر از محبوب‌ترین روش‌های جمع‌بندی بین دانش‌آموزان است. در این روش، دانش‌آموزان با پاسخ به سؤالات یک آزمون فرآیند جمع‌بندی را آغاز می‌کنند. در دو و نیم روز پس از آزمون نیز با توجه به عملکرد خود در آزمون به رفع اشکال و مرور مطالبی که در آن ضعف داشته‌اند می‌پردازند و به این ترتیب، هر سه روز یک بار مطالب را به صورتی مؤثر مرور و جمع‌بندی می‌کنند. از مزایای این روش می‌توان به مرور چندین‌بارهٔ مطالب در زمان مشخص، تشخیص دقیق نقاط ضعف و قوت،   تقویت منسجم نقات ضعف و تمرین آزمون دادن اشاره نمود. انتشارات قلم چی برای آن که دانش‌آموزان بتوانند به کمک روش سه روز یک بار مطالب را جمع‌بندی نمایند، سری کتاب‌های زرد خود را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. در ادامه، سری کتاب‌های زرد قلم چی با جزئیات کامل معرفی خواهند شد.

معرفی و بررسی کلی کتاب‌های سری زرد انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی

همان طور که گفتیم، کتاب‌های سری زرد انتشارات قلم چی مختص مرور و جمع‌بندی مطالب هستند. این کتاب‌ها برای رشته‌های تجربی، انسانی، ریاضی و هنرستان موجودند. برای دروس عمومی نیز در این سری تعدادی کتاب در نظر گرفته شده است. به طور کلی، کتاب‌های سری زرد قلم چی را می‌توان در سه دستهٔ کتاب‌های «۲۰ کنکور»، «۱۲ کنکور»، «۱۰ کنکور» و «۲ کنکور» قرار داد. البته دسته‌بندی کتاب‌های سری زرد قلم چی بر اساس رشته نیز قابل قبول است. اما در اینجا تصمیم گرفتیم که کتب این سری را بر اساس عنوان و ساختار کلی تقسیم‌بندی کنیم.

  • کتب «۲۰ کنکور» از سری کتب زرد قلم چی:

در این بخش شاهد کتاب ۲۰ مجموعه سؤال عمومی جامع کنکور مشترک بین دو رشتهٔ تجربی و ریاضی هستیم. در این کتاب ۲۰۰۰ سؤال در قالب ۲۰ آزمون شبیه‌سازی شده با کنکور ارائه گشته است. ۲۸۶ سؤال این کتاب از سؤالات کنکور سراسری سال ۹۸ انتخاب شده و ۳۸۹ سؤال نیز از کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور قبل از ۹۸ ارائه شده است. عمدهٔ سؤالات این کتاب از آزمون‌های کانون برداشته شده است (۱۳۲۵ تست). پاسخ تشریحی تمامی سؤالات نیز در همان جلد سؤالات موجود است. البته طبیعتاً با حذف دروس عمومی از کنکورهای سراسری کاربرد این کتاب کمتر شده است. جدول زیر سؤالات این کتاب را به خوبی نشان می‌دهد:

عنوان درس

تعداد سؤالات کنکورهای سراسری

تعداد سؤالات آزمون‌های کانون و تألیفی

ادبیات

۲۳۸

۲۶۲

عربی

۱۵۲

۳۴۸

دین و زندگی

۱۵۳

۳۴۷

زبان انگلیسی

۱۳۲

۳۶۸

 

  • کتب «۱۲ کنکور» از سری کتب زرد قلم چی:

این مجموعه برای هر سه رشتهٔ تجربی، انسانی و ریاضی تألیف شده است. هر کتاب از این  مجموعه شامل ۱۲ سری  آزمون سراسری می‌شود. کتب این مجموعه هم شامل سؤالات عمومی می‌شود و هم اختصاصی. در ضمن، تمامی کتاب‌های ۱۲ کنکور زرد قلم چی دو جلدی هستند و پاسخ تشریحی سؤالات هر کتاب در جلد دوم آن قرار گرفته است. هر کتاب از این مجموعه شامل ۴ دوره سؤالات کنکور سراسری سال ۹۹ و ۹۸ داخل و خارج کشور و ۸ دوره آزمون سؤالات گزینش شده کنکورهای سال‌های قبل با پوشش کامل نظام جدید می‌شود. جدول زیر اطلاعات بیشتری در مورد این سه کتاب داده است:

۱۲    کنکور رشتهٔ تجربی

-          شامل ۱۰ بسته خلاصه نکات مهم دروس اختصاصی هر آزمون

-          شامل ۱۲۵۰ سؤال مختص مقطع یازدهم

-          شامل ۶۵۰ سؤال مختص مقطع دهم

۱۲ کنکور رشتهٔ ریاضی

-          شامل ۱۲ بسته خلاصه نکات مهم دروس اختصاصی هر آزمون

-          شامل ۹۸۰ سؤال مختص مقطع یازدهم

-          شامل ۵۶۰ سؤال مختص مقطع دهم

۱۲ کنکور رشتهٔ انسانی

-          شامل ۱۲ بسته خلاصه نکات مهم دروس اختصاصی هر آزمون

-          شامل ۱۲۵۰ سؤال مختص مقطع یازدهم

-          شامل ۱۰۸۰ سؤال مختص مقطع دهم

 

  • کتب «۱۰ کنکور» از سری کتب زرد قلم چی:

این کتاب‌های برای رشته‌های هنرستان ارائه شده است. رشته‌هایی که دارای کتاب ۱۰ کنکور از سری کتب زرد قلم چی هستند شامل کامپیوتر، گرافیک، نقشه‌کشی و معماری، عمومی، پایه و شایستگی‌های غیرفنی، الکترونیک، حسابداری، تربیت بدنی و مکانیک خودرو می‌شوند.

  • کتب «۲ کنکور» از سری کتب زرد قلم چی:

کتاب‌های این مجموعه شامل دو سری آزمون سال ۱۴۰۱ می‌شوند و در واقع جدیدترین کتب از سری کتاب‌های زرد قلم چی هستند. کتاب‌های ۲ کنکور برای رشته‌های انسانی، تجربی و ریاضی در دسترس است.

کتاب‌های سری زرد انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای چه دانش‌آموزانی مناسب هستند؟

تمامی دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم و سایر متقاضیان شرکت در کنکورهای سراسری می‌توانند از سری کتب زرد قلم چی استفاده کرده و به کمک این کتب، تمامی دروس را مرور و جمع‌بندی نمایند. سؤالات کتب این سری کاملاً استاندارد بوده و تمامی سؤالات تألیفی نیز مطابق استانداردهای کنکورهای سراسری نظام جدید طرح شده است.

کتاب‌های سری زرد انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی مناسب استفاده در چه بازهٔ زمانی از سال تحصیلی هستند؟

از آن جا که کتب سری زرد قلم چی مختص جمع‌بندی هستند، بهترین زمان استفاده از آن‌ها در ایام امتحانات و یا هفته‌ها و ماه‌های نزدیک به کنکورهای سراسری است. دانش‌آموزان قبل از استفاده از کتب سری زرد قلم چی باید مطالب را به کمک منابع آموزشی و کمک آموزشی دیگر یاد گرفته باشند و سپس از این کتب برای تکمیل یادگیری و جمع‌بندی مطالب استفاده نمایند. عموماً دانش‌آموزان در ماه‌های اسفند تا اردیبهشت از این کتب استفاده می‌نمایند. البته با برگزاری کنکورهای سراسری در دی ماه دانش‌آموزان می‌توانند از کتب سری زرد قلم چی در ماه‌های شهریور تا آبان استفاده نمایند.

کلام آخر

کتب سری زرد انتشارات قلم چی منابع بی‌نظیری برای جمع‌بندی دروس هستند. کتب این مجموعه با استناد بر روش «سه روز یک بار» که از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های جمع‌بندی است، تألیف شده‌اند. کتب این مجموعه شامل کتاب‌های ۲۰ کنکور، ۱۲ کنکور، ۱۰  کنکور و ۲ کنکور می‌شوند و برای دانش‌آموزان هر سه رشتهٔ ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و عموم رشته‌های هنرستانی تألیف شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از کتب سری زرد قلم‌چی در ماه‌های نزدیک به کنکورهای سراسری و یا امتحان‌های دیگر می‌توانند تمامی دروس را با روشی کاربردی مرور کرده و نقاط ضعف خود را به صورتی بهینه تقویت نمایند.

کتاب‌های پرفروش زرد

کتاب‌های جدید زرد