بیا از کتابچی بگیر

مبحثی دریافت

کتاب‌های مبحثی دریافت

مطالعهٔ درس‌ها به‌صورت مبحثی، یکی از بهترین روش‌های مطالعه است و تقریبا در بیشتر عناوین درسی قابل اجراست. در این روش چند موضوع کلی تعیین می‌شود و کلیات درس، با توجه به ماهیتی که دارد، در یکی از این موضوعات جای می‌گیرد. برای مثال در درس ادبیات، می‌توان هر یک از عناوین قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی، دستور زبان فارسی و املا و لغت را در قالب یک مبحث جداگانه مطالعه کرد. کتاب‌های کمک‌آموزشی نیز این تقسیم‌بندی‌ها را انجام داده و کتاب‌هایی مبحثی ارائه کرده‌اند. یکی از مجموعه کتاب‌های مبحثی که با استقبال بالای دانش‌آموزان روبه‌روست، مجموعه کتاب‌های مبحثی از انتشارات دریافت است.

بررسی ویژگی‌های ظاهری مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت

کتاب‌های مبحثی انتشارات دریافت، عموما در مقایسه با منابع مشابه حجم کمی دارند و در بازه‌های زمانی کوتاه قابل مطالعه هستند. اگر زمان کافی برای مطالعهٔ کامل عناوین درسی را ندارید، با استفاده از این مجموعه کتاب‌ها می‌توانید تسلط و مهارت خود را بر مباحث خاصی تقویت کنید و با آمادگی بالاتری در جلسهٔ آزمون و امتحان حاضر شوید. مطالب این کتاب‌ها پس از ویراستاری و بازخوانی‌های انجام شده، به شکلی منسجم و کامل نوشته شده‌اند و با جدیدترین تغییرات موجود در کتاب‌های درسی مطابق هستند. صفحه‌آرایی مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت، با استفاده از دو رنگ انجام شده و ساده است. مواردی همچون کادربندی، آیکون‌های مختلف، جدول‌های مقایسه و جمع‌بندی و… علاوه‌بر آن که بخشی از طراحی ظاهر کتاب هستند، مسیر مطالعه را برای دانش‌آموز هموارتر می‌سازند تا با سرعت و دقت بیشتری پیش برود و پس از بازه‌های زمانی نسبتا طولانی مطالعه، احساس خستگی کم‌تری داشته باشد.

بررسی درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت

درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های نشر دریافت، با هدف آموزش صفر تا صد موضوع طراحی شده‌اند. هر یک از این درسنامه‌ها می‌توانند نقش یک دبیر یا کلاس درس را پر کنند؛ به این ترتیب با مطالعهٔ دقیق و کامل شما از منابع مشابه بی‌نیاز خواهید بود. آموزش ارائه شده در این درسنامه‌ها از ساده‌ترین سطح ممکن شروع شده، توضیحات کامل و مفصلی برای هر موضوع نوشته شده و تعداد زیادی مثال آموزشی نیز بررسی شده است. در ادامه نکات تکمیلی و پیشرفته در کتاب‌ها گنجانده شده‌اند. تعدادی جدول برای مقایسه و نمودار برای جمع‌بندی رسم شده است. این موارد منبع مناسبی برای خلاصه‌نویسی به‌شمار می‌روند.

بررسی بانک سوال مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت

مجموعه سوالات هر مبحث، پس از کادر درسنامهٔ مربوطه قرار گرفته است. مولفان کتاب‌های مبحثی نشر دریافت تلاش کرده‌اند بانک سوال کتاب‌ها را نیز همچون سایر بخش‌ها، در بهترین شکل ممکن طراحی کنند و ساختار کلی کتاب‌ها نشان می‌دهد در رسیدن به این هدف موفق بوده‌اند. سطح کلی سوالات متوسط و مشابه کنکورهای سراسری در سال‌های اخیر است؛ البته سوالات ابتدایی هر مبحث ساده‌تر هستند و سوالات انتهایی، سوژه‌هایی خلاقانه و جدید دارند. علاوه‌بر سوالات تالیفی، سوالات منتخب کنکورها نیز در کتاب گنجانده شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود دانش‌آموز با ایده‌های تستی و سبک‌های سوالی مختلفی آشنا شود، سلیقهٔ طراحان مختلف را بشناسد و از زوایای مختلفی به بررسی موضوعات بپردازد.

بررسی پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت

پاسخنامهٔ سری کتاب‌های مبحثی نشر دریافت، یکی از کامل‌ترین پاسخنامه‌ها در میان منابع مشابه است. مولفان در این پاسخنامه به سوالات احتمالی مخاطب پاسخ داده‌اند و ابهامات موجود را رفع کرده‌اند. توضیحات نوشته شده برای هر تست مفصل و کامل هستند و خواستهٔ مسئله را در شفاف‌ترین شکل ممکن بیان می‌کنند. نکته‌های مهم در بخش پاسخنامه نیز یادآوری شده‌اند. در بسیاری از سوالات، علاوه‌بر گزینهٔ صحیح سوال، سایر گزینه‌های تست نیز بررسی شده‌اند تا دانش‌آموز گزاره‌های تستی بیشتری را بررسی کند و تسلط بالاتری بر تکنیک‌های تست‌زنی، از جمله رد گزینه، داشته باشد.

خرید مجموعه کتاب‌های مبحثی نشر دریافت به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب‌های مبحثی نشر دریافت، فارغ از سطح علمی که دارید، می‌توانند نقش پررنگی در موفقیت شما ایفا کنند. این کتاب‌ها درسنامه‌های آموزشی کاملی دارند. بانک تست مکمل این درسنامه‌ها است و باعث تقویت مهارت‌های تست‌زنی شما می‌شود.  

کتاب‌های پرفروش مبحثی

کتاب‌های جدید مبحثی