بازگشت هزینه کتاب‌های کمک درسی کنکور ۱۴۰۱

انتشارات مهر و ماه

کتاب‌های انتشارات مهر و ماه

انتشارات مهر و ماه یکی از برترین ناشران آموزشی سطح کشور محسوب می‌شود. این انتشارات در شهریور ماه سال ۱۳۸۴ با هدف ارائهٔ نسل جدیدی از کتاب‌های کمک آموزشی تأسیس شد. اولین آثار ارائه‌شدهٔ این انتشارات، مجموعه کتاب‌های نموداری بود که به دلیل نوآوری در تألیف (آموزش به روش نمودارهای درختی) توجه فراوانی را به خود جلب کرد و تحول عظیمی را در فراگیری دروس به وجود آورد. مهر و ماه در ابتدا تنها در مقطع دبیرستان (نظام قدیم) کتاب‌هایی را پدید آورده بود اما از سال ۱۳۹۳، اقدام به چاپ کتاب در مقاطع ابتدایی و متوسطهٔ اول نیز نموده، ضمناً به حوزهٔ آموزش مجازی و الکترونیک نیز وارد شده است. اکنون پس از گذشت حدودا ۱۷ سال، انتشارات مهر و ماه در زمرهٔ مطرح‌ترین برندهای آموزشی کشور است که با تیراژ سالانه بیش از یک میلیون و پانصد هزار جلد کتاب، مخاطبان گسترده‌ای را به خود جذب کرده است.

برخی از افتخارات انتشارات مهر و ماه

 • کسب مقام اول در جشنوارهٔ وب ایران در دو سال پی در پی (بخش موسسات و ناشران آموزشی)
 • کسب مقام اول برند محبوب مصرف‌کنندگان (بخش موسسات و ناشران آموزشی)
 • دریافت نشان رضایت‌مندی مشتری در پنجمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری
 • دریافت لوح تقدیر در نخستین جشنوارهٔ کتاب مجازی

آشنایی با کتاب‌های انتشارات مهر و ماه

 • لقمه(طلایی): این کتاب‌ها را باید از ابداعات انتشارات مهر و ماه دانست که بعد از گسترش آن، انتشارات دیگر نیز به چاپ چنین کتاب‌هایی پرداختند. این کتاب‌ها در عین حجم کم و سایز جیبی که دارند، یک منبع کامل برای مرور سریع هستند. سایز جیبی آن باعث شده که دانش‌آموزان بتوانند در محیط‌های مختلفی از جمله اتوبوس، مترو و… از آن استفاده کنند. از جمله این سری کتاب‌ها می‌توان به کتاب تکنیک‌های محاسبات سریع ریاضی اشاره کرد.
 • آموزش فضایی: همان‌طور که از نام این کتاب‌ها مشخص است، بیشتر درسنامه مدنظر بوده تا تست و تمرینات تشریحی. به طور معمول در این کتاب‌ها درسنامه، سوالات تشریحی و تستی همراه با پاسخ ارائه شده که بخش اصلی آن را درسنامه‌های آن تشکیل داده است. از معروف‌ترین این کتاب‌ها می‌توان به کتاب آموزش فضایی ریاضیات جامع تجربی اشاره کرد.
 • کنکوریوم: این کتاب‌ها دارای سوالات کنکور ۶ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی در جلد دوم است. جلد اول آن به صورت پکیج ارائه می‌شود که شامل ۲۴ دفترچه (۱۲ دفترچه عمومی و ۱۲ دفترچه اختصاصی) مانند کنکور سراسری است که امکان بیشترین شبیه‌سازی به کنکور را در ایام جمع‌بندی برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. این کتاب‌ها برای جمع‌بندی به روش سه روز یک بار کاربرد دارد.
 • پاور تست: این کتاب‌ها برای یک درس از یک پایه نوشته می‌شوند و معمولا دارای درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی هستند. از معروف‌ترین این کتاب می‌توان به پاور تست شیمی دهم اشاره کرد.
 • دفترچه آزمون سراسری: دفترچه‌های آزمون سراسری را خیلی از انتشارات‌های آموزشی چاپ کرده‌اند که مهر و ماه نیز یکی از آن‌ها است. این دفترچه‌ها همراه با پاسخنامه تشریحی هستند.
 • جامع: کتاب‌های جامع کتاب‌هایی هستند که مطالب یک درس را در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت یک‌جا در یک یا دو جلد گردآوری کرده است. کتاب‌هایی مانند زبان جامع مهر و ماه و عربی جامع مهر و ماه. البته در برخی نیز کتاب‌های دهم و یازدهم (پایه) و کتاب دوازدهم نیز به صورت مجزا ارائه شده‌اند. پرفروش‌ترین کتاب این انتشارات را باید ریاضیات جامع تجربی (جلد اول، جلد دوم) دانست. همچنین می‌توانید مطلب «نقد و بررسی کتاب ریاضیات جامع کنکور تجربی مهر و ماه» را در مجلهٔ کتابچی به طور جامع مطالعه کنید.
 • کتاب کار: این کتاب‌ها برای آمادگی در امتحانات مدارس ارائه شده‌اند که دارای درسنامه و سوالات تشریحی هستند. البته در برخی از آن‌ها سوالات تستی نیز دیده می‌شود. پرفروش‌ترین کتاب در این سری، کتاب کار ریاضی دهم تجربی و ریاضی است.
 • جمع‌بندی: همانطور که از اسم این کتاب‌ها مشخص است، برای جمع‌بندی قبل از کنکور تالیف شده‌اند که شامل درسنامه‌های خلاصه و تست‌های تیپ است که به همهٔ دانش‌آموزان کنکوری پیشنهاد می‌شود. یکی از بهترین کتاب‌ها در این زمینه، جمع‌بندی عربی است.
 • آزمون پلاس: شعار این کتاب‌ها «۱۰۰ آزمون برای ۱۰۰ درصد» است که در ابتدا آزمون‌های مبحثی در آن ارائه شده و سپس آزمون‌های جامع شبیه‌ساز کنکور. این کتاب‌ها درسنامه ندارند ولی پاسخنامهٔ تشریحی خوبی را برای دانش‌آموزان به ارمغان آورده است. یکی از بهترین کتاب‌های آزمون پلاس مهر و ماه، آزمون پلاس ریاضی پایه و حسابان کنکور رشتهٔ ریاضی است.
 • کتاب‌های تیزهوشان: این دسته از کتاب‌ها برای آمادگی حضور در آزمون‌های تیزهوشان ورودی پایه هفتم و دهم است. از پرفروش‌ترین این کتاب‌ها می‌توان به کتاب تیزهوشان جامع نهم اشاره کرد.

کتاب‌های پرفروش مهر و ماه

٪۲۰
کنکوریوم رشته تجربی VIP سه دفترچه‌ای
۳۹۰۰۰۰ ۳۱۲۰۰۰ تومان
٪۲۰
کنکوریوم ریاضی VIP سه دفترچه‌ای
۳۹۰۰۰۰ ۳۱۲۰۰۰ تومان
٪۲۰
کنکوریوم رشته انسانی VIP سه دفترچه‌ای
۳۶۰۰۰۰ ۲۸۸۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی فیزیک کنکور رشته تجربی
۷۹۰۰۰ ۶۳۲۰۰ تومان
٪۲۰
پک کنکوریوم عمومی
۳۲۰۰۰۰ ۲۵۶۰۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی ادبیات فارسی کنکور
۷۹۰۰۰ ۶۳۲۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی عربی کنکور
۷۹۰۰۰ ۶۳۲۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی شیمی
۹۹۰۰۰ ۷۹۲۰۰ تومان
٪۲۰
تکنیک‌های محاسبات سریع ریاضی لقمه
۴۰۰۰۰ ۳۲۰۰۰ تومان
٪۲۰
گرامر کاربردی زبان انگلیسی کنکور لقمه
۳۷۰۰۰ ۲۹۶۰۰ تومان
٪۲۰
جمع بندی زبان انگلیسی کنکور
۶۹۰۰۰ ۵۵۲۰۰ تومان
٪۲۰
واژگان تکمیلی زبان کنکور 1201word لقمه
۳۵۰۰۰ ۲۸۰۰۰ تومان
٪۲۰
دفترچه کنکور سراسری داخل کشور ۱۴۰۰ تجربی
۲۸۰۰۰ ۲۲۴۰۰ تومان
٪۲۰
درک متن زبان انگلیسی لقمه
۳۹۰۰۰ ۳۱۲۰۰ تومان
٪۲۰
واژگان زبان انگلیسی سطر به سطر لقمه
۳۷۰۰۰ ۲۹۶۰۰ تومان
٪۲۰
جامعه شناسی کنکور لقمه
۳۵۰۰۰ ۲۸۰۰۰ تومان
٪۲۰
هندسه کنکور لقمه
۳۲۰۰۰ ۲۵۶۰۰ تومان
٪۲۰
زیست جانوری لقمه
۳۵۰۰۰ ۲۸۰۰۰ تومان

کتاب‌های جدید مهر و ماه