بیا از کتابچی بگیر

جیبی خیلی سبز

کتاب‌های جیبی خیلی سبز

برای این که بتوانید در کنکورهای سراسری نتیجهٔ خوبی بگیرید، باید بتوانید بر حجم زیادی از مطالب تسلط داشته باشید. کلید رسیدن به این تسلط تمرین و تکرار فراوان است. انتشارات خیلی سبز در راستای ساده کردن فرآیند تکرار مطالب مهم سری کتب جیبی خود را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. سری کتب جیبی خیلی سبز کتاب‌هایی سیمی در قطع جیبی هستند که در آن‌ها نکات مهم هر مبحث به طور کامل اما خلاصه آموزش داده شده است و تعدادی سؤال و تست نیز برای آن که مطالب به خوبی در ذهن دانش‌آموزان جا بیفتد، در این کتب ارائه شده است. در ادامهٔ این متن سری کتب جیبی خیلی سبز را با جزئیات لازم معرفی نموده‌ایم.

معرفی و بررسی کلی کتاب‌های سری جیبی انتشارات خیلی سبز

کتب سری جیبی خیلی سبز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دانش‌آموزان بتوانند این کتب را در هر مکانی با خود حمل کرده و در هر فرصتی که دارند، به مطالعهٔ این کتب بپردازند. این امر از طریق چاپ این کتب در قطع جیبی و سیمی کردن آن‌ها اجرا شده است. همان طور که می‌دانید دانش‌آموزان در طول روز زمان‌های مردهٔ زیادی دارند. به عنوان مثال زمانی که دانش‌آموزان برای رفت و برگشت به مدرسه یا کلاس‌های مختلف در ترافیک شهری می‌گذرانند از زمان‌های مرده‌ای محسوب می‌شودکه بسته به محل زندگی دانش‌آموزان ممکن است زمان زیادی نیز باشد. با داشتن کتاب‌های جیبی خیلی سبز دانش‌آموزان می‌توانند در چنین زمان‌هایی نیز به مطالعهٔ نکات مهم مباحث بپردازند. در ضمن، مشابه سایر کتب انتشارات خیلی سبز، کتب جیبی نیز از ظاهرکلی بسیار خوبی برخوردارند و اصلاً خشک نیستند. بر روی صفحه‌آرایی این کتب نیز بسیار کار شده است.

کتب سری جیبی خیلی سبز شامل درسنامه‌های کامل و جامع اما خلاصه می‌شوند. به همین دلیل از این کتب نمی‌توان به عنوان منبع اصلی آموزش استفاده کرد و بهتر است پس از یادگیری اولیهٔ مباحث از این کتاب جهت مرور و تکمیل یادگیری استفاده شود. کتب این سری همچنین شامل تعدادی سؤال از نوع درست / نادرست و… از هر مبحث هستند که هدفشان ارزیابی یادگیری دانش‌آموزان است. در ضمن، در کتب این مجموعه از هر مبحث تعدادی تست نیز ارائه شده است. این تست‌ها همگی تألیفی ولی کاملاً استاندارد و هم‌سطح تست‌های کنکورهای سراسری هستند. لازم به ذکر است که تمارین و تست‌های کتب جیبی خیلی سبز نیز برای کسب تسلط و یادگیری مباحث کافی نیستند و بیشتر جنبهٔ مروری دارند. پاسخنامهٔ تشریحی مفصل سؤالات نیز در این کتاب‌ها ارائه شده است تا دانش‌آموزان بتوانند خودشان بدون نیاز به دبیران، تست‌ها را رفع اشکال کنند. کتب سری جیبی خیلی سبز تقریباً برای تمامی دروس پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌های علوم انسانی، تجربی و ریاضی و فیزیک ارائه شده است. در ضمن این سری شامل کتب موضوعی متنوعی همچون ترفندهای محاسباتی، فرمول‌های فیزیک و… نیز می‌شود.

کتاب‌های سری جیبی خیلی سبز برای چه دانش‌آموزانی مناسب است؟

سری کتاب‌های جیبی انتشارات خیلی سبز برای تمامی دانش‌آموزانی که می‌خواهند خود را برای کنکورهای سراسری آماده کنند مفید است. سطح کتب این مجموعه هم‌تراز با سطح کنکورهای سراسری است و در نتیجه دانش‌آموزان با هر سطحی باید بتوانند خود را در سطح این کتاب‌ها آماده سازند. البته همان طور که پیشتر اشاره کردیم، این کتاب‌ها برای یادگیری و کسب تسلط اولیه بر مطالب مناسب نیستند و برای مرور مطالب در زمان محدود و جمع‌بندی کردن آن‌ها مناسب هستند. در ضمن، از آن جا که کتب این مجموعه برای دروس پایه‌های دهم و یازدهم نیز به صورت جداگانه چاپ شده است، دانش‌آموزان این دو پایه نیز می‌توانند برای تکمیل یادگیری و مرور مباحث قبل از امتحانات خود از کتب این مجموعه بهره ببرند.

نمونه‌ای از کتاب‌های سری جیبی خیلی سبز را می‌توانید مشاهده بفرمایید:  

حفظیات شیمی کنکور جیبی خیلی سبز

آیات و روایات جیبی خیلی سبز

لغت‌نامه عربی کنکور جیبی خیلی سبز

کتاب‌های سری جیبی خیلی سبز برای چه زمانی مناسب است؟

تا کنون چندین بار متذکر شده‌ایم که کتب سری جیبی انتشارات خیلی سبز برای مرور و جمع‌بندی مطالب تألیف شده‌اند. از این رو بهترین زمان استفاده از کتب این سری پس از یادگیری مباحث و در هفته‌ها و ایام نزدیک به آزمون است. همچنین به دلیل وزن و حجم کم کتب این سری، دانش‌آموزان می‌توانند این کتب را همه جا با خود حمل کرده و در هر فرصتی که به دست می‌آورند به مطالعهٔ درسنامه‌های مختصر و مفید آن‌ها بپردازند.

کتاب‌های پرفروش جیبی

کتاب‌های جدید جیبی