بیا از کتابچی بگیر

تست جامع الگو

کتاب‌های تست جامع الگو

سال‌هاست کنکور سراسری به یک رقابت جدی تبدیل شده و کسب موفقیت در این میدان، بدون آمادگی کافی و تسلط بالا ممکن نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های موجود برای دانش‌آموزان، انتخاب منبعی اصولی و صحیح است که تشابه بالایی با ساختار کلی کنکورهای سراسری اخیر دارد. درصد بالایی از داوطلبان کنکور سراسری، هم‌چنین اساتید هر درس و افراد متخصص در حوزهٔ آموزش بر این باورند کتاب‌های درسی به‌تنهایی برای رسیدن به موفقیت در کنکور سراسری کافی نیست؛ چرا که عمدهٔ مطالب در لایه‌های زیرین این کتاب‌ها بیان شده‌اند و ممکن است در مطالعات ابتدایی، قابل درک و دریافت نباشند. مجموعه کتاب‌های تست الگو، یکی از پرطرفدارترین مجموعه کتاب‌ها برای آزمون‌ها و کنکورها هستند. برای شناخت کامل‌تر این مجموعه، در ادامهٔ این مطلب با ما همراه باشید.

ساختار کلی مجموعه کتاب‌های تست الگو

کتاب‌های تست الگو عمدتا حجم متوسطی دارند؛ بهتر است مطالعات خود را از ابتدای سال تحصیلی آغاز کنید تا بتوانید زمان و دقت کافی را به بررسی هر بخش اختصاص دهید (این مجموعه کتاب‌ها به‌عنوان نخستین منبع مطالعاتی نیز می‌توانند مورد بررسی قرار بگیرند). درسنامه‌های آموزشی، بانک سوال و پاسخنامه سه بخش اصلی این سری کتاب‌ها را تشکیل می‌دهند. بیشتر کتاب‌های این مجموعه، مثل کتاب‌های زیست‌شناسی برای هر پایه، مجموعه تستی فیزیک، شیمی، ریاضی، هندسه، گسسته و… بارها به تجدید چاپ رسیده‌اند. دلیل این موضوع کیفیت بالای محتوا در تمامی بخش‌ها است. ویراستاری علمی و فنی هر کتاب، با دقت و وسواس بالایی انجام می‌شود و در هر چاپ، جدیدترین تغییرات کتاب‌های درسی نیز لحاظ می‌شوند.

بررسی درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های تست الگو

درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های تست الگو، درسنامه‌هایی آموزشی هستند؛ بهتر است پیش از بررسی این درسنامه‌ها، کتاب‌های درسی را با دقت بالایی مطالعه کنید. در ادامه برای رسیدن به تسلط و اشراف بر نکات تکمیلی و ترکیبی، این سری از درسنامه‌ها را بررسی کنید. محتوای یک فصل، به چندین زیرعنوان مختلف تقسیم شده و کادربندی‌های انجام شده، به حفظ انسجام مطالب هر بخش منجر شده‌اند. علاوه‌بر توضیحات مورد نیاز برای درک صفر تا صد موضوع، نکات تکمیلی، نکات ترکیبی و تکنیک‌های حل تست نیز در درسنامه‌ها گنجانده شده‌اند. با این وجود بیشتر بار آموزش بر دوش مثال‌ها و پرسش‌های آموزشی موجود در درسنامه بوده است.

بررسی بانک تست مجموعه کتاب‌های تست الگو

مجموعه کتاب‌های الگو، یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های تستی برای هر درس را گردآوری کرده‌اند. سوالات به‌صورت درس‌به‌درس یا فصل‌به‌فصل و در قالب زیرعنوان‌های مختلف چیده شده‌اند؛ بنابر این می‌توانید در صورت نیاز برخی عناوین را از برنامهٔ مطالعاتی خود حذف کنید. تعداد تست‌ها در هر یک از کتاب‌های این مجموعه، کافی به‌نظر می‌رسد و شما از سایر منابع تستی مشابه بی‌نیاز خواهید بود. سطح کلی سوالات کتاب یک پله بالاتر از متوسط و مشابه کنکورهای سراسری در سال‌های اخیر است؛ هرچند برخی تست‌ها سطحی ساده‌تر یا دشوارتر دارند و آمادگی داوطلب را برای روبه‌رو شدن با سوالات غیرمنتظره افزایش می‌دهند. حضور سوالات تالیفی، در کنار تست‌های منتخب آزمون‌های آزمایشی و کنکورهای داخل و خارج اخیر، به مخاطب اجازه می‌دهد یک موضوع مشخص را از نگاه چندین طراح تحلیل کند.

بررسی پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌های تست الگو

پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌های تست الگو، در دو قالب ارائه شده؛ پاسخنامهٔ کلیدی و پاسخنامهٔ تشریحی. مولفان هر کتاب تلاش کرده‌اند با ارائهٔ این پاسخنامه‌ها، میزان درک و دریافت مخاطب از موضوع را افزایش دهند و برای رسیدن به این هدف از روش‌های مختلفی استفاده کرده‌اند؛ برای مثال در درس‌هایی هم‌چون ریاضی و شیمی، روند حل ابتدا به‌صورت فارسی و در ادامه در قالب فرمول‌ها و آمار و ارقام نوشته شده است. در درس زیست‌شناسی، علاوه‌بر گزینهٔ صحیح سوال، سایر گزینه‌ها نیز تحلیل شده‌اند تا دانش‌آموز دلیل درست یا نادرست بودن هر گزاره را بداند. نمونه‌ای از کتاب‌های سری تست الگو را می‌توانید مشاهده بفرمایید:  

فیزیک دوازدهم جامع تجربی الگو (جلد اول)

فیزیک یازدهم تجربی الگو

شیمی دوازدهم الگو

خرید مجموعه کتاب‌های تست الگو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مجموعه کتاب‌های الگو، جزو محبوب‌ترین منابع میان دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور هستند؛ از این رو می‌توانید با اطمینان از کیفیت محتوا، به مطالعه و بررسی هر کتاب بپردازید. فارغ از سطح علمی، در هر بخش از کتاب می‌توانید محتوای متناسب با میزان تسلط خود را پیدا کنید و برنامهٔ مطالعاتی خود را بر همین اساس تنظیم کنید.

کتاب‌های پرفروش تست جامع

کتاب‌های جدید تست جامع