بیا از کتابچی بگیر

تیزشیم مشاوران آموزش

کتاب‌های تیزشیم مشاوران آموزش

دانش‌آموزان باید برای موفقیت در کنکورهای سراسری مجموعه‌ای از مهارت‌های خود را تقویت نمایند. این مهارت‌ها به خواندن دروس و کسب تسلط بر مطالب درسی خلاصه نمی‌شود. دسته‌بندی منظم مباحث در ذهن و یادگیری نحوهٔ آزمون دادن به صورت بهینه نیز از دیگر مهارت‌هایی است که دانش‌آموزان باید در خود تقویت نمایند. بسیارند دانش‌آموزانی که تسلط بالایی بر مطالب درسی خود دارند اما عملکرد خوبی در آزمون‌های آزمایشی نشان نمی‌دهند. این دسته از دانش‌آموزان و کلاً تمامی دانش‌آموزانی که می‌خواهند عملکرد خوبی در آزمون‌های آزمایشی و در نهایت کنکور داشته باشند، باید از کتب کمک آموزشی که آزمون ارائه کرده‌اند، استفاده نمایند و کم کم مهارتِ خوب آزمون دادن را در خود پرورش دهند.

یکی از بهترین انتشارات مختص کتاب‌های کمک آموزشی دروس رشتهٔ علوم انسانی و همچنین دروس عمومی سایر رشته‌ها، انتشارات مشاوران آموزش است. مشاوران آموزش اولین انتشارات اختصاصی کتب کمک آموزشی دروس عمومی و انسانی است و کتب متعددی در این زمینه به چاپ رسانیده است. این انتشارات همچنین یک مجموعه کتب بی‌نظیر برای تقویت مهارت آزمون دادن دانش‌آموزان در کنار آموزش مباحث ارائه نموده است که سری «تیزشیم» نامیده شده است. در این متن می‌خواهیم سری کتاب‌های تیزشیم از انتشارات مشاوران آموزش را معرفی و بررسی کنیم.

بررسی کلی کتاب‌های مجموعهٔ تیزشیم از انتشارات مشاوران آموزش

اولین نکته‌ای که دربارهٔ کتب تیزشیم باید ذکر شود آن است که این کتاب‌ها مختص دانش‌آموزان مستعد و پرتلاشی که می‌خواهند عملکردی عالی در کنکورهای سراسری داشته باشند، نوشته شده است. سطح این کتاب‌ها به گونه‌ای است که اگر دانش‌آموزی بر محتوای کتابی از این مجموعه به تسلط کامل برسد، می‌تواند از صد یا نزدیک به صد زدن درس مربوطه در کنکور سراسری خود مطمئن باشد. نکتهٔ دومی که دانش‌آموزان قبل از خریداری کتب این مجموعه باید به آن دقت کنند، آن است که این کتاب‌ها درسنامه‌های نکته محور و نسبتاً خلاصه‌ای ارائه کرده‌اند و در نتجه دانش‌آموزان نباید از کتب این مجموعه به عنوان منبع آموزش اصلی خود استفاده کنند. در واقع درسنامه‌های کتب این مجموعه بیشتر برای مرور مطالب و جمع‌بندی مناسب است. در ضمن در بعضی از کتب این مجموعه مثل کتاب فارسی کنکور، کلاً هیچ درسنامه‌ای ارائه نشده است. البته در کتاب‌های این مجموعه در توضیح پاسخ‌های تشریحی سؤالات، نکات آموزشی فراوانی نیز بیان شده است که مطالعهٔ آن‌ها بسیاری از نکات را برای دانش‌آموزان مرور می‌کند.

 نکتهٔ سوم آن است که تست‌های این کتاب‌ها در قالب آزمون ارائه شده‌اند و اصلاً به همین دلیل است که دانش‌آموزان می‌توانند به کمک کتب این مجموعه در کنار بالا بردن تسلط خود بر مباحث، درست آزمون دادن و مدیریت زمان را نیز یاد بگیرند. آزمون‌های کتاب‌های این مجموعه را می‌توان در سه دستهٔ جداگانه قرار داد. آزمون‌های دستهٔ اول آزمون‌های مبحثی هستند که از فصل یا مبحث مشخصی از کتب درسی طرح شده‌اند. آزمون‌های دستهٔ دوم به صورت جامع پایه‌ای هستند و سؤالاتشان تمامی مباحث کتاب درسی یک پایه را پوشش می‌دهد. آزمون‌های دستهٔ سوم آزمون‌های جامع کلی هستند و هر آزمون سبکی شبیه به سؤالات کنکور دارد و تمامی مباحث درس مربوطه از هر سه پایه را پوشش می‌دهد.   بدین ترتیب دانش‌آموزان قصد هر گونه ارزیابی که داشته باشند (چه ارزیابی مبحثی، چه پایه‌ای و چه ارزیابی جامع کل کنکوری)، می‌توانند از آزمون‌های این کتاب استفاده کنند.

یکی از بهترین کاربردهای کتاب‌های این مجموعه به ایام نزدیک به کنکور برمی‌گردد. در واقع دانش‌اموزانی که در طول سال دوازدهم دروس خود را به کمک کتب آموزش و تست متنوع مطالعه کرده‌اند، می‌توانند از کتب مجموعه تیزشیم در ایام نزدیک به امتحانات و کنکور خود جهت جمع‌بندی مباحث، ارزیابی و آزمون گرفتن از خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که تمامی تست‌های کتب این مجموعه استاندارد است و در چهارچوب کنکورهای سراسری نظام جدید قرار می‌گیرد. البته سطح تست‌ها در کل نسبتاً بالا است. در ضمن متدها و تکنیک‌های تست‌زنی نیز در این کتاب‌ها بررسی و آموزش داده شده است.

لیست کتاب‌های مجموعهٔ تیزشیم از انتشارات مشاوران آموزش

مجموعهٔ تیزشیم انتشارات مشاوران آموزش برای دروس متنوعی از رشتهٔ علوم انسانی ارائه شده است. دقت کنید که کتب این مجموعه مختص کنکور هستند. در این بخش می‌خواهیم لیست کاملی از کتب این مجموعه ارائه نماییم که به شرح زیر است:

کلام آخر

مجموعه کتاب تیزشیم از انتشارات مشاوران آموزش کتاب‌های بی‌نظیری برای زمان جمع‌بندی و مرور دروس ارائه کرده است. کتاب‌های این مجموعه همگی مختص دانش‌آموزان رشتهٔ علم انسانی هستند و هر کتاب شامل چندین آزمون استاندارد، پاسخنامهٔ تشریحی مفصل و درسنامه‌های خلاصه و مختص جمع‌بندی و مرور سریع مطالب می‌شود. در آخر، لازم به ذکر است که کتب این مجموعه بیشتر برای دانش‌آموزان متوسط و قوی مناسب است.

کتاب‌های پرفروش تیزشیم

کتاب‌های جدید تیزشیم