بیا از کتابچی بگیر

انتشارات مشاوران آموزش

کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش

انتشارات مشاوران آموزش در سال ۱۳۷۹ به شکل رسمی شروع به فعالیت کرد و با دغدغه ترمیم کمبود منابع مناسب در رشته علوم انسانی پا به عرصه فعالیت گذاشت تا با تولید کتاب‌های کمک آموزشی مشاوران آموزش، دست دانش آموزان رشته انسانی در خرید کتاب بازتر باشد. در سال ۱۳۸۵ انتشارات مشاوران آموزش با فاصله‌ای بسیار معنادار به مهمترین نشر آموزشی و کمک آموزشی علوم انسانی کشور تبدیل شده بود. بنیان‌گذار انتشارات مشاوران آموزش، جناب آقای وحید تمنا، مدرس و مؤلف ریاضی و فلسفه و منطق با بیش از ۲۳ سال سابقه در حوزه آموزش هستند. از کتاب‌ها و محصولات آقای وحید تمنا می‌توان به ترتیب به چند مجموعه دی‌وی‌دی آموزش جامع ریاضی انسانی، آموزش جامع منطق و فلسفه، جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی، آموزش جامع اقتصاد تقسیم اشاره کرد جناب آقای وحید تمنا سوابق و درجات درخشانی در حوزه‌های آموزشی و فرهنگی و کنکوری کشور به خود اختصاص داده است. ایشان تا به امروز در راستای ارائهٔ درکی درست از رشته علوم انسانی و شاخه‌های مختلف آن قدم‌های بزرگ و تأثیرگذاری برداشته و کارگاه‌های متعددی در این زمینه برگزار کرده است. علاوه براین، آقای وحید تمنا سال‌هاست که برای تفهیم رشته علوم انسانی می‌کوشد و اعتقاد دارد که همه دانش‌آموزان باید به این آگاهی برسند که این رشته حفظی نیست و یادگرفتنی است. در زمانی که رشته علوم انسانی در بین ناشرین کتاب‌های کمک آموزشی تا حد زیادی مهجور بود، انتشارات مشاوران آموزش به‌عنوان ناشر تخصصی علوم انسانی و دغدغه‌مند ارتقای علوم انسانی است بر سر زبان‌ها افتاد و کم کم به عنوان متخصص علوم انسانی مطرح شد. در لیست کتاب‌های مشاوران آموزش می‌توان به مجموعه کتاب‌های هدفدار، کتاب‌های جامع، کتاب‌های تیزشیم، کتاب‌های تستیک و کتاب‌های فاز امتحان اشاره کرد. در ادامه بررسی ویژگی‌مجموعه کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش می‌پردازیم:

کتاب‌های هدفدار و جامع مشاوران آموزش

سری کتاب‌های هدفدار و جامع در واقع مجموعه کتاب‌های اقتصادی انتشارات مشاوران آموزش هستند که برای آمادگی کنکور، آزمون‌های آزمایشی و امتحانات تشریحی و نهایی مناسب هستند. در این سری از کتاب‌ها عموما درس‌نامه با ذکر جزییات و نکات کنکوری قرار گرفته و پس از آن سوالات تشریحی و تستی وجود دارند. سوالات تشریحی معمولا شامل سوالات امتحانات نهایی سال‌های گذشته نیز می‌شوند. همچنین تست‌های کنکورهای گذشته در میان تست‌ها دیده می‌شوند. سوالات تشریحی و تست‌ها در این سری از کتاب‌ها سطح بندی شده‌اند و در بسیاری از کتاب‌های هدفدار تست‌ها بر اساس مدل طراحی و ترکیبی بودن آنها طبقه بندی شده‌اند. در پایان هر درس پاسخ تشریحی سوالات تشریحی و چهارگزینه‌ای همان درس آمده است.

 کتاب‌های تیزشیم مشاوران آموزش

کتاب‌های تیزشیم سری کتاب‌های سطح بالای این انتشارات هستند. این سری از کتاب‌ها مشابه کتاب‌های هدف‌دار دارای درس‌نامه‌ای هستند که دارای نکات ترکیبی است و سعی کرده دانش آموزان سطح متوسط را به سطوح بالاتر برساند. در این کتاب‌های بعد از هر درس آزمون‌های درس به درس قرار داده شده و در پایان کتاب نیز چند آزمون جمع‌بندی قرار گرفته است. در واقع این دسته از کتاب‌های مشاوران آموزش کاملاً کنکوری هستند و به‌عنوان منبع مکمل تستی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

کتاب‌های تستیک مشاوران آموزش

کتاب‌های تستیک مجموعه مکمل تستی برای کتاب‌های هدف‌دار هستند. دانش آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم که نیاز به تست‌های بیشتر دارند می‌توانند این کتاب‌ها را تهیه کنند. کتاب‌های تستی این انتشارات شامل تست‌های تألیفی و کنکور سراسری هستند. تست‌های این سری از کتاب‌ها سطح‌بندی شده‌اند و با هدف آموزش با تست تألیف شده‌اند. که از نمونهٔ آن‌ها می‌توان به «و کتاب نترسیم از متن» از رضا کیاسالار اشاره کرد.

کتاب‌های فاز امتحان مشاوران آموزش

کتاب‌های فاز امتحان این انتشارات شامل سؤالات امتحانات نهایی هستند که برای آزمون‌های تشریحی مناسب هستند. این مجموعه از کتاب‌ها شامل تعدادی آزمون نیم سال اول و دوم و جامع است. دانش آموزان می‌توانند از این سری از کتاب‌ها در روزهای پایانی قبل از آزمون‌های نوبت اول و دوم برای آمادگی بیشتر به‌عنوان آخرین قدم استفاده کنند.

کتاب‌های مبحثی مشاوران آموزش

کتاب‌های مبحثی انتشارات مشاوران آموزش در موضوعاتی که جنبه مهارتی دارند تألیف شده‌اند. این کتاب‌ها در موضوعاتی مثل عروض و قافیه(مخصوص دانش آموزان انسانی)، مسائل اقتصاد و … به چاپ رسیده‌اند. از سایر کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش به سری کتاب‌های دورهمی می‌توان اشاره کرد.

استفاده از مجموعه کتاب‌های به چاپ رسیده توسط انتشارات مشاوران آموزش، به تمامی دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری پیشنهاد می‌شود.

کتاب‌های پرفروش مشاوران آموزش

کتاب‌های جدید مشاوران آموزش