انتشارات اطراف

کتاب‌های انتشارات اطراف

یکی از اتفاقات خوب در حوزهٔ کتاب، تاسیس و شروع به کار ناشرانی جدید است که گرچه سابقهٔ بالایی ندارند، اما کار خودشان را به خوبی بلدند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ یکی از این نشرها که پنجمین سال فعالیتش را سپری می‌کند، نشر«اطراف» است. ناشری که در حوزه‌هایی مانند جستار، تجربه، سفرنامه، کتاب‌های تحلیلی، مجموعه‌های مصور و همچنین حوزهٔ کودک و نوجوان فعالیت دارد و در ادامهٔ این مطلب بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

ارتباط با انتشارات اطراف

اگر می‌خواهید با نشر اطراف در ارتباط باشید، می‌توانید به صورت حضوری به آدرس «خ. پاسداران، خ. گل نبی، خ. شهید ناطق نوری، کوچهٔ کوروش، پلاک ۱۴، واحد ۲» مراجعه کنید؛ گرچه که خود این نشر تاکید دارد بهتر است به صورت مجازی با آن‌ها در ارتباط باشید. تارنمای اینترنتی این نشر عبارت‌اند از: atraf.ir. در این سایت و در قسمت ارتباط با ما، مشخصات دیگری هم برای ارتباط‌گیری بین مخاطب و ناشر ذکر شده است؛ برای مثال:

  • تلفن: ۰۲۱۲۲۸۹۰۵۵۷
  • ایمیل: Atrafpub@gmail.com
  • تلفن تماس برای خرید و ارسال کتاب
  • ۰۹۳۳۵۴۸۱۱۰۵

یکی از کارهای جالب انتشارات اطراف این است که این نشر با آگاهی از اینکه ممکن است بسیاری از افراد نه به عنوان مخاطب و بلکه به عنوان نویسنده با این نشر ارتباط بگیرند، در سایت خودش قسمتی مجزا تحت عنوان همکاری و ارسال اثر را جای داده است که از طریق فرم‌های آمادهٔ آن می‌توانید اثر خود را برای چاپ شدن در اختیار این نشر قرار دهید.

آشنایی با انتشارات اطراف

در سایت مذکور، قسمتی جالب تحت عنوان «دربارهٔ نشر اطراف» وجود دارد که از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و به سادگی یک آشنایی اجمالی از این نشر را برای شما شکل می‌دهد. در این بخش می‌توانید علاوه بر آشنایی اولیه و ضمنی با نشر مذکور، همکاران اصلی این نشر را هم بشناسید، کتابفروشی‌هایی که کتاب‌های این نشر را به فروش می‌رسانند، پیدا کنید و درنهایت با مراکز پخش کلی اطراف هم آشنا شوید. نشر اطراف در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ هجری شمسی با مدیرمسئولی نفیسه مرشدزاده فعالیت خود را به شکل تخصصی در زمینهٔ روایت آغاز کرده است. شخصی که یک معلم ادبیات دبیرستان است؛ اما در حوزه‌های متنوعی اعم از روزنامه‌نگاری در مجلهٔ سروش، دبیر بودن در مجلات همشهری و… فعالیت داشته است و کارگاه‌های تدریس داستان‌نویسی هم برگزار می‌کند. اطراف به این شیوه که خودش خودش را معرفی می‌کند، علاوه بر بحث نظری درمورد عنصر روایت، سعی دارد تا نمونه‌هایی قابل قبول از همهٔ گونه‌های روایت را به چاپ برساند و روی قصه‌ها و تجربه‌های زیسته هم تاکید داشته باشد. ضمنا نشر اطراف به دو دستهٔ کلی تقسیم شده است و با سردبیری رویا پورآذر، مترجم و نویسندهٔ خلاق ایرانی جلو می‌رود و علاوه بر زمینهٔ خلق، زمینهٔ ترجمه را هم مد نظر دارد.

نویسندگان انتشارات اطراف

انتشارات اطراف در قسمت پدیدآورندگان از سایت خود سعی داشته تا به صورتی جامع به تمام نویسندگانی که تا به حال با این نشر همکاری داشته‌اند بپردازد و تمام این نام‌ها را به ترتیب حروف الفبا ذکر کرده است که طبعا در این مطلب قابل ذکر نیستند؛ اما اگر بخواهیم به چندی از آنان اشاره داشته باشیم به نام‌های زیر می‌رسیم:

اصغر عبداللهی، نازیلا ناظمی، طهورا آیتی، فاطمه ستوده، محمد جباری، زهرا باختری، سعید مزینانی، محمد ملاعباسی و لیدا هادی.

کتاب‌های انتشارات اطراف

همان‌طور که در ابتدای این مطلب هم ذکر کردیم، اطراف ناشری است که با وجود سابقهٔ کم به سراغ حوزه‌های متنوعی اعم از جستار، کتاب‌های نظری، مستند، کسب و کار، سفرنامه، کودک و نوجوان، تحلیل و تجربه رفته است؛ گرچه که همهٔ این حوزه‌ها زیرشاخهٔ همان عنصر روایت محسوب می‌شوند و به نوعی با آن در ارتباط هستند و در دو حوزهٔ خلق (تالیف) یا ترجمه‌اند. این نشر به گفتهٔ خودش به دنبال این است تا ژانرهای مختلفی را حول محور روایت علم کند و گزیده‌کار جلو برود؛ به این معنا که تنها نمونه‌هایی شاخص و یا خلاق را به چاپ برساند تا از نظر کمیت پیشگام باشد. البته این گزیده‌کاری به این معنا نیست که فرض کنید مجموع آثار چاپ شدهٔ اطراف به انگشتان دست هم نرسد! زیرا طبعا هر گزیده‌کاری با وجود این همه زیرشاخه و زمینهٔ کاری، انبوهی از آثار را پدید می‌آورد که نام بردن از همهٔ آن‌ها در مطلب حاضر و یکی دو صفحه قابل ذکر نخواهد بود. اما اگر بخواهیم به صورت موردی به چندی از آثار جذاب این نشر اشاره داشته باشیم به چنین آثاری خواهیم رسید:

هر برند یک قصه است، پیونگ‌یانگ سفری به کرهٔ شمالی، قصه‌ها از کجا می‌آیند؟ ، نقشه‌هایی برای گم شدن، استیو جابز غلط کرد با تو! ، لنگرگاهی برای شن روان و نهایتا شنیدن شهر.

کتاب‌های پرفروش اطراف

٪۱۰
ماجراجویان بزرگ: سفرهای باورنکردنی ۲۰ جهانگرد شگفت‌انگیز
۱۰۵۰۰۰ ۹۴۵۰۰ تومان
٪۱۰
نقشه‌هایی برای گم‌شدن
۵۱۰۰۰ ۴۵۹۰۰ تومان
٪۱۰
چادر کردیم رفتیم تماشا
۵۵۰۰۰ ۴۹۵۰۰ تومان
٪۱۰
بهترین قصه‌گو برنده است
۶۱۰۰۰ ۵۴۹۰۰ تومان
٪۱۰
پسری که دور دنیا را رکاب زد ۱ (سفر به اروپا و آفریقا)
۳۸۰۰۰ ۳۴۲۰۰ تومان
٪۱۰
هفتهٔ چهل و چند
۵۵۰۰۰ ۴۹۵۰۰ تومان
٪۱۰
فقط روزهایی که می‌نویسم
۴۰۰۰۰ ۳۶۰۰۰ تومان
٪۱۰
سواد روایت
۸۶۰۰۰ ۷۷۴۰۰ تومان
٪۱۰
سه روز به آخر دریا
۳۴۰۰۰ ۳۰۶۰۰ تومان
٪۱۰
لبخندها
۷۳۰۰۰ ۶۵۷۰۰ تومان
٪۱۰
روایت مصور داستان فوتبال
۳۸۰۰۰ ۳۴۲۰۰ تومان
٪۱۰
اگر به خودم برگردم
۳۵۰۰۰ ۳۱۵۰۰ تومان
٪۱۰
خواهرها
۸۱۰۰۰ ۷۲۹۰۰ تومان
٪۱۰
مصائب من در حباب استارت‌آپ
۶۵۰۰۰ ۵۸۵۰۰ تومان
٪۱۰
استیو جابز غلط کرد با تو
۴۲۰۰۰ ۳۷۸۰۰ تومان
٪۱۰
پیونگ یانگ (سفری به کره شمالی)
۳۷۵۰۰ ۳۳۷۵۰ تومان
٪۱۰
این هم مثالی دیگر
۳۱۰۰۰ ۲۷۹۰۰ تومان
٪۱۰
هر برند یک قصه است
۷۲۰۰۰ ۶۴۸۰۰ تومان

کتاب‌های جدید اطراف