بیا از کتابچی بگیر

لقمه مهروماه

کتاب‌های لقمه مهروماه

مجموعه کتاب‌های لقمه از معروف‌ترین و مهم‌ترین کتابهای انتشارات مهر و ماه می‌باشند. این مجموعه کتاب‌ها طرفداران بسیار زیادی دارند و عده زیادی از دانش آموزان به این سری کتاب‌ها علاقه مند هستند.

این سری کتاب‌ها با نام لقمه، کتاب‌های کوچکی هستند و قابل حمل به همه جا می‌باشند به همین دلیل دانش آموزان عزیز می‌توانند به راحتی، در هر جایی به مطالعه این کتاب‌ها بپردازند.

سری کتاب‌های لقمه در ابتدا درسنامه‌هایی به صورت مختصر بودند که با مطالب کنکوری شروع می‌شدند، اما رفته رفته به سمت کتاب‌های موضوعی مانند آرایه ادبی و تاریخ ادبیات رفتند و در آخر هم شامل کتاب‌های تکنیکی مانند محاسبات سریع و تکنیک ضرب و تقسیم نیز شدند.

خصوصیات مجموعه کتاب‌های لقمه انتشارات مهر و ماه

سری کتاب‌های لقمه شامل تمامی دروس در تمامی پایه‌های آموزشی هستند. این مجموعه کتاب‌ها دارای یک درسنامهٔ مختصر و در عین حال کامل و مفید می‌باشند که بیشترین کاربرد این کتاب‌ها، جهت استفاده از این درسنامهٔ خلاصه و مفید قبل از امتحانات آزمایشی است. بیشتر دانش آموزان با کتاب‌های جامع به خاطر حجم زیادی که دارند به مشکل برمی خورند، از این رو انتشارت مهر و ماه با منتشر کردن سری کتاب‌های لقمه این مشکل را به راحتی برطرف کرده است و این مجموعه کتاب‌ها علیرغم حجم کم، شامل مطالب و نکته‌های بسیار مهم، پرکاربرد و مفید می‌باشند. علاوه بر حجم کم و پر محتوا بودن این کتاب طوری طراحی شده که دانش آموزان در همه جا به راحتی میتوانند به مطالعهٔ آن بپردازند، از این رو به خاطر طراحی این سری کتاب‌ها روی آن‌ها اسم لقمه را گذاشته‌اند. و به همین خاطر برای استفادهٔ دانش آموزانی که وقتشان بسیار برایشان مهم است و باید از زمانی که دارند بهترین استفاده را کنند، کتاب‌های مناسبی هستند.

/blog/wp-content/uploads/2019/08/LOGHME-600.jpg

 

این مجموعه کتاب‌ها به طور کلی به آموزش کامل مباحث درسی پرداخته‌اند و صدها نکته کاربردی همراه با مثال در این کتاب‌ها گردآوری شده است و همچنین به تحلیل و تشریح نکات مهم درسی نیز توجه زیادی شده است.

همان طور که گفته شد درسنامه‌های این مجموعه کتاب‌ها به صورت مختصر ارائه شده‌اند که از این رو جهت یادگیری مطالب درسی به صورت کامل و مو به مو به دانش آموزان عزیز توصیه نمی‌شود، اما برای آن دسته از کسانی که مطالب کتاب درسی را به خوبی فراگرفته‌اند و به منبعی که به صورت خلاصه ارائه شده و در عین حال مناسب و کامل باشد نیازدارند، این مجموعه کتاب‌ها بسیار مناسب هستند و دانش آموزان عزیز می‌توانند جهت مرور مطالب کتاب‌های درسی و فرا گرفتن عمیق‌تر آن‌ها، قبل از تمامی آزمون‌ها، سری کتاب‌های لقمه را تهیه و مطالعه نمایند. لازم به ذکر است درسنامهٔ این کتاب علیرغم مختصر بودن، با ارائه نکات کنکوری مهم، به دانش آموزان در آزمون‌های سراسری و آزمایشی کمک بسیاری می‌کند و روش‌های مناسب و حرفه‌ای را در خدمت دانش آموزان گذاشته تا فقط روی مباحث کلیدی تمرکز کنند. تمامی لغات و نکات این مجموعه کتاب‌ها با هدف خاصی تالیف شده‌اند که شامل نکات مهم کنکوری، درسنامه و تست‌های مناسب برای هر درس می‌باشند.

یکی از معروف‌ترین سری کتاب‌های لقمه، سری کتاب‌های لقمه تکنیک محاسبات سریع می‌باشد که شامل ضرب سریع، تقسیم سریع، جذر سریع و… هستند که شامل دستورهای حرفه‌ای جهت محاسبه سریع هستند و به پیشرفت دانش آموزان در این مباحث کمک بسیاری می‌کند.

بررسی کتاب واژگان زبان انگلیسی سطر به سطر لقمه می‌پردازیم

کتاب واژگان زبان انگلیسی سطر به سطر لقمه از انتشارات مهر و ماه همیشه یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های این درس بوده و توانسته به دانش آموزان جهت فراگیری زبان انگلیسی کنکور کمک به سزایی کند. از همین رو اولین کتاب لقمه انگلیسی کنکور نظام جدید به واژگان کتاب درسی تخصیص داده شده و دانش آموزان کنکوری می‌توانند با مطالعه این کتاب، واژگان زبان انگلیسی را به طور کامل بیاموزند.

در این کتاب لغات کتاب‌های درسی دهم، یازدهم و دوازدهم با دقت فراوانی گردآوری شدند و این کتاب را به کامل‌ترین کتاب واژگان کنکور تبدیل کرده‌اند، همچنین برای تمامی لغت‌ها به جای یک یا دو معنی اصلی، همهٔ معنی‌هایی که در کنکور قابل استفاده می‌باشند گردآوری شده‌اند.

جهت بالا بردن سطح اطلاعات دانش آموزان و آگاهی آنان از لغت‌های مهم در کنکور دراین کتاب، لغات مهم به صورت ستاره دار ارائه شده‌اند.

در این کتاب همچنین برای اینکه دانش آموزان بتوانند از کلمات در جای درست به صورت هر چه بهتر استفاده کنند، تمامی کلمات همراه با تلفظ صحیح گرآوری شده‌اند و نقش آن‌ها در جمله نیز معین شده است.

/blog/wp-content/uploads/2019/08/ZABAN600.jpg

این کتاب از ۴ بخش تشکیل شده

- زبان انگلیسی دهم

- زبان انگلیسی یازدهم

- زبان انگلیسی دوازدهم

و بخش چهارم یعنی پیوست می‌باشد که در این بخش ۱۰۱ ضرب المثل واصطلاحات پر کاربرد، فعل‌های دو قسمتی، واژه نامهٔ موضوعی، واژه نامه الفبایی هفتم تا دوازدهم، افعال بی‌قاعده و پرکاربردترین پیشوند و پسوندهای زبان انگلیسی ارائه شده‌اند.

همچنین قبل از شروع این بخش‌ها در یک جدول، راهنمای تلفظ لغات با سه ستون: مصوت‌های کوتاه، مصوت‌های مرکب و صامت‌ها جهت مطالعه دانش آموزان عزیز قرار داده شده است.  

کتاب‌های پرفروش لقمه

کتاب‌های جدید لقمه