بیا از کتابچی بگیر

تست جامع مبتکران

کتاب‌های تست جامع مبتکران

منابع تست‌محور یکی از بهترین منابع کمک‌آموزشی برای تقویت مهارت‌های تست‌زنی و افزایش تسلط به‌شمار می‌روند؛ این دسته از کتاب‌ها به مخاطب کمک می‌کنند با بررسی و تحلیل سوال، سوژه‌های تستی مهم را بشناسد، با تیپ‌های سوالی روتین آشنا شود، هر تکنیک و استراتژی حل سوال را در موقعیت مخصوص بکار گیرد و… چالش اصلی در رابطه با این منابع، انتخاب کتابی است که با سطح علمی، زمان‌بندی و عادت‌های مطالعاتی شما در تناسب باشد. در ادامه یکی از مجموعه‌های تستی از انتشارات مبتکران معرفی و بررسی شده که تعداد زیادی از کتاب‌های آن، جزو منابع پرفروش کنکور به‌شمار می‌روند.

بررسی ساختار کلی و ویژگی‌های ظاهری مجموعه کتاب‌های تست مبتکران

مجموعه تست مبتکران تعداد زیادی کتاب را شامل می‌شود که نام آن‌ها بارها به گوش شما خورده و جزو گزینه‌های روی میز برای درس‌های مختلف پیش روی شما هستند؛ مثل مجموعه کتاب‌های شیمی مبتکران (به قلم جناب آقای بهمن بازرگان)، سری کتاب‌های عربی مبتکران (نوشتهٔ جناب آقای مهدی ترابی) و مجموعهٔ زبان تخصصی (اثر جناب آقای شهاب اناری). این مجموعه کتاب‌ها از سه بخش اصلی درسنامه، بانک تست و پاسخنامهٔ تشریحی تشکیل شده‌اند؛ درسنامه‌ها و بانک تست این کتاب‌ها مطالب را از ساده‌ترین شکل ممکن شامل می‌شوند و تا نکات چالشی و تکمیلی پیش رفته‌اند. کامل و جامع بودن مطالب سبب شده اغلب کتاب‌های تست مبتکران حجم بالایی داشته باشند، بنابراین بهتر از ابتدای سال تحصیلی مطالعهٔ هر کتاب را آغاز کنید تا بتوانید با دقت کافی و در زمان معین، مطالعهٔ کتاب را به پایان برسانید. مجموعه کتاب‌های مبتکران صفحه‌آرایی ساده‌ای دارند. کادربندی‌های موجود در هر بخش به انسجام بیشتر مطالب منجر شده‌اند، تعداد زیادی آیکون مختلف، نمودار و جدول جمع‌بندی نیز به چشم می‌خورد که روند مطالعه را برای دانش‌آموز ساده‌تر می‌سازند.

بررسی درسنامه‌های مجموعه کتاب‌های تست مبتکران

این سری کتاب‌ها درسنامه‌هایی با آموزش صفر تا صدی را شامل می‌شوند، مولفان هر یک از کتاب‌ها تلاش کرده در وهلهٔ اول مطالب کتاب‌های درسی را تمام و کمال بیان کنند، در ادامه نکات تکمیلی بررسی شده‌اند تا مخاطب نیازی به خرید و بررسی سایر منابع مشابه نداشته باشد و صرفا با اتکا به یک منبع، نتیجهٔ مطلوبی کسب کند. نکات ترکیبی و جمع‌بندی‌های انجام شده در این درسنامه‌ها منبع خوبی برای خلاصه‌نویسی و مرور هستند؛ اگر سطح علمی بالایی دارید (بالاتر از متوسط) می‌توانید به بررسی این دو بخش از درسنامه اکتفا کنید و سایر قسمت‌های درسنامه را از برنامهٔ مطالعاتی خود حذف کنید.

بررسی پرسش‌های مجموعه کتاب‌های تست مبتکران

سری کتاب‌های تست مبتکران، یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های تستی را برای هر درس ارائه کرده‌اند. ترتیب چینش سوالات مطابق کتاب‌های درسی است؛ تست‌ها به‌صورت درس‌به‌درس یا فصل‌به‌فصل چیده شده‌اند، بنابراین می‌توانید در صورت نیاز به مطالعهٔ انتخابی تعدادی از زیرعنوان‌های مهم‌تر و تست‌خیز بپردازید. در ابتدای هر مجموعهٔ تستی سوال‌های ساده‌تر، و در انتها پرسش‌های دشوار و چالشی قرار گرفته‌اند اما در مجموع اغلب سوالات سطحی متوسط و مشابه آزمون‌های استاندارد دارند. دو دسته سوال اصلی در هر کتاب گنجانده شده است: سوال‌های تالیفی مخاطب و سوال‌های منتخب از آزمون‌هایی هم‌چون المپیادهای علمی، مسابقات جهانی، آزمون‌های آزمایشی و کنکورهای سراسری. بنابراین می‌توانید با سبک فکر و روال کار طراحان مختلف آشنا شوید و سوژه‌های سوالی بیشتر و مهم‌تری را بشناسید.

بررسی پاسخنامهٔ مجموعه کتاب‌های تست مبتکران

در سوالاتی که مبنای حلیات دارند، پیش از ورود به مراحل حل، توضیح دقیقی از خواستهٔ سوال نوشته شده، در ادامه گام‌های حل سوال هم به فارسی و هم به ریاضی نوشته شده‌اند تا هیچ یک از مراحل گنگ و نامفهوم باقی نماند. در برخی تست‌ها علاوه‌بر شیوهٔ حل اصلی و مصوب، روش‌هایی جدید و خلاقانه نیز بکار رفته که در مدت زمان کوتاه‌تری مخاطب را به جواب نهایی می‌رسانند. در تست‌های مفهومی و حفظی، علاوه‌بر گزینهٔ صحیح، سایر گزینه‌های تست نیز بررسی شده تا گزاره‌های بیشتری را تحلیل کنید و در ادامهٔ مسیر، با اتکا به تکنیک رد گزینه عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

نمونه‌ای از کتاب‌های سری تست مبتکران را می‌توانید مشاهده بفرمایید:  

شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول)

شیمی دهم واجب مبتکران (تک جلدی)

شیمی یازدهم واجب مبتکران (تک جلدی)

خرید مجموعه کتاب‌های تست مبتکران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

سری کتاب‌های تست مبتکران جامع و کامل نوشته شده‌اند؛ بنابر این فارغ از سطح علمی که دارید می‌توانید به مطالعهٔ درسنامه‌ها بپردازید، مهارت‌های تست‌زنی خود را در بانک سوال به چالش بکشید و به کمک پاسخنامهٔ تشریحی کتاب، سوالات و ابهامات به‌وجودآمده را رفع کنید.

کتاب‌های پرفروش تست جامع

کتاب‌های جدید تست جامع