بیا از کتابچی بگیر

۶۴۲۰ گاج

کتاب‌های ۶۴۲۰ گاج

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث موفقیت دانش‌آموزان در آزمون‌ها می‌شود اشراف کامل بر کتاب درسی و تسلط بر سؤالات متنوعی است که احتمال مطرح شدن دارند. در این راستا انتشارات گاج دست بر تألیف و نشر کتاب‌هایی با نام ۶۴۲۰ زده که نمونه سؤالات در این سری کتاب‌ها به دو دسته سؤالات نوبت اول (دی ماه) و سؤالات نوبت دوم (خرداد ماه) در تعداد آزمون‌های متفاوت برای هر درس تقسیم می‌شود. نامگذاری ۶۴۲۰ به این معناست که دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعهٔ ۶۴ صفحه به نمرهٔ ۲۰ برسند. البته این جمله بیشتر به نظر می‌رسد که یک شعار باشد. یکی از الزامات موفقیت در امتحانات تسلط بر کتاب درسی است که برای افزایش تسلط در کنار آن چند نمونه سؤال باید حل شود. برای حل نمونه سؤالات می‌توانید از کتاب‌های ۶۴۲۰ گاج استفاده کنید.

۶۴۲۰ برای چه پایه و رشته‌هایی به چاپ رسیده است؟

انتشارات گاج برای دانش‌آموزان دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی کتاب ۶۴۲۰ را در اکثر درس‌ها به چاپ رسانده است. از این رو دانش‌آموزان متوسطه دوم در این رشته‌ها می‌توانند یک منبع مطمئن برای امتحانات خود داشته باشند. البته این کتاب‌ها برای دانش‌آموزان دوازدهمی که امتحانات نهایی را در پیش دارند ضروری‌تر به نظر می‌رسد. امتحانات نهایی در کنکور حداکثر ۳۰ درصد تاثیر مثبت دارند. یعنی دانش‌آموزان اگر برای کسب نمره بالا در امتحانات نهایی تلاش کنند، هم به نمره بالا در امتحانات نهایی می‌رسند و از تاثیر مثبت آن در کنکور بهره‌مند خواهند شد. و هم مرور کاملی بر درس‌های دوازدهم که تقریباً ۴۵ درصد حجم کنکور را در برمی‌گیرد، داشته‌اند. بنابراین تهیه و استفاده از این کتاب‌ها برای دانش‌آموزان دوازدهم گام محکمی برای رسیدن به هدف موردنظرشان است.

رویکرد تألیف

با توجه به متفاوت بودن نگاه هر شخص حتی طراحان سؤال به مضامین کتاب درسی، این فکر در ذهن نقش می‌بندد که برای تسلط بر کتاب درسی در شب‌های امتحان، باید سؤالات بسیار زیادی را حل کرد تا بر سؤالات امتحانی اشراف یافت اما انتشارات گاج با انتشار سری کتاب‌های ۶۴۲۰، کار همه دانش آزموان را برای شب‌های امتحان بسیار آسان کرده، چرا که در تألیف و جمع آوری سؤالات این کتاب‌ها تلاش بر آن بوده تا سؤالات از نگاه‌های مختلف گردآوری و پاسخ داده شوند تا دانش‌آموزان با انواع سؤالات و دیدگاه‌ها آشنا شوند. با این اتفاق، سؤالات در جلسهٔ امتحان برای دانش‌آموز آشنا خواهد بود و ساده‌تر می‌توانند پاسخگوی آن باشد.

پاسخنامه تشریحی و درسنامهٔ کوتاه

بی‌شک مطالعه سؤالات بدون پاسخ می‌تواند کاری گمراه‌کننده و بی‌ثمر باشد چرا که هر شخص می‌تواند با توجه به دید خود به سؤالات پاسخی دور از انتظار طراح سؤالات امتحانی آموزش و پرورش بدهد، اما ۶۴۲۰ فکر این را نیز کرده و با طراحی و تألیف پاسخنامه‌ای جامع و تشریحی در این کتاب، سختی ورق زدن صفحات کتاب درسی آن هم در مدت زمان کوتاه شب امتحان برای یافتن پاسخ نمونه سؤالات امتحانی را از آن‌ها گرفته است. در این پاسخنامه، جواب سؤالات منطبق بر چهارچوب‌های کتاب درسی است و توضیحات آن به حدی است که هر دانش‌آموز (با هر سطح علمی) بتواند متوجه آن شود. پیشنهاد می‌شود حتی در صورت تسلط بر یک سؤال، باز هم پاسخنامه آن را مطالعه کنید. قبل از حضور در جلسهٔ امتحان، مرور نکات مهم و کلیدی کتاب درسی، آن هم در چند سطر می‌تواند بهترین روش برای کاهش استرس دانش‌آموز و تسلط بیشتر آن‌ها به سؤالات باشد که در کتاب‌های ۶۴ صفحه‌ای ۶۴۲۰ درسنامه‌هایی مختصر و کاربردی نیز تألیف شده است تا دانش‌آموزان بتوانند از آن به عنوان خلاصه‌ای مفید و کاربردی استفاده کنند. در ساعات یا شب قبل از امتحان (بعد از اینکه کتاب درسی را مطالعه کردید) برای مرور و تسلط بیشتر این درسنامه را مطالعه کنید. مطمئن باشید بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

جمع‌بندی

به طور کلی کتاب‌های ۶۴۲۰ برای آن دسته از دانش‌آموزانی که می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیشترین بهره را تنها از یک کتاب برای هر درس ببرند، پیشنهاد می‌شود. در کتاب‌های ۶۴۲۰ چندین نمونه سؤالات امتحانی برای نوبت اول و نوبت دوم به همراه پاسخنامه تشریحی گنجانده شده است. در ضمن برای در کتاب‌های دوازدهم امتحانات نهایی سال‌های گذشته نیز ارائه شده است. علاوه بر همهٔ این‌ها، یک درسنامه مختصر و مفید هم برای مرور دقیق قبل از امتحان آورده شده که بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

کتاب‌های پرفروش ۶۴۲۰

کتاب‌های جدید ۶۴۲۰