بیا از کتابچی بگیر

انتشارات گاج

کتاب‌های انتشارات گاج

انتشارات بین‌المللی گاج با حدود ۲۰ سال سابقه از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین انتشارات کشور است و تنوع زیادی در تولیدات خود دارد. نوآوری این مجموعه در طی این سال‌ها و برطرف کردن نیازهای آموزشی تمامی رده‌های سنی، این انتشارات را به انتشاراتی معتبر و خلاق تبدیل کرده است. در این مطلب به بررسی این انتشارات و معرفی بخشی از فعالیت‌های این گروه می‌پردازیم.

تاریخچهٔ انتشارات بین‌المللی گاج

ایدهٔ تأسیس گروه آموزشی جوکار در سال ۱۳۸۱ توسط مهندس ابوالفضل جوکار ارائه شد. به گفتهٔ این فرد که مدیرعامل این گروه است؛ گاج در یک کلمه، عدالت آموزشی برای همهٔ دانش‌آموزان ایران عزیز است. تمرکز این انتشارات در ابتدا بر روی کنکور و تولیدات مربوط به آن بود؛ اما با مرور زمان به دلیل اهمیت مقاطع پایه، فعالیت خود را در زمینه‌های مختلف آموزشی گسترش داد. امروزه گاج برای تمامی پایه‌ها و حتی پیش از دبستان، منابع درسی و غیر درسی متنوعی تولید می‌کند و زیرمجموعه‌های فراوانی دارد. فروشگاه اختصاصی، سایت و اپلیکیشن ویژهٔ ویدیوهای آموزشی و آزمون‌های آزمایشی در کنار هم این انتشارات را از سایر انتشارات‌ها متمایز ساخته است.

معرفی انواع سری کتاب‌های انتشارات بین‌المللی گاج

همان طور که گفته شد این مجموعه فعالیت‌های زیادی در تمامی جنبه‌های آموزشی دارد که بیان تمامی آن‌ها در این مطلب نمی‌گنجد. در این بخش ۱۹ عنوان از مجموعه‌های انتشارات بین‌المللی گاج معرفی شده است تا با گسترهٔ فعالیت این انتشارات در زمینه‌های مختلف آموزشی بیشتر آشنا شوید:

میکرو

سری کتب میکرو از پرطرفدارترین کتاب‌های انتشارات گاج هستند. این مجموعه برای دانش‌آموزان مقطع متوسطهٔ دوم تألیف شده است و تمامی سؤالات کتب آن چهارگزینه‌ای هستند. ویژگی بارز این مجموعه طبقه‌بندی منظم دروس و طرح تست از یک به یک نکات کتاب درسی است. همین ویژگی باعث شده است تا دانش‌آموزان بتوانند به همراه تدریس دبیر برای هر مبحث با تیپ‌های مختلف تست تمرین کنند و به تسلط کافی برای کنکور سراسری برسند.

نمونه کتاب‌های سری میکرو

میکرو طلایی

این کتب به صورت جامع و مختص دورهٔ متوسطهٔ دوم چاپ می‌شوند. کتب این مجموعه تمامی تست‌های کنکور را پوشش داده و منبع مناسبی برای آمادگی برای شرکت در کنکورهای سراسری هستند. برای دروسی که حجم زیادی دارند، کتاب‌های میکروطلایی در دو جلد چاپ شده‌اند که جلد اول به بانک تست و پاسخ تشریحی و جلد دوم به درسنامه اختصاص داده می‌شود.

نمونه کتاب‌های سری میکرو طلایی

سیر تا پیاز

کتاب‌های سیر تا پیاز گاج درسنامه‌هایی کامل و خط به خط، سؤالات تشریحی و تست‎هایی متوسط و در سطح کتاب درسی دارند. این کتب مناسب دانش‌آموزان ضعیف و متوسط هر پایهٔ تحصیلی هستند و چون انواع سؤالات را پوشش می‌دهند، تست‌زنی این دسته از دانش‌آموزان را تقویت کرده و به آن‌ها در امتحانات پایانی کمک می‌کنند.

نمونه کتاب‌های سری سیر تا پیاز

IQ و +IQ

این کتب فراتر از کتاب درسی و برای دانش‌آموزان قوی‌تر نوشته شده‌اند. کتاب‌های +IQ برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطهٔ اول و به منظور آمادگی برای آزمون‌های مدارس برتر و تیزهوشان هستند و کتاب‌های IQ برای آماده‌سازی دانش‌آموزان برای کنکور سراسری هستند. درسنامه‌های این مجموعه مختصر و کنکوری است؛ اما بانک تست آن جامع و دارای سؤالات ایده‌دار و سخت است که بیشتر آن‌ها تألیفی هستند.

نمونه کتاب‌های سری آی کیو

پرسمان

این مجموعه با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات و در سطح کتاب درسی و امتحانات نهایی طراحی شده است. حجم کم، درسنامه‌های کامل و کاربردی، بانک سؤالات امتحانی و پاسخنامهٔ تشریحی مناسب، از ویژگی‌های اصلی این سری کتاب است.

نمونه کتاب‌های سری پرسمان

کتاب‌های خط ویژه

این کتاب‌ها دارای حجم کم و درسنامه‌های مختصر و مفید هستند که آن‌ها را مناسب دوران جمع‌بندی کرده است؛ البته می‌توان همراه با تدریس دبیر نیز از کتب این مجموعه استفاده نمود. کتب این مجموعه تست‌های مختلف با تیپ‌های فراوان دارند و همچنین آزمون‌هایی برای جمع‌بندی بهتر مطالب در این کتاب‌ها قرار داده شده است. این مجموعه هم به صورت تک درس و هم به صورت جامع برای دانش‌آموزان مقطع متوسطهٔ دوم تألیف شده است.

نمونه کتاب‌های سری خط ویژه

مینی میکرو طلایی

مجموعهٔ مینی میکرو طلایی کتاب‌های موضوعی هستند و برای بخش‌های مختلف دروس مختلف متوسطهٔ دوم، به صورت جامع و با قیمت مناسب موجود هستند. از این مجموعه می‌توان به کتاب‌های درک مطلب عربی جامع، مفهوم و قرابت‌های معنایی فارسی و زیست‌شناسی گیاهی کنکور اشاره کرد.

نمونه کتاب‌های سری مینی میکرو طلایی

دور دنیا در ۴ ساعت

کتب این مجموعه شامل مجموعه‌ای از کنکورهای سال‌های گذشته است که برای هر رشته به صورت جداگانه چاپ شده است. همچنین در یک کتاب دیگر از این سری، بخش عمومی کنکورهای مختلف جمع‌آوری شده است. هر کتاب از این مجموعه دو جلد دارد که جلد اول سؤالات کنکورها و جلد دوم پاسخنامهٔ کاملاً تشریحی را در بر می‌گیرد.

نمونه کتاب‌های سری دور دنیا در ۴ ساعت

کتاب‌های کار

این کتاب‌ها ویژهٔ دورهٔ متوسطهٔ دوم هستند. درسنامهٔ کتب این مجموعه خلاصه و ساده است. این کتب همچنین سؤالات متنوع تشریحی برای تسلط به مفاهیم کتاب درسی دارند. در انتهای کتاب‌های این مجموعه نیز بخشی با عنوان راهنمای حل در نظر گرفته شده و به برخی از سؤالات پاسخ داده شده است.

نمونه کتاب‌های سری کار

کارپوچینو

کتاب‌های کارپوچینو گاج برای کار در کلاس و کار در منزل ویژهٔ دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطهٔ اول تألیف شده است. این کتاب‌ها به همراه درسنامه‌های ساده و روانشان، برای تمامی سر فصل‌های کتاب درسی تمرین‌های متنوعی دارند. لازم به ذکر است که کتب این مجموعه پاسخ تشریحی ندارند اما در هر کتاب آن امتحاناتی قرار گرفته که پاسخ تشریحی آن‌ها موجود است.

نمونه کتاب‌های سری کارپوچینو

۳۳ استان

این سری کتاب برای پایه‌های ششم و نهم است و دانش‌آموزان می‌توانند برای آمادگی امتحانات نهایی و آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی از این سری کتب استفاده نمایند. همچنین چند دوره آزمون نیز در کتب این مجموعه موجود است.

نمونه کتاب‌های سری ۳۳ استان

 • مجموعه سوالات آزمون‌های ۳۳ استان نهم به دهم
 • مجموعه سوالات امتحان نهایی ۳۳ استان مطالعات اجتماعی ششم دبستان
 • مجموعه سوالات امتحان نهایی ۳۳ استان عربی نهم
 • مجموعه سوالات آزمون‌های ۳۳ استان ششم به هفتم

EQ و +EQ

این مجموعه‌ها نیز در راستای کتب درسی و برای موفقیت دانش‌آموزان در امتحانات تشریحی تألیف شده‌اند. کتاب‌های EQ برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطهٔ اول و کتاب‌های +EQ برای دانش‌آموزان متوسطهٔ دورهٔ دوم هستند. این کتاب‌ها بانک سؤالات گسترده‌ای از سؤالات امتحانات هماهنگ گرفته تا سؤالات مشابه تمرین‌های کتاب درسی دارند.

نمونه کتاب‌های سری ای‌کیو

 • علوم سوم
 • فارسی ششم
 • جامع دهم رشتهٔ انسانی
 • جامع پنجم

پیک آدینه

پیک‌های آدینهٔ گاج با طراحی جذاب و منحصر به فرد خود برای تمرین و تثبیت مطالب فرا گرفته شده در طول هفته ویژهٔ دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تألیف شده است و کمک بسیار زیادی به تسلط یافتن دانش‌آموزان بر آموخته‌هایشان می‌کند.

نمونه کتاب‌های سری پیک آدینه

دفتر ریاضی و دفتر عربی

این دفاتر برای جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموزان طراحی شده‌اند و دارای تمامی تمارین کتاب درسی هستند و فضای کافی برای انجام آن‌ها در نظر گرفته شده است. دفتر ریاضی برای پایه‌های دوم تا دهم و دفتر عربی برای دورهٔ اول متوسطه چاپ شده است.

نمونه دفترها

 • ریاضی دوم تا دهم
 • عربی هفتم تا نهم

تابستانه

کتاب‌های تابستانه دارای دو بخش اجباری و اختیاری هستند که دانش‌آموزان در بخش اجباری به مرور درس‌های سال گذشتهٔ خود می‌پردازند و در بخش اختیاری دروس سال آینده را پیشخوانی و تمرین می‌کنند. کتب این مجموعه همچنین دارای آزمون‌های منظم هستند و دانش‌آموزان با اسکن کردن کد کنار هر آزمون می‌توانند نتایج خود را ثبت کرده و کارنامه دریافت کنند. این کتاب‌ها برای دوم تا ششم ابتدایی، متوسطهٔ اول و پایه‌های دهم و یازدهم تألیف شده است.

نمونه کتاب‌های سری تابستانه

 • کتاب کار تابستان برای دانش‌آموزان پایه اول و آمادگی برای دوم دبستان

سین جیم

این مجموعه که مختص پایهٔ دوازدهم است، دانش‌آموزان را برای امتحانات نهایی آماده می‌کند و مطالب درسی را در قالب سؤال و جواب آموزش می‌دهد. کتب این مجموعه همچنین سؤالات امتحانی با بودجه‌بندی، امتحانات نوبت اول و دوم و پاسخنامهٔ تشریحی و کاملی دارند.

نمونه کتاب‌های سری سین جیم

 • هندسه دوازدهم
 • زیست‌شناسی دوازدهم
 • عربی دوازدهم
 • ریاضی دوازدهم رشتهٔ تجربی

خرچنگ قورباغه ننویسیم

با استفاده از این سری کتاب دانش‌آموزان مقطع ابتدایی زیبانویسی را به صورت متن محور فرا می‌گیرند. سرفصل‌های کتب این مجموعه مطابق کتاب‌های درسی تنظیم شده است و کتب این مجموعه تمرین‌های روزانه‌ای دارند که انجام آن‌ها دست خط دانش‌آموزان را به مرور زمان بهتر می‌کند.

نمونه کتاب‌های سری خرچنگ قورباغه ننویسم

دکتر آی کیو

سری کتاب دکتر آی کیو مجموعه‌ای کامل شامل پنج بخش درسنامه، کار در کلاس بدون پاسخ، پرسش‌های چهار گزینه‌ای با پاسخ تشریحی، کار در منزل و آموزش تصویری است و تمامی موارد مورد نیاز دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی را پوشش می‌دهد.

نمونه کتاب‌های سری دکتر آی کیو

آزمون پلاس

این مجموعه همان طور که از اسم آن مشخص است، دارای آزمون‌های فراوان جهت سنجش دانش‌آموزان است و درسنامه ندارد. این آزمون‌ها هم به صورت مبحثی و هم به صورت جامع هستند و از طبقه‌بندی‌های کتاب‌های دیگر گاج همانند سری میکرو پیروی نمی‌کنند. سری کتاب آزمون پلاس برای تعداد محدودی از دروس کنکور و به صورت جامع تولید شده است.

نمونه کتاب‌های سری آزمون پلاس

علاوه بر موارد فوق، این انتشارات مجموعه‌های دیگری تحت عناوین مخ (ویدیوهای آموزشی)، زنبور (مختص پیش دبستان)، ستاره شو (دفتر برنامه‌ریزی ویژهٔ هر پایه)، امتحان یار، قند و عسل، ۶۲۲۴، آس و… نیز دارد. در ضمن لازم به ذکر است که انتشارات کلاغ سپید نیز زیرمجموعهٔ گاج است و آن نیز سری کتاب‌های متعددی دارد.

کتاب‌های پرفروش گاج

٪۲۲
آی کیو زیست شناسی جامع کنکور تجربی گاج (جلد دوم)
۶۶۰,۰۰۰ ۵۱۴,۸۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست زمین شناسی یازدهم گاج
۲۱۰,۰۰۰ ۱۶۳,۸۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو شیمی جامع کنکور گاج (جلد دوم)
۵۶۰,۰۰۰ ۴۳۶,۸۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست هویت اجتماعی دوازدهم گاج
۲۰۰,۰۰۰ ۱۵۶,۰۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو زیست شناسی جامع کنکور تجربی گاج (جلد اول)
۵۸۰,۰۰۰ ۴۵۲,۴۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو شیمی جامع کنکور گاج (جلد اول)
۴۸۵,۰۰۰ ۳۷۸,۳۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست تاریخ معاصر یازدهم گاج
۱۸۰,۰۰۰ ۱۴۰,۴۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست زبان انگلیسی دوازدهم
۲۸۰,۰۰۰ ۲۱۸,۴۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست فارسی یازدهم گاج
۲۷۰,۰۰۰ ۲۱۰,۶۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو فیزیک تجربی جامع گاج
۵۸۰,۰۰۰ ۴۵۲,۴۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست دین و زندگی دوازدهم رشته تجربی و ریاضی گاج
۲۶۰,۰۰۰ ۲۰۲,۸۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو زیست شناسی دوازدهم گاج
۵۱۰,۰۰۰ ۳۹۷,۸۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست فارسی دوازدهم گاج
۲۷۰,۰۰۰ ۲۱۰,۶۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو ریاضیات تجربی جامع کنکور گاج (جلد اول)
۵۸۵,۰۰۰ ۴۵۶,۳۰۰ تومان
٪۲۲
فرمول بیست فیزیک تجربی دوازدهم گاج
۲۴۰,۰۰۰ ۱۸۷,۲۰۰ تومان
٪۲۲
کار ریاضی چهارم ابتدایی گاج
۲۵۵,۰۰۰ ۱۹۸,۹۰۰ تومان
٪۲۲
آی کیو تیزهوشان دوم ابتدایی گاج
۳۵۰,۰۰۰ ۲۷۳,۰۰۰ تومان
٪۲۲
ریاضی و هوش پیش دبستان کارپوچینو گاج
۲۰۵,۰۰۰ ۱۵۹,۹۰۰ تومان

کتاب‌های جدید گاج