بازگشت هزینه کتاب‌های کمک درسی کنکور ۱۴۰۱

انتشارات گاج

کتاب‌های انتشارات گاج

انتشارات بین‌المللی گاج(گروه آموزشی جوکار)، به طور رسمی فعالیت خود را در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۱ در زمینه آموزش و انتشارات کتاب‌های کمک‌درسی آغاز کرده و تاکنون بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب، از مقطع پیش‌دبستانی تا دانشگاه، منتشر کرده است. انتشارات گاج عنوان ناشر برگزیده کتاب سال ایران در سال ۱۳۸۵ و ناشر برگزیده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال‌های ۱۳۸۷، ۱۳۸۸ و ۱۳۹۳ را دریافت کرده است. جناب آقای مهندس ابوالفضل جوکار، مؤسس انتشارات گاج، هدف گاج را توسعه عدالت آموزشی عنوان می‌کند. در ادامه افتخارات کسب شده توسط این انتشارات می‌توان به سومین همایش ملی «نقش مدیران اقتصادی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید» تحت عنوان اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری، سوم شهریور ماه ۹۹ در تالار آبگینه وزارت امور خارجه برگزار شد اشاره کرد که گاج به عنوان تنها ناشر، تندیس «همایش رضایتمندی مشتری» را از انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دریافت کرد. علاوه بر این، پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال ۹۹ در تالار آبگینه وزارت امور خارجه برگزار و از مدیران برتر کشور تقدیر شد و نشان عالی و تندیس زرین مدیر سال ۹۹ در حوزه فرهنگ و آموزش به مدیرعامل شرکت انتشارات بین‌المللی گاج، مهندس ابوالفضل جوکار تعلق گرفت. گستره تألیفات انتشارات گاج بسیار وسیع بوده و از تنوع بالایی برخوردار است که در ادامه به معرفی تمامی سری کتاب‌های این انتشارات خواهیم پرداخت:

سری کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی(میکرو)

این کتاب‌ها، بهترین منبع برای تمرین تستی به منظور آمادگی برای کنکور هستند. در هر مبحث، نمونه تست‌های آزمون‌های سراسری و آزاد و نمونه سؤالات آزمون‌های آزمایشی به‌صورت کاملاً طبقه‌بندی‌شده آورده شده است. در قسمت انتهایی (در بعضی دروس در جلد دوم) نیز پاسخ‌های تشریحی آورده شده است که لابه‌لای آن‌ها نیز درس‌نامه مباحث قرار گرفته است. به طور کلی کتاب‌های میکرو در واقع ادامه نسل کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی گاج هستند که با نام مختصر میکرو چاپ می‌شوند در ادامه همان مسیر این کتاب‌ها دارای درس‌نامه‌ای مختصر و مفید و تست‌هایی هستند که متناسب با درس‌نامه‌ها طبقه‌بندی شده‌اند. این تست‌ها عموماً تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته را پوشش خوبی می‌دهند و بعضی شامل تست‌های آزمون‌های آزمایشی گاج هم هستند. کتاب‌های ریاضی تجربی میکروگاج، زیست جامع میکرو، هندسه جامع میکرو، فیزیک دوازدهم رشته تجربی میکرو (جلد اول و جلد دومشیمی یازدهم میکرو، گسسته و آمار و احتمال جامع میکرو و زبان جامع میکرو از این قبیل هستند.

سری کتاب‌های میکرو طلایی

سری کتاب‌های میکرو طلایی در واقع ادامه مسیر سری کتاب‌های میکرو است که به شکل جامع چاپ شده‌اند. این کتاب‌ها دارای درس‌نامه جامع و کامل و در عین حال مختصری هستند که به اثبات‌ها و مفاهیم بنیادی درس نمی‌پردازند و مستقیماً به سراغ نتایج آن‌ها، نکات و روش‌های تستی می‌روند. تعداد تست‌های بالای این کتاب‌ها که با تیترهای زیاد طبقه‌بندی شده‌اند، مثل همیشه مهم‌ترین ویژگی سری میکرو است. در بین تست‌های تألیفی این کتاب‌ها، تست‌های کنکور سراسری هم به چشم می‌خورند. این کتاب‌ها معمولاً دارای خلاصه‌هایی به شکل نمودار درختی در پایان درس‌ها یا فصل‌ها هستند که در روزهای منتهی به کنکور و آزمون‌های آزمایشی کاملاً مفید هستند. کتاب‌های ادبیات موضوعی کامل گاج (جلد اول و جلد دومعربی کامل گاج، بانک تست دین و زندگی کامل گاج (جلد اول و جلد دوم)حسابان کامل میکروطلایی و فیزیک کامل میکروطلایی از این قبیل هستند.

سری کتاب‌های مینی میکرو طلایی

سری کتاب‌های میکرو طلایی گاج برای دوران جمع‌بندی و مخصوص داوطلبان کنکوری است. این کتاب‌ها عموماً به شکل موضوعی چاپ شده‌اند. از جمله این موضوعات می‌توان به مفهوم و قرابت‌های معنایی فارسی، آرایه‌های ادبی، آیات و نکات کنکور، مسائل شیمی و… اشاره کرد. البته در درس‌های ریاضی تجربی، هندسه و آمار و احتمال و گسسته به شکل درس به درس هم چاپ شده‌اند. یکی از ویژگی‌های ساده این کتاب‌ها قطع جیبی آن‌هاست که باعث می‌شود به عنوان کتاب همراه مورد استفاده قرار بگیرند. این کتاب‌ها عموماً دارای تعداد تست بسیار اندکی هستند و بیشتر حاوی نکات و حفظیات و مفاهیم کاملاً اساسی هستند که در دوران منتهی به کنکور ممکن است فراموش شوند. کتاب‌های تیپ‌بندی گسسته و آمار و احتمال، تیک ایت واژگان انگلیسی کنکور، آیات و نکات کنکور دین و زندگی و فنون ترجمه عربی کنکور نیز از این سری کتاب‌ها هستند.

سری کتاب‌های سیر تا پیاز

کتاب‌های سیر تا پیاز پاسخی کامل به همه نیازهای دانش آموزان است. این کتاب‌ها شامل سه بخش آموزش، امتحانات نهایی یا سؤالات تشریحی و سؤالات چهارگزینه‌ای یا تست است. این سه بخش در سه قسمت کاملاً مجزا آمده‌اند و حتی دو جلد در میان کتاب این سه بخش را از هم جدا می‌کند. درس‌نامه‌ها یا بخش آموزش کتاب‌های سیر تا پیاز گاج عموماً دارای سطح متوسط و مناسب برای قشر بزرگی از دانش آموزان است و متمرکز بر تست و نکات تستی نیست. کتاب‌های سیر تا پیاز هم برای آموزش و هم برای امتحانات نهایی و هم برای تست‌زنی مناسب هستند. این کتاب برای دانش آموزان کنکوری به عنوان منبع اصلی تست کافی نیست و باید در کنار آن از منابع تستی دیگر نیز استفاده کنند ولی برای دانش آموزان غیر کنکوری منبع بسیار مناسبی به حساب می‌آید. کتاب‌های فارسی دهم سیر تا پیاز، ریاضی نهم سیر تا پیاز و شیمی یازدهم سیر تا پیاز از این قبیل هستند.

سری کتاب‌های کارپوچینو(کتاب‌های کار)

این کتاب‌ها به منظور تمرین کلاسی و تمرین در منزل کاربرد دارند و برای مقاطع ابتدایی و متوسطه اول تدوین شده‌اند. لازم به ذکر است که سؤالات موجود در این کتاب‌ها بدون پاسخ هستند و بهتر است که این سری از کتاب‌ها بنا به توصیه معلم انتخاب شده و با کمک معلم تکمیل شود. علاوه براین، چند سری از امتحانات نهایی نوبت اول و دوم هم به منظور آمادگی هرچه بیشتر دانش‌آموزان برای حضور در امتحانات، در این کتاب‌ها گنجانده شده است. کتاب‌های کار جامع پیش‌دبستانی، کار ریاضی دوم ابتدایی و کار فارسی دوم ابتدایی از این قبیل هستند.

سری کتاب‌های پرسمان

این کتاب‌ها، به منظور آماده‌سازی برای امتحانات نهایی طراحی شده‌اند. این سری از کتاب‌ها، شامل درس‌نامه و سپس نمونه سؤالات امتحان نهایی است. کتاب‌های سری پرسمان سرشار از پرسش‌های مشابه امتحانات نهایی بوده و منبع مناسبی برای به تسلط رسیدن در درس مورد نظر، پیش از یک امتحان تشریحی (نهایی) است. این سری کتاب‌ها شامل چند سری امتحان تشریحی مشابه امتحانات نوبت‌های اول و دوم است. کتاب‌های پرسمان فیزیک دوازدهم تجربی، پرسمان شیمی دوازدهم و پرسمان ادبیات فارسی یازدهم از پرفروش‌های این سری از کتاب‌ها هستند.

سری کتاب‌های خط ویژه

سری کتاب‌های خط ویژه کتابی برای دوران جمع‌بندی و مرور است. بهترین زمان استفاده از این سری کتاب‌ها، ماه‌های نزدیک به کنکور و به منظور جمع‌بندی دروس خوانده شده است. درس‌نامه‌های مفید، پرسش‌های چهارگزینه‌ای کافی و پاسخنامه تشریحی از ویژگی‌های مثبت این سری از کتاب‌ها محسوب می‌شود که مناسب برای روزهای آخر قبل از یک آزمون جامع تستی مثل ایام بعد از عید است. کتاب‌های خط ویژه دین و زندگی جامع کنکور، خط ویژه ریاضی جامع تجربی و خط ویژه زبان انگلیسی کنکور از این قبیل کتاب‌ها هستند.

سری کتاب‌های EQ

این سری کتاب‌ها، در مقاطع ابتدایی به صورت جامع و در مقاطع بالاتر، به شکل درس به درس تدوین شده و هدف از تألیف این کتاب‌ها، تسلط کامل بر سؤالات امتحانات نهایی از طریق بررسی کامل تمارین و مسائل درون کتاب درسی بوده است. کتاب‌های EQ پنجم دبستان، EQ چهارم دبستان و EQ نهم از این سری از کتاب‌ها محسوب می‌شوند.

کتاب‌های دور دنیا در ۴ ساعت

کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور، در ۶ سال گذشته، به همراه پاسخ‌های کاملاً تشریحی سؤالات، در رشته‌های مختلف، در آن‌ها گردآوری شده‌اند. این کتاب‌ها، در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی چاپ می‌شوند که شامل سؤالات کنکورهای اخیر همان رشته‌ها در ۶ سال گذشته می‌باشند. همچنین یک مجموعه کتاب تحت عنوان دور دنیا در ۴ ساعت عمومی نیز به چاپ می‌رسد که شامل سؤالات عمومی تمامی رشته‌ها در چند سال اخیر کنکور است. به دلیل آن که دروس عمومی بین تمامی رشته‌ها مشترک هستند، این مجموعه نیز بسیار می‌تواند برای دانش آموزان، کارآمد باشد. لازم به ذکر است که تمامی عناوین گفته شده، دوجلدی هستند که پاسخ تشریحی سؤالات، در جلد دوم گنجانده شده‌اند. مجموعه دور دنیا در چهار ساعت رشته ریاضی (جلد اول و جلد دوم)، مجموعه دور دنیا در چهار ساعت رشته تجربی (جلد اول و جلد دوم)، مجموعه دور دنیا در چهار ساعت انسانی و مجموعه دور دنیا در چهار ساعت عمومی در این دسته قرار دارند.

سری کتاب‌های دور دنیا در نیم ساعت

سری کتاب‌های دور دنیا در نیم ساعت، به منظور حل پرسش‌های چهارگزینه‌ای نکته‌دار در آستانه کنکور سراسری تألیف شده است. این سری از کتاب‌ها شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای تألیفی و کنکوری به همراه پاسخنامه کاملاً تشریحی بوده که دانش‌آموزان و به ویژه داوطلبان کنکوری را با سبک و سیاق سؤالات کنکور سراسری آشنا کرده و عیار علمی آن‌ها را در دوران طلایی جمع‌بندی مورد سنجش قرار می‌دهد. کتاب‌های دور دنیا در نیم‌ساعت عربی کنکور، دور دنیا در نیم‌ساعت فیزیک کنکور و دور دنیا در نیم‌ساعت زبان انگلیسی از کتاب‌های پرفروش این سری به شمار می‌آیند.

سری کتاب‌های قند و عسل

این سری کتاب‌ها، به منظور آماده‌سازی برای آزمون‌های تیزهوشان، با استفاده از ارائه نمونه تست‌های آزمون‌های تیزهوشان، تدوین شده است. این کتاب‌ها، در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول یعنی از اول ابتدایی تا نهم، گردآوری شده‌اند. در تمامی عناوین نیز، به صورت جامع تمام دروس به چاپ رسیده‌اند. سری قند و عسل در پایه‌های اول تا نهم دارای تست‌های درس به درس یا فصل به فصل است که پاسخ‌نامه تشریحی هم دارد. در پایان هر درس هم آزمون‌های جامع آن درس و در پایان کتاب نمونه آزمون‌های شبیه‌ساز ورودی مدارس برتر قرار گرفته است. این کتاب‌ها در ادامه (در بعضی موارد در جلد دوم) دارای درس‌نامه‌هایی مختصر همراه با تمرین‌های تشریحی هستند که پاسخ آن‌ها نیز در ادامه آن‌ها آمده است. کتاب‌های قند و عسل برای کنکور دارای آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور سراسری است و زمان استفاده از آن دوران جمع‌بندی (بعد از عید) است.

سری کتاب‌های IQ و IQ+

در این سری کتاب‌ها، سؤالات، یک مرحله از کتاب‌های میکرو گاج پیشرفته‌تر و خلاقانه‌تر هستند. سطح نمونه سؤالات، مناسب برای دانش آموزان قوی هست و فقط باید زمانی که به سؤالات متوسط تسلط کافی را دارید و به دنبال منبعی برای حل سؤالات مشکل‌تر هستید، استفاده شود. کتاب‌های سری IQ پاسخی به نیاز دانش آموزان قوی برای حل سؤالات قوی‌تر و بالاتر از سطح سؤالات کنکور است. بهتر است از این سری از کتاب‌ها به عنوان منبع دوم در کنار کتاب‌های میکرو یا هر منبع دیگری استفاده شود تا دانش‌آموزان به صورت شیب‌دار از سطح متوسط به سطح پیشرفته‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دست یابند. سری جدید کتاب‌های گاج با نام IQ+ نیز در همان راستا با تغییر برند و با ظاهری متفاوت و شادتر از سری آی‌کیو به چاپ رسیده‌اند. البته هنوز چاپ این سری از کتاب‌ها برای همه دروس انجام نشده است. کتاب‌های آی‌کیو جامع زیست‌شناسی (جلد اول و جلد دوم)، آی‌کیو شیمی جامع (جلد اول و جلد دوم) از این قبیل محسوب می‌شوند.

سری کتاب‌های موضوعی

این سری کتاب‌ها، مباحث خاص در یک درس، مانند درک مطلب زبان یا درک مطلب عربی را هدف قرار می‌دهند. در آن‌ها اطلاعات مرتبط با آن مبحث خاص آورده شده است و سپس نمونه سؤالات تستی مناسب از آن مبحث نیز گردآوری شده‌اند. از معروف‌ترین کتاب‌های موضوعی گاج، می‌توان از درک مطلب عربی، واژگان سطر به سطر ادبیات فارسی و زبان انگلیسی، تیک ایت واژگان زبان انگلیسی و زبان عربی، درک مطلب زبان انگلیسی، آیات و نکات دین و زندگی و… نام برد.

کتاب‌های دکتر آی‌کیو(کتاب‌های کار ۵ بعدی)

این کتاب‌ها، در دسته کتاب‌های کار قرار می‌گیرند و همان‌طور که از نامشان نیز مشخص است، دارای پنج بعد به شرح زیر هستند:

۱.     آموزش

۲.     تمارین بدون پاسخ

۳.     پرسش‌های چهارگزینه‌ای

۴.     نمونه سؤالات تیزهوشان

۵.     فیلم آموزشی تدریس

بعد یک آموزش است که با درس‌نامه‌هایی که در کتاب قرار گرفته تأمین می‌شود. بعد دوم شامل تمرین‌های بدون پاسخی است که از تنوع بالایی برخوردار هستند. بعد سوم، دربرگیرنده پرسش‌های چهارگزینه‌ای هستند که بر ارزش این سری از کتاب‌های انتشارات گاج افزوده است. سپس در بعد چهارم برای دانش آموزان با سطح علمی بالاتر، سؤالاتی با سطحی پیشرفته قرار داده شده تا به نیاز قشرهای مختلف دانش‌آموزان پاسخ داده باشد. در بعد پنجم کتاب نیز فیلم آموزشی تدریس همان درس‌نامه‌ها توسط دبیر مربوطه در وبسایت دکتر آی‌کیو است. به این ترتیب اگر درس‌نامه‌ای را خوب متوجه نشدید یا در کلاس درس حاضر نبودید می‌توانید فیلم مرتبط با آن را در سایت پیدا کنید.

دفتر کار

در این سری کتاب‌ها، تمارین موجود در کتاب درسی، عیناً آورده شده‌اند تا دانش آموزان بتوانند در این دفاتر، پاسخ تمارین را یادداشت کنند. بدین صورت، خود کتاب درسی دانش آموزان نامرتب نمی‌شوند. همچنین در صورتی که تمرینات را در خود کتاب حل کنیم، در آینده دیگر قادر نخواهید بود که آن تمارین را حل و مرور کنید، زیرا پاسخ تمارین روبروی شماست. همچنین دبیران نیز می‌توانند با استفاده از این دفاتر، به سادگی بیشتری تکالیف دانش آموزان را بررسی کنند

کتاب‌های پرفروش گاج

٪۱۷
دور دنیا در ۴ ساعت رشته تجربی جلد اول
۱۷۹۰۰۰ ۱۴۸۵۷۰ تومان
٪۳۰
دور دنیا در ۴ ساعت عمومی جلد اول
۲۰۹۰۰۰ ۱۴۶۳۰۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در ۴ ساعت رشته تجربی جلد دوم
۲۰۹۰۰۰ ۱۷۳۴۷۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در ۴ ساعت عمومی جلد دوم گاج
۱۹۵۰۰۰ ۱۶۱۸۵۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در ۴ ساعت رشته انسانی جلد اول
۱۹۲۰۰۰ ۱۵۹۳۶۰ تومان
٪۱۷
آی کیو زیست شناسی جامع کنکور تجربی جلد اول
۲۴۵۰۰۰ ۲۰۳۳۵۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در ۴ ساعت رشته انسانی جلد دوم
۱۷۵۰۰۰ ۱۴۵۲۵۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در نیم ساعت مفاهیم و حفظیات شیمی کنکور
۱۴۵۰۰۰ ۱۲۰۳۵۰ تومان
٪۱۷
آی کیو زیست شناسی یازدهم
۲۴۰۰۰۰ ۱۹۹۲۰۰ تومان
٪۱۷
آی کیو زیست شناسی جامع کنکور تجربی جلد دوم
۲۸۵۰۰۰ ۲۳۶۵۵۰ تومان
٪۱۷
تیک ایت زبان انگلیسی Tick Eight کنکور
۴۲۰۰۰ ۳۴۸۶۰ تومان
٪۱۷
آیات و نکات دین و زندگی کنکور
۵۹۰۰۰ ۴۸۹۷۰ تومان
٪۱۷
درسنامه‌های فیزیک رشته تجربی میکرو طلایی جلد دوم
۱۶۶۰۰۰ ۱۳۷۷۸۰ تومان
٪۱۷
حفظیات شیمی کنکور مینی میکرو طلایی
۵۹۰۰۰ ۴۸۹۷۰ تومان
٪۱۷
آزمون پلاس زیست شناسی کنکور
۱۲۵۰۰۰ ۱۰۳۷۵۰ تومان
٪۱۷
ای کیو تیزهوشان دوم ابتدایی
۱۲۶۰۰۰ ۱۰۴۵۸۰ تومان
٪۱۷
دور دنیا در نیم ساعت زبان انگلیسی
۶۰۰۰۰ ۴۹۸۰۰ تومان
٪۱۷
مداد آزمون تیک مگ
۱۰۰۰۰ ۸۳۰۰ تومان

کتاب‌های جدید گاج