بیا از کتابچی بگیر

انتشارات ثالث

کتاب‌های انتشارات ثالث

نشر ثالث فعالیت خود را با هدف ارتقای سطح فرهنگی کشور و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی و انتشار کتاب‌های نویسندگان مطرح و جوان وترجمه‌های موفق در سال ۱۳۷۵ آغاز کرد. نشر ثالث کتاب‌های معروف بسیاری را در حوزه علوم انسانی منتشر کرده است.

تاسیس و هدف از شکل‌گیری نشر ثالث

انتشارات نشر ثالث از جمله انتشارات با سابقه و پرکار در عرصه نشر کتاب‌های مختلف و از انتشارات برتر کشور است. این نشریه از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را با هدف ارتقای سطح فرهنگی و ادبی کشور و حمایت از نویسندگان و مترجمین صاحب سبک و جوان شروع کرد و توانست تا به امروز ۱۹۰۰ جلد کتاب در حوزه‌های علوم انسانی از قبیل: روانشناسی، علوم اجتماعی، هنر، دین و عرفان، ادبیات، متون کهن فارسی و علم و زندگی به چاپ برساند. این کتاب‌ها بسیار مورد استقبال اهل فرهنگ قرار گرفته‌اند و بارها چاپ شده‌اند. نشر ثالث به لطف و زحمت همکاران پرتلاش و ویراستاران و حروف چینان حرفه‌ای امروز یکی از نشرهای برتر و پرطرفدار کشور است. این نشر از معدود نشریات ایران می‌باشد که مسائل اخلاقی و حرفه‌ای نشر در آن اهمیت بالایی دارد و در موردترجمه آثار خارجی رضایت نویسندگان آثار برایش بسیار مهم است و حق کپی رایت آنها را رعایت می‌کند تا این فرهنگ مثبت را در کشور گسترش دهد. کتاب فروشی نشر ثالث نیز در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد. یکی دیگر از اهداف این نشریه حضور موثر در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی برای نشان دادن چهره فرهنگی کشور و همچنین مذاکره و کسب تجربه می‌باشد و در نمایشگاه های: فرانکفورت، سوئد، ژاپن، کانادا و چین حضور داشته است.

پذیرش آثار جهت بررسی

گروه انتشاراتی ثالث همواره در زمینه داستان، تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی و پژوهش از نویسندگان و جوانان مستعد دعوت می‌کند تا آثار خود را جهت بررسی به این انتشارات بفرستند تا پس از بررسی توسط کارگروه و تیم بررسی آثار، از میان آثار ارسالی، آنانی که مستحق انتشار و شکوفایی هستند را منتشر کند.

کتاب‌های معروفی که توسط نشر ثالث انتشار یافته‌اند

از زمان تاسیس نشر ثالث تا به امروز کتاب‌های بزرگی توسط این مرکز فرهنگی انتشار یافته‌اند که به تعدادی از آنها می‌پردازیم:

۱- کتاب جدال با جهل اثر بهرام بیضایی: این کتاب از منظری نو به کندوکار زندگی و اندیشه بهرام بیضایی کارگردان و نمایشنامه نویس بزرگ کشور پرداخته است.

۲- کلاغ از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجد اثر رضا غنی راینی وستا: این کتاب مجموعه ۴۶ شعر از این شاعر است.

۳- رمان کیمیاگر اثر معروف و پرفروش پائولو کوئیلو که توسط حسین نعیمی ترجمه شده است. این کتاب شرح قصهٔ جوانی است که برای یافتن گنج با ماجراهای زیادی مواجه می‌شود.

۳- هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی که توسط مهدی غبرایی‌ترجمه شده است و داستان دو زن افغان به نام‌های مریم و لیلا است که با یکدیگر اختلافات بسیاری دارند اما به ناچار سرنوشت آنها را همخانه می‌کند.

۴- گاماسیاب ماهی ندارد اثر حامد اسماعیلیون: داستان شخصیت‌هایی است که بر علیه اربابان ظالم پیش از انقلاب قیام می‌کنند و پس از انقلاب و با شروع جنگ به جبهه‌ها می‌روند و از کشور دفاع می‌کنند.

۵- آذر، شهدخت، پرویز و دیگران از مرجان شیرمحمدی

البته آثار معروف دیگری مانند شاه بی‌بی سرباز و توتالیتاریسم نیز در این نشر به چاپ رسیده‌اند.

راه اندازی پلتفرمی برای رشد و شکوفایی جوانان

 گالری انتشارات ثالث، که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده است، یک سازمان هنری پیشرو است که برای معرفی هنرمندان در حال ظهور و جوان و مستعد و حرفه‌های مختلف است تا با این اقدام باعث رشد و شکوفایی و معرفی جوانان مستعد به جامعه شود. این گالری یک پلتفرم است که در آن هر هنر و هنرمندی می‌تواند آزادانه ایده‌ها و مفاهیم خود را بیان کند. این گالری پیشگامان هنر و نسل جوان هنرمندان معاصر ایرانی و بین المللی را معرفی می‌کند. نمایش هنرهای تجسمی، مجسمه‌ها، عکاسی، تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف از موضوعاتی است که در این گالری مطرح می‌شود و علاقه مندان می‌توانند از آن دیدن کنند و از هنرمندان در حال ظهور حمایت کنند.

کتاب‌های پرفروش ثالث

کتاب‌های جدید ثالث