بیا از کتابچی بگیر

انتشارات پرتقال

کتاب‌های انتشارات پرتقال

اگر در تب و تاب کنکور هستید، احتمالا با کتاب‌های انتشارات «خیلی سبز» آشنایی دارید. کتاب‌هایی که مفاهیم پیچیده و سخت درسی را به زبانی ساده، محاوره و فانتزی بیان می‌کنند و به بچه‌ها در درس خواندن و شرکت در کنکور، انگیزه می‌بخشند. جالب است بدانید افراد فعال در این مجموعه، در انتشارات «پرتقال» نیز فعالیت دارند. در واقع انتشارات پرتقال، یکی از زیر شاخه‌های انتشارات «خیلی سبز» است. گرچه سال‌های زیادی از مدت تاسیس این نشر نمی‌گذرد، ولی در زمینهٔ ترجمهٔ کتاب‌های کودک و نوجوان، سابقهٔ درخشانی دارد. انتشارات پرتقال، به مدیریت ابوذر نصری فعالیت خود را از اردیبهشت سال ۱۳۹۵ آغاز کرد. این نشر، کار خود را با شعار «هیچ‌وقت بزرگ نشوید» شروع کرده است و کتاب‌های مختص کودکان سه سال تا نوجوانان هفده ساله منتشر می‌کند. گرچه هیچ کتابی در این نشر «تالیف» نمی‌شود، ولی کتاب‌هایی که ترجمه می‌شوند، جزء بهترین و بزرگ‌ترین آثار ادبی در زمینهٔ کودکان و نوجوانان هستند. تبلیغات گسترده، خدمات‌رسانی باکیفیت، دقت در انتخاب کتاب‌ها و کیفیت در ترجمه همگی این نشر را در مدت زمانی کوتاه به یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین نشرها تبدیل کرده است.

تنوع کتاب‌ها

در نشر پرتقال، کتاب‌های مختلف با ژانرهای متفاوتی وجود دارد و هر کس با هر سلیقه می‌تواند کتاب مورد علاقهٔ خودش را تهیه کند. شما با ورود به سایت این نشر می‌توانید گروه سنی مورد نظر یا ژانر محبوب خود را انتخاب کنید و سپس با لیست کتاب‌های متنوع و رنگارنگی مواجه شوید. این کتاب‌ها معمولاً در بهترین کیفیت به چاپ می‌رسند تا وقتی زیر دست بچه‌های خردسال قرار می‌گیرند، به این راحتی‌ها آسیب نبینند. از جمله ژانرهای ادبی مختلفی که در این نشر، وجود دارد می‌توان به نمایش‌نامه، رمان، ژانر معمایی، علمی تخیلی، ماجراجویی، فانتزی، تاریخی، ترسناک، اتوبیوگرافی، طنز، ورزشی، کاراگاهی، داستان‌های بی‌واژه، شعر و… اشاره کرد. این نشر حتی برای علاقه‌مندان به کمیک‌ها و کتاب‌های مصور نیز آثاری را ترجمه و به چاپ رسانده است. حتی اگر شما با نسخهٔ چاپی کتاب مشکل دارید و همیشه به کمک تلفن همراه خود کتاب می‌خوانید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن طاقچه و… کتاب مورد نظر خود را به صورت پی‌دی‌اف و آنلاین دریافت کنید و مشغول خواندن آن شوید.

وبلاگ نشر پرتقال

جالب است بدانید که در سایت این نشر، صفحه‌ای وجود دارد که شما را به وبلاگ آن متصل می‌کند. فعالیت مفیدی که به ندرت ممکن است در سایر انتشارات رخ دهد. در بخش وبلاگ، شما مطالب مختلفی را مشاهده می‌کنید که به شناخت بیشتر کتاب‌ها و ژانرهای ادبی کمک می‌کند. از آن‌جا که شعار این نشر «کودک بمانیم» است، لحن نوشته‌های وبلاگ از حالت محاوره‌ای خارج نمی‌شود که خوانش آن توسط خواننده را آسان‌تر می‌کند.

همکاری با نشر پرتقال

از دیگر مزایای دائمی نشر پرتقال می‌توان به امکان همکاری با این نشر اشاره کرد. معمولا در سایت‌های شغل‌یابی، همیشه موقعیتی برای استخدام در این انتشارات وجود دارد. آن‌ها دائما در زمینهٔ تولید محتوا، ویراستاری و ترجمهٔ کتاب به نیروهای فعال و ماهری نیاز دارند و این می‌تواند به خودی خود، یک فرصت شغلی فوق‌العاده باشد. اگرچه سختگیری‌های بیشماری در این زمینه صورت می‌گیرد و شما تا وقتی واقعا «حرفه‌ای» نباشید نمی‌توانید به عنوان مترجم، ویراستار یا محتوانویس در این نشر مشغول به کار شوید.

انتشارات کتاب یا عروسک فروشی؟

از آن‌جا که این نشر مخصوص کودکان و نوجوانان است، پس در بخشی از سایت خود عروسک نیز می‌فروشد. البته این عروسک‌ها بر اساس شخصیت‌های کتاب طراحی شده که خردسال‌ها و کودکان را به سمت خواندن کتاب مربوط به آن‌ها تشویق می‌کند.

کتاب‌های محبوب موجود در این نشر

از جمله کتاب‌های محبوب و معروف نشر پرتقال می‌توان به قصه‌های ترسناک عمو مونتاگ، واتسون‌ها به بیرمنگام می‌روند، دری پهلوان پنبه‌ای، دخمهٔ مردگان، عمیق و تاریک و خطرناک، جان من این دفتر خاطرات را باز نکن، تابستان با جسپر، کتاب وحشی، بازی زندگی، شهر آفتابی، تعبیر یک خواب دریایی، تابستانی به رنگ اقیانوس، مدرسهٔ جاسوسی، مجموعه مایکل وی و… اشاره کرد.

کتاب‌های پرفروش پرتقال

کتاب‌های جدید پرتقال