بیا از کتابچی بگیر

انتشارات ققنوس

کتاب‌های انتشارات ققنوس

خوشبختانه مدتی است کتاب، کتابخوانی و صنعت چاپ و نشر و انتشارات‌های متفاوت که یکی از آنها انتشارات ققنوس است رونق بسیاری یافته است و از اهمیت بسزایی برخوردار شده است. کتاب ابزاری جهت تکامل و پرورش فرهنگ، تمدن و تفکر بشر است.

رونق کتابخوانی و صنعت نشر و انتشار

تا چند سال اخیر تعداد انتشارات در سراسر کشور به تعداد انگشتان هر دو دست بود، اما استقبال مردم و گسترش فرهنگ کتابخوانی آغازی در روند افزایش تعداد انتشارات‌های کل کشور بود. انتشارات ققنوس یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین انتشارات‌های کشور است. بنیانگذار این انتشارات صاحب نام، امیر حسین زادگان نام دارد که ۴ سال پس از راه اندازی یک کتابفروشی در تهران و کسب تجارب بسیار در این زمینه، در سال ۱۳۵۴ انتشارات امیر را تاسیس نمود.  

انتشارات ققنوس

این انتشارات در سال ۱۳۵۶ به شکل رسمی تغییر نام یافت و با نام انتشارات ققنوس در بین عموم مردم شناخته شد. این انتشارات در درگیری‌ها و روند مبارزات انقلاب اسلامی نیز فعالیت خود را متوقف نکرد و با نشر کتاب‌های یاری دهنده به روند مبارزات مردمی بر محبوبیت خود افزود. توراندخت اولین اثر منتشر شده به وسیله این انتشارات بود که با استقبال زیاد مردم مواجه گردید. از وجه تمایز این انتشارات، توجه و اهمیت بسیار زیاد آن به حوزه نشر کتب در زمینه کودک و نوجوان می‌توان اشاره کرد. در چند سال اخیر این انتشارات به صورت مجموعه و گروه‌های انتشاراتی تبدیل شده است که هر بخش یا گروه آن به شکل تخصصی به انتشار کتب مختلف در زمینه‌های متفاوت می‌پردازد.

نشر کتاب‌هایی در زمینه‌های عمومی، ادبیات داستانی و کودک و نوجوان از جمله فعالیت‌های اصلی انتشارات ققنوس به شمار می‌آید. این انتشارات افتخار این را داشت که در سال ۱۳۸۰ به عنوان انتشارات و ناشر برگزیده وزارت ارشاد و فرهنگ انتخاب گردد. این انتشارات تا کنون ۱۸۰۰ جلد کتاب در عناوین و زمینه‌های متفاوت منتشر نموده است. کتاب‌هایی در زمینه ادبیات فارسی و جهان، فلسفه، تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی، پزشکی و رمان از مجموعه آثار منتشر شده توسط این انتشارات هستند. انتشارات ققنوس، انتشارات آفرینگان و انتشارات هیلا از زیر مجموعه‌ها و بخش‌های مختلف این انتشارات هستند.  از کتاب‌های مطرح رونمایی شده از این انتشارات می‌توان به ملت عشق با ترجمه ارسلان فصیحی و هم‌چنین رمان سمفونی مردگان به قلم عباس معروفی، آبی‌تر از گناه نوشته محمد حسینی اشاره کرد.

پخش و توزیع انتشارات ققنوس

ققنوس دارای بخش توزیع نیز می‌باشد که در بازارچه کتاب خیابان انقلاب تهران مستقر می‌باشد و مسئولیت پخش کتاب‌های منتشر شده در این انتشارات را برعهده دارد. این انتشارات دارای حس حمایتی از افراد تازه قلم است و آنها را در چاپ و نشر همراهی می‌نماید. از ویژگی‌های اصلی و قابل توجه این انتشارات این است که به شکل همزمان اثری را که در انتشاراتی دیگری در حال بررسی است مورد بررسی قرار نمی‌دهد و هرگز با هزینه مولف یا مترجم کتاب، اثری را چاپ نمی‌نماید. انتشارات نام برده به منظور چاپ آثارترجمه شده، نسخه اصلی کتاب یا اثر را نیز از ارائه دهنده دریافت می‌نماید. انتشارات ققنوس هر ساله آثار بسیار زیاد و متنوعی را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌نماید.

کتاب‌های پرفروش ققنوس

کتاب‌های جدید ققنوس